City_search_magnifier
 
Mida ette võtta?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida põnevat Stockholmis ette võtta?

 

Kuningaloss on ehitatud 17.sajandil tulekahjus hävinud Tre Kronori varemetele. Uue palee ehitus kestis 57 aastat. Stockholmi kuningaloss on oma 608 toaga suurim palee maailmas ning rahvale aastaringselt avatud. Siin asuvad veel Riigipäeva hoone, Rüütliordu ruumid, varakamber, Tre Kronori palee-muuseum, relvapalat ja Gustav III antiigimuuseum.

Vanalinn (Gamla Stan) - Stockholmi vanim osa on mitmel saarel asuv vanalinn, millele pandi alus juba 13.sajandil. Seda peetakse ka kõige paremini säilinud keskaegseks linnaks maailmas.

Stockholmi katedraal (Storkyrkan) - kirik leidis esmakordselt ürikutes mainimist 1279 ning on linna vanim ehitis. Kirikus on mitmeid unikaalseid mälestisi, millest kuulsaim on Saksa skulptori Notke poolt valmistatud draakonit tapva Püha Jüri puukuju. Samuti on see kirik Rootsi kuningate kroonimise paik ja kuningaperekonna liikmete abiellumise koht.
 
Riddarholmeni kirik (Riddarholmskyrkan) - samanimelisel saarel asuv Stockholmi ainus säilinud klooster, mis ehitati 13.sajandi lõpus frantsiskaani munkade jaoks. Tänapäeval kasutatakse kirikut vaid matusteks ja mälestuspalvusteks. Siin paiknevad ka Rootsi kuningate, kuningannade ja aadlike hauad. 

Skansen - Djurgardeni saarel asuv maailma esimene vabaõhumuuseum. Kuningliku pargi läheduses asuv muuseum on Stockholmi populaarsemaid vaatamisväärsusi, kuhu on kogutud 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad alates 14. sajandist. Skanseni vabaõhumuuseumi juurde kuuluvad ka nukuteater, akvaarium, karussellid, tsirkus, tubakamuuseum, käsitöökojad, poed ja loomaaed.

Skansen Zoo - Stockholmi loomaaed, kus on esindatud üle 70 liigi loomi. Samuti on olemas laste loomaaed väikeloomadega. 

Junibacken - Djurgardeni saarel paiknev Rootsi parim lastemuuseum, kus ootab tõeline muinasjutumaja! Siin saab mängida Pipi Pikksuka Segasummasuvilas ja vaadata lasteteatrit. Muinasjuturong viib reisile läbi Astrid Lindgreni jutustuste. Teid ootavad Pipi, Emil, Karlsson, Ronja ja vennad Lõvisüdamed!

Gröna Lund - Djurgardeni saarel paiknev lõbustuspark aastast 1883. Lisaks atraktsioonidele leiab siit ka vabaõhulavadel toimuvad kontserdid ja nukuteatri etendused. 

Vasa muuseum - Djurgardeni saarel asuv Skandinaavia populaarseim muuseum, kus tutvustatakse 17. sajandi meremeeste elu. 1628.aastal uppunud Rootsi uhke lipulaev "Vasa" on praegu ainus 17. sajandist pärinev laev maailmas.

Stockholmi Kultuurikeskus (Kulturhuset) on kaasaegse kunsti keskus, mis sisaldab mitmeid saale ja galeriisid erinevate väljapanekute ja igal nädalal muutuva kultuuriprogrammiga.


Täpsem info Stockholmi vaatamisväärsuste ja muuseumide kohta siit>>
Viimati uuendatud 19. september 2014
 
Kuumad pakkumised