City_search_magnifier
 
Kohalik transport
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Kohalik transport

 

Rooma Leonardo da Vinci Fiumicino lennujaam asub linnakeskusest 32 km kaugusel. Linna pääseb rongi, bussi või taksoga.

Linna pääseb kahe rongiga: ekspressrong Leonardo da Vinci liikleb poole seitsmest hommikul kuni poole kaheteistkümneni õhtul (viimane rong linna) 35-minutilise intervalliga lennujaama ja Termini jaama vahel.

Linnarong FM1 viib lennujaamast Tiburtinasse, Fara Sabinasse, Poggio Mirtetosse ja Ortesse. Intervall 15 minutit.

Bussiliiklust lennujaama ja linna vahel korraldavad kolm kompaniid: Terravision, mille pileteid müüakse lennujaamas ja ka internetileheküljel, Schiaffini ja Cotral, mille pileteid müüakse bussis. Hind sõltuvalt liinist.

Soovitame kindlasti kasutada ainult autoriseeritud taksosid (valged, taksomeetriga autod), muidu võite oma sõidu eest topelt taksi maksta. Öösel ja pühade ajal on sõit kallim. Ka pagasi eest võidakse lisatasu küsida.

Rooma ühistransport kannab nime metrebus, mis tuleneb kolmest sõnast: metroo (metro), tramm (treno metropolitano) ja buss (bus). Metrebusi piletitega saab linna piirides kasutada kõiki nimetatud transpordivahendeid. Pileteid müüakse lehekioskites, kohvikutes, rongijaamades, piletiautomaatides.

Rooma metrool on 2 liini (A ja B), ristjaam on Termini linna keskel. Metrooga liikumine on kõige lihtsam viis linnaga tutvumiseks. Rongid liiguvad igapäevaselt kell 05.30-23.30. Liin A pakub häid võimalusi ostlemiseks ning vaatamisväärsuste külastamiseks.

Lisainformatsiooni Rooma ühistranspordi koha vaata siit>>
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised