City_search_magnifier
 
Mida ette võtta ?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida ette võtta ?

 
Tänapäeval on Ateena Kreeka pealinn, mis kasvab pidevalt ja levib nii põhja kui itta.  Ateena on Kreeka poliitika, majanduse, äri, tööstuse ja kultuuri keskus.Kreeka pealinnast Ateena on ligi 2500 aaastat vana, ning koosneb ehitistest mis on pärit eri ajajärkudest. Kultuuri- ja ajaloohuvilisele reisijale on see sihtkoht nr 1. 2004 aastal avati Ateenas umbes 4km pikkune arheoloogiapromenaad, mis vaid mõeldud jalakäijatele et saaks nautida ajaloolist linna.
  • Ateena Akropol on Ateena linnriigi ehk polise keskele kaljukünkale ehitatud kindlus, tuntuim Vana-Kreeka akropol. Ateena akropoli küngas ulatub 150 meetri kõrgusele merepinnast, akropoli pindala on ligikaudu kolm hektarit. Ajalooliste seoste ning mitme kuulsa ehitise – eelkõige Parthenoni ja Erechtheioni – tõttu tuntakse Ateena akropoli ka lihtsalt Akropolina. Ateena akropol kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse Ateena akropoli mäekülje sees asuvad Paani koopad.
  • Parthenon Akropoli keskel asuv Parthenon on jumalanna Athenale pühendatud ristkülikukujulise põhiplaaniga dooria stiilis marmorist tempel. Parthenon valmis 447–438 eKr Periklese algatusel, ehitustöid juhtis Pheidias. Parthenon rajati vanema Athena templi varemete kohale, mis hävis pärslaste sissetungi ajal 480 eKr.Seda peetakse Vana-Kreeka klassikalise ajastu tähtsamaiks ehitusmälestiseks ja see on kogu maailmas üks tuntumaid ehitisi.
  • Akropoli uus muuseum Muuseum avati 2009. aasta juunis. Kerge ja õhulise klaasist ja betoonist hoone projekteeris Šveitsi arhitekt Bernard Tschumi. Siin eksponeeritakse muistseid ja antiikaegseid leide Akropolilt. Kõige ülemisel korrusel saab näha marmorist friisi, mis kaunistas kunagi Parthenoni ülaosa. Umbes pool ekspositsioonist on algupärane, ülejäänu aga valgest kipsist koopia. Puuduolevad osad teisaldas 1801. aastal lord Elgin ning nüüd võib neid näha Londonis Briti muuseumis. Kreeklased on juba aastakümneid soovinud neid tagasi saada ning loodavad nüüd, et see häbematu ekspositsioon veenab viimaks britte puuduolevaid osi tagastama. Kolmandal korrusel on keskööni avatud ka suurepärane restoran.
  • Plaka linnaosa  on ehitatud Akropoli jalamile  ja ühtlasi ka Ateena vanim elamukvartal. Plaka on hoolimata turistide hordidest suutnud säilitada kummastava maalähedase atmosfääri. Kvartali munakivitänavaid ääristavad pastelsed uusklassitsistlikud häärberid, väikehotellid, suveniiripoed ja lärmakad tavernid. Siinkandis tasub külastada Kreeka traditsiooniliste muusikariistade muuseumi, Kreeka rahvakunsti muuseumi ja 12. sajandist pärinevat bütsantslikku Agios Eleftheriose kirikut. Metroojaam: Monastiraki või Akropoli jaam.
  • Benaki muuseum on kaunis katusekohvikuga uusklassitsistlikus hoone, kus on suurpärane võimalus saada ülevaade Kreeka kunsti kujunemisest kuni 20. sajandini. Muuseumis saab näha skulptuure, keraamikat, ehteid, maale, mööblit ja kostüüme. Kõige väärtuslikumateks eksponaatideks on aga Tessaalia aarded (vääriskividega kaunistatud kullast filigraanehete kogu, mis pärineb 2. sajandist eKr), kaks El Greco varast tööd ja kahe osmanite riigist inspireeritud, 18. sajandist pärineva puittahveldistega elutoa rekonstruktsioonid
  • Pottseppade linnaosa- Kerameikos-Akropolise jalamil linnamüüri ääres. Inglise keelene sõna Ceramics on pärit Kerameikoselt.
  • Konstitutsiooni väljak
  • Muuseumid Ateenas on palju muuseume vaata siit
Viimati uuendatud 30. aprill 2015
 
Kuumad pakkumised