City_search_magnifier
 
Kohalik transport
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Bangkoki transport

 

Bangkok on tuntud kui igaveste tänavaummikute linn, kuid kohalik transport on väga efektiivne ja taskukohane. Linnatranspordis on vööndid - pilet teatud vööndis maksab 5 bahti ilma konditsioneerita bussis ja 8 bahti konditsioneeriga bussis.

Liikumiseks linnas võib soovitada taksosid ja tuk-tuki, kuid suurema seltskonna ja eriti lastega reisijatele võiks soovitada bussi tellimist. Bussid on konditsioneeriga, tulevad tellitud ajal ja ootavad iga vaatamisväärsuse juures. Kuuma leitsaku käest ootavasse, meeldivalt jahedasse bussi astumine on omaette väärtus kuumas ja rahvarohkes linnas.

Väga populaarne liiklusvahend on tuk-tuk ehk takso mootorrattal. Hinnad on kokkuleppel, kuid tavaliselt kõrgemad kui taksomeetriga taksodes. Kui on aga kiire, siis tasub kasutada tuk-tuki teenust - selle liiklusvahendiga saab kiiresti kohale. Tuk-tuki juhtidega tuleb hind alati enne kokku leppida, sest nad kipuvad võtma märksa rohkem, kui kuluks taksoga sõitmisel.

Bangkokis on soovitatav kasutada taksomeetriga taksot ja jälgida, et taksojuht paneks ka selle tööle. Sisseistumistasu on 35 bahti, linnasisesed sõidud 40-80 bahti. Juhtide võõrkeeleoskus on tihti minimaalne, seetõttu on hea, kui on ette näidata kaardike taikeelse hotelli nime ja aadressiga, mis antakse hotellis tavaliselt koos võtmega. Kui taksomeetrit pole, siis tuleb hinnas enne sõidu algust kokku leppida. Hind sõltub juhist, ilmast (vihma korral on kallim), liiklusest ning kliendi kauplemisoskustest. Bangkokis peaks hind jääma 50 ja 200 bahti vahele.

Hea on kasutada ka mööda Chao Praya jõge liikuvat jõetrammi. Bangkok omab laialdast kanalite võrku. Reis paadiga on kiire, mõnus ja ka mitte kallis, kuivõrd suudetakse seletada paadimehele täpselt, kuhu tahetakse sõita.Viimati uuendatud 22. september 2014
 
Kuumad pakkumised