City_search_magnifier
 
Meelelahutus
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Meelelahutus

 

SÖÖK JA JOOK

Rooma restoranides võib maitsta kogu Itaalia kokakunsti paremikku - maailmas on kindel reegel, et kus kasvatatakse viinamarju ja toodetakse veini, seal saab ka hästi süüa. Söömine on itaallastele tõsine toiming ja õhtusöök koosneb neljast käigust. 

Pasta moodustab üsna suure osa
Itaalia toidust. Erineva suuruse ja kujuga pastasorte on siin umbes 360 ja neli peamist pastasorti on napoli, genoa, palermo ning bologna pasta. Toidu kõrvale juuakse veini või mineraalvett. 

Pizzeriad on igal tänavanurgal, pakkudes umbes 40 varianti pitsadest, mis varieeruvad ka oma suuruselt.

Roomat ümbritsevate küngaste nõlvad on kaetud viljaka vulkaanilise mullaga ja päike paistab seal pidevalt – paremaid tingimusi valge veini saamiseks on raske leida. Rooma regiooni veinid, mille kuulsamad esindajad on Frascati ja Marino, on pehme maitsega ja mitte eriti magusad.

MUUSEUMID

Rooma on muuseumide linn - siin on muuseum pea kõigele alates pastast ja tuletõrjeautodest kuni maailma kuulsaimate kunstikogudeni.

Parima muuseumide, kunstigaleriide ja muude vaatamisväärsuste loetelu koos aadresside, kirjelduste, piletihindade ja asukohaga kaardil leiab siit>>


ÖÖELU

Rooma ööelu ei ole väga vilgas, kuid on kolm peamist piirkonda, kuhu on koondunud suur osa baare-pubisid ja klubisid: Campo de Fiori, Trastevere ja Testaccio.


Vaata lisainfot siit>>
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised