City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida põnevat Münchenis ette võtta?

 

Kunstile ja kultuurile on siin linnas alati suurt tähelepanu pööratud. Erilised teened selles on kuningas Ludwig I-sel. "Muusade printsi" valitsemisajal püstitati mitmeid Müncheni kuulsaid vaatamisväärsusi nagu Glüptoteek, Vana Pinakoteek, Feldherrnhalle ja Püha Ludwigi kirik, koguti ja säilitati hinnalisi kunstiteoseid. See on teinud Münchenist Saksamaa ühe rikkalikuma muuseumilinna.

Vanimad ehitusmälestised on romaani kirikute kohale püstitatud varagooti Peterskirche (13. sajand) ja hilisgooti Frauenkirche (15. sajand). Jesuiitide Michaelskirche (16. sajand) on saksa hilisrenessansi tähtsaim sakraalehitis.

Lossid - lossihuvilistele pakuvad huvi Schleissheim oma originaalsete barokkaedadega ning Lustheim suure Meisseni portselani kollektsiooniga. Wittelsbachi perekonna kunagine suveresidents on linna tähtsamaid vaatamisväärsusi aastaringselt. Rajatud 17.sajandil ning korduvalt täiendatud kahe sajandi jooksul, on tulemuseks suurepärane barokkehitis. 
Blutenburgi loss asub linna lääneserval. Wittelsbachide hilisgooti stiilis jahiloss 15.sajandist, mis tänapäeval on kasutusel rahvusvahelise noorteraamatukoguna.

Kirikud
- Müncheni ligi 300 kirikus võib imetleda pea kõiki ehitusstiile. Gootika, itaalia barokk, rokokoo - iga ajastu on kirikutesse jätnud oma jälje. Vanimaks kogudusekirikuks on Püha Peetri kirik 11. sajandist.

Baierimaa parlament
 on  ümbritsetud lopsaka pargiga. Hoonesse sisse saab vaid koos giidiga.

Müncheni uus Raekoda
- Marienplatzil asuv muinasjutuline ehitis keset vanalinna, mis on ehitatud 1867-1909. Raekoja tornis on kellamäng ehk carillon.

Pargid
- parke on Münchenis palju, kõik suured, lopsakad ja varjulised. 1972. aastal korraldas München suveolümpiamängud, milleks valmis ka hulgaliselt uusehitisi, neist väljapaistvaim on Olympiapark oma jalgpallistaadioni, järvede, kontserdilavade ja restoranidega.

Müncheni üheks suurimaks vaatamisväärsuseks on enam kui 410 aastat vana õllesaal, kus on õllearmastajaid kõikidest maailmajagudest. Aastast 1589 vanalinna südames tegutsev õllepruulimiskoda, praeguse ametliku nimega Staatliches Hofbräuhaus, tuli liiga rohkearvuliste külastajate tõttu mujale üle viia juba 19. sajandi lõpul, kuid uusrenessansi stiilis hoone seisab oma kohal siiani.


Vaata, mida põnevat Münchenis teha saab:

20.09-05.10.2014 Oktoberfest

Vaata lähemalt siit>>
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised