City_search_magnifier
 
Ekskursioonid
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Ekskursioonid

 

Peterburi esmakordselt külastades soovitame giidiga ekskursioone, et sellest suurlinnast head ülevaadet saada. Ka suuri muuseume on mõnusam külastada koos giidiga, kes oskab parimad palad välja tuua ja jutustab juurde põnevaid lugusid, mis üksi ringi vaadates kuulmata jääksid. Allpool on valik inglisekeelseid ekskursioone. Hind sõltub inimeste arvust - mida suurem seltskond, seda soodsam.

Ekskursioonide hinnas sisaldub:

  • inglisekeelse giidi teenus
  • transfeerid
  • sissepääsutasud

Hind kehtib ühe inimese kohta, vastavalt grupi suurusele.

Ekskursioon Kestvus 2 in 3-4 in 5-6 in
Linnaekskursioon 3h 59 € 45 € 29 €
Linnaekskursioon (metroo ja jalutuskäik kesklinnas) 4h 66 € 52 € 33 €
Linnaekskursioon + Peeter-Pauli kindlus 4h 75 € 59 € 41 €
Linnaekskursioon + Iisaku katedraal 4h 73 € 58 € 41 €
Linnaekskursioon + Peeter-Pauli kindlus + Iisaku katedraal 6h 106 € 84 € 59 €
Peeter-Pauli kindlus + Iisaku katedraal 4h 83 € 67 € 49 €
Ermitaaž 4h 80 € 65 € 48 €
Linnaekskursioon + Ermitaaž 6h 103 € 83 € 58 €
Peterhof: Suur Palee ja park (mai-septembri keskpaik) 5h 106 € 89 € 67 €
Tsarskoje Selo 5h 91 € 74 € 53 €
Pavlovski palee 4h 77 € 64 € 45 €
Tsarskoje Selo + Pavlovski palee 6h 118 € 97 € 73 €

Linnaekskursioon
Linnaekskursiooni käigus külastatakse Peterburi linna suuremaid vaatamisväärsusi, s.h. Talvepaleed, Iisaku katedraali ja mitmeid teisi monumente ja paleesid, mis on loodud kuulsate arhitektide poolt. Vaatame Peeter-Pauli kindlust, Nevski prospekti, Peeter Suure monumenti, Smolnõi kloostrit ja teisi huvitavaid kohti.

Peeter-Pauli kindlus
Kindlust, mis asub Ermitaažist üle Neeva jõe, hakati ehitama 1703.aastal, kaitseks Rootsi vägede eest Peeter Suure käsul. Seda loetakse ka Peterburi linna asutamiseks. Kuigi oma kaitseeesmärgi kaotas kindlus juba enne valmimist, kasutati seda poliitvanglana ligi 200 aastat. Katedraali on maetud kõik Vene tsaarid, ka Peeter I.

Iisaku katedraal
Katedraal on väga rikkaliku dekooriga ja mahutab korraga kuni 14 000 inimest. Katedraali ehitati 40 aastat ja see pühitseti sisse 1818.aastal Aleksander I poolt. Hoone arhitekt August Montferrand kasutas ehituses mitmesuguseid vääriskive ja marmorit, katedraali kaunistavad freskod, mosaiigid ja reljeefid. Kirikus on erinevate 19.sajandi Vene ja Euroopa meistrite maale, skulptuure ja mosaiike, samuti kollektsioon dokumente, jooniseid ja mudeleid kiriku ehitamise protsessist.

Ermitaaž
Üks maailma suurematest muuseumidest koosneb viiest omavahel ühendatud hoonest, tuntuim neist on Talvepalee, kus on elanud ka tsaar oma perekonnaga. Ermitaažis on üle kolme miljoni eksponendi ja see on üks muljetavaldamaid kunstikogusid maailmas. Erilist tähelepanu on pälvinud Lääne-Euroopa kunsti kollektsioon, kus leidub teoseid kuulsatelt kunstnikelt nagu Monet, Cezanne, Renoir, Picasso, da Vinci, Michelangelo, Rubens ja Rembrandt. Ka muuseumi enda ruumid on vaatamisväärsused oma kaunite ornamentide, kaunistuste ja reljeefidega. Seinu katavad freskod, põrandaid marmor, puit ja mosaiigid ning ruumid on sisustatud antiikmööbli ja skulptuuridega.

Tsarskoje Selo
Tsarskoje Selo suveresidents (uue nimega Pushkin) ehitati tsarinnale Katarina I-le, kes oli Peeter I naine. Hiljem residentsi laiendati ja ehitati ümber Katarina Suurele. Residents asub 25 km Peterburist lõunas ja kuigi palee hävitati II maailmasõjas natside poolt, siis see taastati ja on tänapäeval restaureerimise meistriklassi näidis.

Peterhof
Suurejooneline Peterhofi palee asub Soome lahe lõunakaldal, 18 km Peterburist. Peterhofi ümbritsevad kaunid aiad ja see meenutab Versailles'd Prantsusmaal. Suur Palee sai samuti II maailmasõjas kannatada, kuid on tänaseks taastatud oma endises hiilguses. Aedasid kaunistavad purskkaevud ning võluvad paviljonid. Peterhofi aiad on avatud mai keskpaigast septembri keskpaigani.

PETERBURI KÜLASTUS ST. PETER LINE LAEVAGA

Kui külastate Peterburi viisavabalt St. Peter Line laevaga, sisaldub kruiisi hinnas transfeerbuss, mis liikleb nii sadama ja Sokos hotellide vahel, aga ka hotellide ja kesklinnas asuvate huvipunktide vahel (Nevski prospekt). Buss on valge minibuss, mis on varustatud St. Peter Line kirjadega ning bussipiletina toimib pardakaart ja maalt lahkumise kaart. Bussid sõidavad päevadel, kui  maabub või lahkub St. Peter Line laev (E, K, N, R, P) ja nendel päevadel on võimalik bussi liiklemiseks kasutada ükskõik missugusel suunal piiramatul arvul.  

Saabumise päeval on võimalik osaleda mitmetel ekskursioonidel, mis on korraldatud St. Peter Line poolt. Ekskursioonid algavad grupi kogunemisega juba laevas ning hotelli on võimalik majutuda peale ekskursiooni lõppemist. NB! Juhul, kui ekskursioonile ei kogune piisav arv osalejaid, võib ekskursioon ka ära jääda. Sellisel juhul tagastatakse eksursiooni maksumus.
Viimati uuendatud 13. jaanuar 2014
 
Kuumad pakkumised