City_search_magnifier
 
Kohalik transport
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Kohalik transport

 
Brüsseli lennujaam asub Brüsseli kesklinnast 14 km kaugusel. Lennujaama kõige alumisel korrusel (–1) paiknevast raudteejaamast sõidavad Airport City Express pendelrongid lennujaama ja Brüsseli kolme peamise vaksali vahel: Gare du Nord, Gare du Midi ja Gare Centrale. Viimane asub vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel Brüsseli keskväljakust Grand Place’ist.

Lennujaama eest võib võtta ka takso. Taksosid võib leida kõigi kolme suurema raudteejaama lähedusest ning samuti keskväljaku Grand Place’i lähedal asuva Hôtel Amigo eest ja Place Stéphanie’lt Ave Louise’il.

Ametlikel taksodel on kollase ja sinise värviga silt “Taxi”. Maksud ja jootraha on ametlikult taksomeetris näidatava hinna sisse arvestatud, seega eirake lisatasude maksmise nõuet. 

Bussi- ja rongiliiklus on Brüsselis hea ning soodne, taksosõit aga kallis. Jalgrattaga liiklemine on väga populaarne.

Brüsseli tänapäevane ja tõhus ühistranspordisüsteem hõlmab metrood, tramme, poolmetroo-tramme (trammid, mis sõidavad osa teekonnast maa all) ja busse. Pileteid saab osta metroojaamadest, STIBi kioskitest, mõnedest ajalehekioskitest, samuti bussidest ja trammidest. Võimalik on osta üksikpileteid, viie või kümne korra pileteid või päevapileteid. Trammi- ja bussipeatuste asukohta näitavad punased ja valged märgid. Bussidel ei ole keskjaama, seetõttu on otstarbekas hankida tasuta STIBi ühistranspordiliinide kaart. Poolmetroo trammid sõidavad peamiselt Gare du Nordi ja Gare du Midi vahel. 

Metroojaamade asukohta näitavad nelinurksed märgid, millel on valget värvi “M” sinisel taustal. Linnas on kolm metrooliini: liin 1A (kollane) Roi Baudouini jaamast Hermann-Debroux’sse, liin 1B (punane) Erasme’ist Stockelisse ja liin 2 (oranž), mis ühendab Simonis’i

Suurematel autorendiettevõtetel on bürood kesklinnas, samuti Gare du Midis ja Brüsseli lennujaamas. Lennujaamast ja Gare du Midist renditud autod maksavad lisatasude tõttu oluliselt rohkem.Clémenceau’ga ja mille marsruut kulgeb mööda Petit Ring’i. Metroorongid sõidavad umbes 10-5 minuti tagant.

Brüsselit külastades tasub osta Brussels Card, mis annab tasuta sõiduvõimaluse linnatranspordiga, lisaks tasuta sissepääsud üle 30 muuseumisse ja muudele atraktsioonidele.

1-päevane Brussels Card 24 €
2-päevane Brussels Card 36 €
3-päevane Brussels Card 43 €

Küsi Brussels Card'i meie konsultandilt!
Viimati uuendatud 11. september 2014
 
Kuumad pakkumised