City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Hamburgis ette võtta?

 

Hamburgis on 50 põnevat muuseumi, 31 teatrit, 6 muusikaliteatrit, 4000 restorani ja 10 kabareed. Hamburg on Saksamaa roheliseim linn. Vaatamisväärne on linnas kulgevate kanalite võrgustik (64 km kogupikkuses kanaleid). Hamburgis on rohkem sildu kui näiteks Veneetsias – üle 2300 silla. Nädalavahetusel võib jalutuskäik kanalite kallastel olla meeldiv ja romantiline ajaviide. Kohvikute rohkus pakub meeldivat võimalust vahel ka jalgu puhata.


Linna peamisteks vaatamisväärtusteks on:

 • St. Michaelis - Püha Michaeli barokk-kirik on Hamburgi sümboleid, 132-meetrise kirikutorni vaateplatvormilt avaneb suurepärane vaade linnale.
 • Raekoda - siin tegutsevad Senat ja Hamburgi parlament, raekoja torn on üks Hamburgi kuuest tornist.
 • Vana hansakvartal kuulub vana sadamalinnana Hansalinnade hulka ja on alati olnud uhke oma iseseisvuse üle. Hansalinna staatusele vihjab ka linna arhitektuur ja rohked sillad.
 • Alster on Euroopa suurim linna piirides asuv merelaht. Alsteril on linnapildis määrav osa oma uhkete villade ja hotellidega, suvel ristuvad siin purjetajate ja vesirattaga sõitjate teed ja selle ümber teevad tervisesportlased päevast päeva oma ringe. Ning loomulikult Elbe, mis linna suurele heaolule üldse aluse pani ning mille kaldad on õhtuti lõkketegijate päralt. Väiksema, südalinnapoolsema Binnenalsteri kaldapealseid ääristavad massiivsed pangahooned, kaubamajad ja luksuslikud hotellid. Suuremat, Außenalsterit ääristavad pargid ja villad.
 • Fischmarkt - Hamburgi traditsiooniline kalaturg. Igapühapäevasest kalaturust on saanud lõbus kohtumis- ja kauplemispaik kõigile, kellele meeldib käia seltskonda nautimas (ja ka sisseoste tegemas) ühel vanimal, kirjumal ning suurimal Hamburgi turul. Võimalus süüa hommikust vanas kalaturu müügihallis ”Fischaktionshalle” ja kuulata live muusikat.
 • Muuseumidest on enam külastust väärivad kohalik kunstigalerii Kunsthalle, ajaloomuuseum ja dekoratiivkunstide muuseum
 • Planten un Blomen - linna südames asuv park, kus õhtuti toimub purskkaevudel valgustatud show. Japanese Garden on suurim Euroopas.
 • Lõbustuspiirkond Reeperbahn - oma restoranide, klubide, erootikaklubide ja peep-show'dega on maailm omaette
 • Mängurongimuuseum Miniatur Wunderland - üheks omapärasemaks paigaks Hamburgis, mis viib sügavasse vaimustusse pere noorimad ega jäta külmaks ka mänguasjadest ammu välja kasvanud täiskasvanut. Kolm saali on täis nii linna- kui mägimaastikke, põlde ja metsi, mis kõik omavahel ühendatud ühtse mänguraudteesüsteemiga. Ning lisaks raudteel kihutavatele reisi- ja kaubarongidele liiguvad maanteedel ja linnatänavatel tikutoosisuurused autod töötavate esi-, suuna- ja pidurituledega, värvi vahetavad valgusfoorid ristteedel ja raudteedel. Mägedes liiguvad tõstukid ja köisraudtee. Tingliku öö saabudes pimendatakse toad ning süttivad tuled majade akendes nagu ka tänavavalgustus tänavatel. Põnevil vaatajale mängitakse maha vägagi komplitseeritud stseenid tulekahjust koos tuletõrjeautode saabumisega vilkurite ja huilgamise saatel ning liiklusavarii politseiautode ja kiirabiga. Kõik nagu päris!
 • Hamburg Dungeon - siin etendatakse tõetruult olulisimaid sündmusi Hamburgi linna ajaloost. Nii mõnigi kord võib juhtuda, et just Sina pead olema see isik, kelle kohustuseks saab näiteks juhtida suure uputuse ajal Hamburgis põgenike laeva või keda mõistetakse suure kohtu poolt hukka katku linna toomise pärast...Viimati uuendatud 17. september 2014
 
Kuumad pakkumised