City_search_magnifier
 
Meelelahutus
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Meelelahutus

 

Söök

Itaallased ei söö mitte selleks, et elada, vaid elavad selleks, et süüa. Sa mõistad seda kohe, kui oled Itaaliasse sattunud. Paljud arvavad ekslikult, et itaallased söövad ainult pastat, pitsat ja lihapalle - tõsi, neil kolmel on itaalia gastronoomias oluline osa, kuid Itaalias on palju teisigi hõrke roogasid.

Itaalias olles tuleks õppida, proovida ja katsetada kõike kohalikku. Tasub proovida selliseid heade veinide ja šampanjaga võrreldavaid vahuveine nagu Bella Vista ja Ferrari. Kogu maailmas on kindel reegel, et kus kasvatatakse viinamarju ja toodetakse veini, seal saab ka hästi süüa.

Traditsiooniline Põhja-Itaalia ehk ka Milaano köök koosneb enamasti väga lihtsatest toitudest - kasutatakse võid ja searasva, riisi, maisi ja koorekastmeid. Mitte et põhja-itaallased pastat ei sööks, vaid pastal tuleb oma kohta jagada risotto ja polentaga. Alustada tuleks aperitiivist, milleks Milaanos on kindlasti Negroni - bitter Campari, džinn, punane Martini ja jää. Kindlasti tasuks ka proovida risotto alla milanese't - puljongi ja valge veiniga keedetud riis, millele on lisatud safranit ja sibulat. Klassikaline Milaano toit on cassouela, toitev pajaroog searibist, -jalgadest, -sabast ja -kõrvadest, mis on hautatud koos kapsa ja juurviljadega.

Pasta moodustab üsna suure osa Itaalia söögist. Erineva suuruse ja kujuga pastasorte on siin 300 ringis. Toidu kõrvale juuakse veini või mineraalvett.

Mascarpone on Milaano kandi tüüpiline juust - väga sage komponent kõikvõimalikes magustoitudes. Tihti segatakse seda teiste juustude, salaami ja kalaga. Kõige kuulsam selle piirkonna juust on aga Gorgonzola - kreemjas, tugev ja rikkaliku maitsega sinihallitusjuust, mis kuulub kohustuslikult Milaano õhtusöögilauale.

Milaano peatänavatel on küll palju noobleid restorane, kuid tihtilugu on need mugandatud turistide meeleheaks ja kohalik maitseelamus hea itaalia toidu näol võib sootuks kaotsi minna. Leidub nii suurepärase rahvusvahelise köögiga restorane kui ka trattorie'sid ja ristorant'isid, mis on spetsialiseerunud kohalikule köögile. Kindlasti tasub ära proovida mõni põnev kohalik söögikoht - näiteks Le Clochard (Via Pietro Custodi 12), Ristorante La Sacrestia (Via Bezzecca 8) või Galleria (Piazza della Repubblica 17). Tüüpiline Itaalia trattoria on koht nimega Etrusco (Corso Garibaldi 117), mis pakub tõelist toiduelamust.

Ööelu


Milaano on elav ja vilgas linn - isegi mitte kõige parem ööelu ekspert ei tunne kõiki baare, klubisid ega lounge, mida see linn suudab pakkuda. Neid on sadu ja sadu, sest Milaano ööelu on nii mitmepalgeline ja pidevas muutumises. Milaano armastab variatsioone, armastab kõike uut ja ennekuulmatut - õhtuveetmisega hätta ei jää! Huvitav on see, et Milaano ööelu algab suhteliselt vara - ei pea ootama pimedate öötundide saabumist, et sõpradega mõnusalt aega veeta. Lisainfot Milaano ööelu kohta vaata siit>>


Vaata siit>>, mida põnevat Milaanos ette võtta!
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised