City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Barcelonas ette võtta?

 
Alljärgnevalt loetelu kohtadest, mis võiksid kuuluda Barcelona esmakülastuse ajakavva.

 • Las Ramblas - vanalinna peatänav vaid jalakäijatele, mille ääres asuvad linnuturg, lilleturg, Palau de la Virreina rokokoohäärber, Miro tänavamosaiik, Gran Teatre del Liceu ooperiteater. Üks osa La Ramblast koondab endasse striptiisiklubisid ja peep-showsid. La Rambla lõpeb sadamas Kolumbuse suurejoonelise monumendi juures, kus asub rikkaliku kollektsiooniga Meremuuseum.

 • La Sagrada Familia - vapustav Gaudi poolt lõpetamata jäänud ja siiani ehitatav kirik on Barcelona kõige huvitavam vaatamisväärsus ja kindlasti Barcelona sümboliks. Hiljuti on katedraal nimetatud Moodsa Aja üheks seitsmest maailmaimest.
 • Casa Mila - linnasüdames asuv Gaudi elamu- ja büroohoone, mille voolujooneline hall fassaad tekitab laine efekti. Katusel on põnev terrass, mille skulptuuritaolised korstnad moodustavad omanäolise tehismetsa. Korstende vaatekohtadelt avaneb fantastiline vaade linnale, eriti õhtusel ajal.  Hoones on väike Gaudi tööde näitus. Ülemise korruse korterid on samuti publikule avatud.

 • Barri Gotic - keskaegne gooti linnaosa, mille hooned pärinevad peamiselt 14. ja 15.sajandist. Kitsastel tänavatel ja romantilistel väljakutel on palju kohvikuid ning poekesi. Gooti linnaosa keskel on Hispaania uhkemaid gooti ehitisi – La Seu Cathedral. Gooti kvartalis leidub kõiksugust: roomlaste ehitatud linnamüür, antiikroomlaste hauakivid, keskaegsed kirikud, turg, kus müüakse turistidele juustu, mett, moosi ja šokolaadi, ning muuseumid.

 • Montjuici mägi - mäele pääseb sadamast köisraudteega ja siit avanevad Barcelona parimad vaated. Siin asuvad kaunis park, kunstigaleriid, 18.sajandi kindlus, Barcelona olümpiastaadion ja olümpiaküla. Pargis on kuulsa katalaani kunstniku Joan Miró muuseum Fundacio Joan Miro, mis on külastamist väärt ka siis, kui te selle kunstniku fänn ei ole. Terrassidel on palju purskkaeve. Puhkepäevadel kella 23 paiku algab vee ja värvide muusikaline show, mille ilu võtab põlved nõrgaks. Mäel on hiigelsuur Palau Nacional, milles asub Kataloonia Kunstimuuseum.

 • Tibidabo  - 542m kõrgune Tibidabo on kõrgeim mägi Barcelonat ümbritsevas metsaga kaetud mäeahelikus, kus asub ka lõbustuspark Parc d´attraccions Tibidabo. Tibidabol asub Barcelona telemast, elamusi pakub üles masti 115m kõrgusele viiv klaaslift. Tibidabo mäe otsas on ka Temple de Sagrat Cor (Püha Südame kirik).
 • Barcelona rannad - linn on avatud merele, mille rannad on heakorrastatud, neis on tasulised lamamistoolid ja päevavarjud, kohvikud, rannabaarid ja restoranid. Vaata lisainfot randade kohta siit>>
 • Picasso muuseum - Barcelona enim külastatavaid muuseume paikneb kolmes hoones ja annab hea ülevaate kunstniku varasematest töödest, samuti on välja pandud palju töid ka teistest perioodidest.
 • Camp Nou jalgpallistaadion - Camp Nou on osake legendist, mis teeb FC Barcelona klubi maailmakuulsaks. Camp Nou on Euroopa suurimaid staadioneid, mis mahutab 98 000 pealtvaatajat. Lisaks staadioni suurtele mõõtmetele on sel ka arhitektuuriline väärtus.

 • FCB Jalgpallimuusem - 3500 ruutmeetril asuv FC Barcelona muuseum.

 • L'Aquarium - Euroopa suurim, peamiselt Vahemere ja troopiliste vete floorale ja faunale pühendunud vaatemänguline akvaarium, kus haid ujuvad üle pea ja kus saate tunda end osakesena loodusest.

 • Sant Sadurni - pooletunnise rongisõidu kaugusel asuv linn, kus toodetakse aastas 100 miljonit pudelit vahuveini ehk cavat. Codorniu cava-tööstus koos katedraali meenutavate juugendlike tootmishoonetega ja kümnetesse kilomeetritesse ulatuva maa-aluse tänavatevõrguga on kuulus vaatamisväärsus. Ekskursante sõidutatakse cava-pudelite vahel elektrirongiga.

Vaata lisainfot Barcelona muuseumide kohta siit>>
Viimati uuendatud 16. september 2014
 
Kuumad pakkumised