City_search_magnifier
 
Mida ette võtta?
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Amsterdamis ette võtta?

 

Tegelikult kujutab kogu Amsterdam endast üht suurt vaatamisväärsust - ringi jalutades tuleb vaid silmad-kõrvad lahti hoida ja kindlasti saate unustamatute elamuste osaliseks. Allpool siiski väike ülevaade, millele tasuks Amsterdami külastades tähelepanu pöörata.

 • Keukenhof. Amsterdamist umbes 25 km kaugusel asuv Keukenhof on kuulus oma kevadise lillenäituse poolest. Ligi 32 ha maa-alal asuval territooriumil võib näha tohutuid kevadlillede välju, paviljonides on erinevad lillenäitused. Keukenhof on maailma enim fotografeeritud vaatamisväärsus. Parim aeg külastamiseks on aprilli lõpp-mai algus. Keukenhofi võib külastada nii ekskursioonigrupi liikmena kui individuaalselt. Otsebussid väljuvad ka Schipoli lennuväljalt (buss nr. 58). Soodsaim viis Keukenhofi külastamiseks on osta bussifirma Connexxion all-in combi ticket. See sisaldab edasi-tagasi bussipiletit ja sissepääsu (ei pea seisma sissepääsu väravas pileti järjekorras). Piletit saab osta Amsterdami turismiinfost (rongijaama vastas). Aega pargis jalutamiseks peaks varuma väehamlt 4-5 tundi. Parim koht erinevate lillesibulate ostmiseks ei ole siiski mitte Keukenhof, vaid Amsterdamis asuv Lilleturg.
 • Kanalid. Maalilisemaid on Kanaliteringi (Grachtgordel) moodustavad kanalid Singel, Herengracht, Keizersgracht ning Prinsengracht, mis ümbritsevad kogu vanalinna ja algavad kuningalossi tagant. Kanaleid ühendavad sajad sillad. Õhtu saabudes on kanalite ääres eriti romantiline jalutada, sest tänavavalgustus on Amsterdamis hämar ja vanaaegsed tänavalaternad peegelduvad tänavasillutiselt. Ka peegeldub valgus kanalivees ning paljud sillad on aastaringselt ääristatud tulukestega. Samuti on huvilistele avatud mõned kanaliäärsed villad, kus saab jälgida 17.sajandi hollandi jõukate elustiili.
 • Vondelpark. Amsterdami keskpark on suurepärane koht, kus veidi ringi jalutada ning lõõgastuda. Pargis on tiigid, kohvikud, vabaõhulava ning seal asub ka Hollandi Filmimuuseum. Parki ääristavatel iidsetel puudel võib näha lendamas kohalikke metsikuid papagoisid.
 • Jordaani kvartal. Koht on kuulus oma õdusa atmosfääri ja kaunite rohelusse uppuvate kanalimajakeste ja õuede poolest. Linnaosa pulbitseb poekestest ja pubidest, mis on pikitud pisikeste piklike majade vahele. Ilusaimaid siseõuesid on Karthuizershofje ja kaunemaid kanaleid Jordaanis on Reguliersgracht.
 • Dam. Üks Amsterdami keskpunkte on Dami väljak ning sellel asuv kuningaloss. Väljaku keskel asub Dami monument ning väljaku külgi ääristavad välikohvikud, hotellid ning kaubamajad.
 • Nieuwmarkti Hiinalinn. Amsterdami vanalinnas asuv hiinlaste piirkond, kus asub palju hiina restorane, baaridest idamaiste lossideni, üks restoran on koguni koopia Hong Kongi kuulsast ujuvast restoranist. Piirkond on täis hiina poekesi ja supermarketeid. Nieuwmarkti keskel asuv Waagi hoone on vana linnavärav ning ehitati 1488.aastal, olles seega Amsterdami vanimaid ehitisi.
 • Amsterdami rannad. Amsterdami kesklinnas on ka mõned rannad, nii et ka linnas võimalik päikest võtta. Nemo rand, City rand (Het stenen hoofd), Silodam ning Blijburgi rand.
 • Punaste laternate piirkond. Holland on kuulus legaliseeritud prostitutsiooni poolest ning enamik prostituute Amsterdamis reklaamib end just nimelt selles piirkonnas, mis jääb Amsterdami vanalinna sisse Nieuwmarkti ümbrusse. Roosad aknad ning temaatilised poed moodustavad huvitava kontrasti piirkonna maaliliste kanalite ning vanade majadega.
 • Muuseumid. Muuseumide poolest on Amsterdam Euroopas esirinnas. Neid leidub üle 50. Enamus muuseume asub kesklinnas ning juurdepääs neile on hea, vaata siit>>Viimati uuendatud 12. september 2014
 
Kuumad pakkumised