City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Prahas ette võtta?

 

Sadade kullatud kuplite tõttu öeldakse Praha kohta üpris sageli "Kuldne Praha". Praha on just paraja suurusega - ei suur ega väike, vaid väga kompaktne ning kõikjale pääseb jalgsi. 

 • Praha loss ja Püha Vituse katedraal on kõige populaarsemad külastuskohad Prahas. Habsburgide rajatud linnus on suurim muistne linnus maailmas, praegune presidendiloss. Sellel on olnud oluline osa linna ja kogu riigi ajaloos, sest kindluse südames olnud kuningalossist juhtisid Böömi vürstid ja kuningad oma riiki. Nüüd asub lossis Tšehhi presidendi kantselei. Lossi juurest avaneb erakordne vaade all asuvale linnale ja jõeorule. Seal asub ka Praha suurim ja tähtsaim kirik – 14. saj. ehitatud Svaty Viti katedraal, kus krooniti Tšehhi kuningad ja mille kõrgete ristvõlvide all on viimse puhkepaiga leidnud Böömimaa pühakud, vürstid, kuningad ja keisrid. Kabelile annavad sära kuld, vääriskivid ja maalingud. Omaette maailm selles suurejoonelises ja vägevas kindluses on Kuldne tänav, mis viib ülalinnast all-linna. Selle munakivisillutisega kaetud kitsa tänava miniatuursete majade rida on nagu kaitset otsides end kaitsemüüri vastu surunud. Väikesed majakesed ja madalad katused - ühes neist elas ka Franz Kafka. 
 • Praha vanalinna Staré Meśtot on esmakordselt mainitud 1091.aastal. Vanalinnas on mitmeid teatreid, kontserdisaale ning muuseume. Praha on täis imekauneid ehitisi ning selles peegeldub arhitektuuri ajalugu läbi rohkem kui kümne sajandi.  Praha pääses II maailmasõjast suuremate purustusteta ning tänu sellele on seal ehedana säilinult põimunud gootika, renessanss, barokk ja klassitsism ning ka juugend, kubism ja funktsionalism. Iga uus valitseja laskis vanade ehitiste juures midagi ümber teha, et moega kaasas käia. See kõik annab Prahale muinasjutulinnakese näo ja ilme. Vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. 

 • Karli sild – Praha tuntumaid ehitisi, Kesk-Euroopa vanim kivist sild (600 aastat) kõigi Böönimaa 30 pühakuga, kellest võimsaim on St. Nepomuk. Kui asetada käsi tema sambale ja midagi soovida, siis see soov täitub. Soovijaid jätkub ja metall on katsumiskoha pealt  täiesti haljas! Sillal käib pidevalt vilgas kaubandus, meelt lahutavad asjaarmastajatest kunstnikud ning muusikud.
 • Raekoja kell – Raekoja platsil etendab 600-aastane kell igal täistunnil kaheteistkümne apostli rongkäiku. Lisaks liikuvatele kujukestele on kellal ka astronoomiline sihverplaat. Ülimalt keerukas kell kuulub oma aja tipptehnoloogia suuremate saavutuste hulka - see näitab täpset kellaaega, kuupäeva, kuufaase, päikese, planeetide ja tähtede suhtelist asukohta Maa suhtes jpm. Kella kõige kuulsam osa aga on sellele 1865.aastal lisatud mehaaniline näitemäng. Spektaaklis on oma roll ka Surmal ning etteaste lõpetab lauluga mehaaniline kukk.
 • Loreto kirik
 • Sillad üle Vltava jõe - Prahas on 13 silda.

 • Tantsiv maja – arhitektuurijumala Frank O. Gehry projekteeritud moodne kontorihoone kuulub kindlasti Praha ajaloomälestiste kõrval linna silmapaistvamate majade hulka. 
 • Parizska tänav - väike Pariisi nurgake Prahas, mille ääres kõrguvad juugendstiilis hooned. Mööda seda tänavat jõuab Juudikvartalisse.
 • Juudikvartal Josefov on nimetatud imperaator Josef II järgi, kes aitas juutide elu kergemaks muuta. 13. sajandil asutatud juudi asundusala, mis on nagu omaette linnake 16. sajandist pärit barokk-kaunistuste ja mitmete sünagoogidega. Siin asuvad Euroopa vanim sünagoog 1270. aastast ja juutide surnuaed, mille moodustavad viltuvajunud hauakivid pisikesel maalapil. Juudi muuseum paljude Tšehhimaa sünagoogide aaretega.
 • Krizikova purskkaevude etendus - veemuusika kontsert.

Praha muuseumide kohta leiad infot siit>>
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised