City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida põnevat Helsingis ette võtta?

 

Kaivopuisto - see villade piirkond on Helsingi vanim ja tuntuim park. Siin asuvad mitmed suursaatkonnad, mere lähedus ja kaljud pakuvad võimalusi suurepäraseks puhkuseks. Kaivopuisto kõrgeimas punktis asub Ursa tähetorn.

Senati väljak (Senaatintori) - siin asus juba 17. sajandil linna turg, raekoda, kirik ja surnuaed. Väljaku ümbrus on ainulaadne uusklassitsistlik tervik, kus domineerivad Toomkirik, Riiginõukogu hoone, Ülikooli peahoone ja Rahvusraamatukogu.

Toomkirik (Tuomiokirkko) - üle 150-aastane kirik Senati väljaku keskel.

Turuväljak (Kauppatori) - Helsingi tuntuim turg asub Lõunasadamas. Lisaks traditsioonilistele turuhõrgutistele müüakse kioskites ka käsitööd ja suveniire.   

Wanha Kaubahall - Lõunasadamas asuv kaubahall on aastast 1889 olnud maiasmokkade kohtumispaik ja populaarne turismisihtkoht. Lisaks delikatessipoodidele asuvad siin ka sushi-restoran ja Lapimaa hõrgutiste kauplus.

Havis Amanda - pronksist purskkaev püstitati Helsingi Turuväljakule 1908.aastal.

Parlamendihoone (Eduskuntatalo) on 1920.ndate klassitsismistiilis massiivne graniitehitis.

Esplanaadi park - südalinnas asuv park on nii turistide kui kohalike lemmik. Pargis asuval Espa laval korraldatakse mitmeid üritusi.

Presidendipalee - 1820.aastal valminud loss, millega saab tutvuda vaid giidiga ekskursioonidel. 

Uspenski katedraal - 1868.aastal valminud Lääne-Euroopa suurim õigeusukirik Katajanokkal. Kuldkuplitega punastest tellistest ehitis on silmatorkavamaid märke Venemaa rollist Soome ajaloos. 

Raudteejaam  on Soome arhitektuuri rahvusvaheliselt tuntuim teos. 

Templiväljaku kirik (Temppeliaukion kirkko) - sügavale kaljusse raiutud kirik on Helsingi armastatumaid vaatamisväärsusi. Lisaks religioossetele üritustele korraldatakse siin ka kontserte tänu kiriku suurepärasele akustikale ja ilusale interjöörile.  

Helsingi Olümpiastaadion - maailma üheks kaunimaks olümpiastaadioniks peetav areen ehitati 1952. Staadioni 72-meetrisest tornist avaneb ilus vaade linnale. Torni kõrval asub Soome Spordimuuseum

Suomenlinna - saarel asuv maailma suurimate merekindluste hulka kuuluv garnisonilinn, mis rajati 18.saj. Saarele pääseb Kauppatorilt praamiga. Saarel asuvad ka Suomenlinna muuseum, Mänguasjamuuseum, allveelaev Vesikko, Sõjamuuseum, Tollimuuseum ja Rannakaitsesuurtükiväe muuseum.
Viimati uuendatud 17. september 2014
 
Kuumad pakkumised