City_search_magnifier
 
Meelelahutus
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Meelelahutus

 

Stockholmi kultuurielu osad on vaieldamatult ooper, rokkmuusika, ballett, rahvamuusika, tants, laul ja varietee. Neist saab osa, kui minna Globeni halli, Draamateatrisse või Ooperisse, Drottingolmi lossiteatrisse. Stockholmi veefestivali ajal püstitatakse vabaõhulavad, kus toimuvad maailmatasemel kontserdid. Gröna Lundi lõbustuspargis võib lõbusalt aega veeta nii arvukatel atraktsioonidel kui ka restoranides.

Teatrielu Stockholmis on viimaste aastakümnete vältel kujunenud eriti aktiivseks. Kolme suure teatri kõrval (Ooper, Draamateater ja Linnateater) töötab ka hulgaliselt väiketeatreid.

Tutvu ka Stockholmi vilka ööeluga! Suured ööklubid ja restoranid on kesklinnas, Kungsträdgardeni ja Stureplani ümbruses. Pidutsejate paradiis asub Stureplani tänaval, kus mõned klubid on avatud hommikul kella viieni. Vaata lisainfot ööelu kohta siit>>

Södermalmil asuvad linna trendikaimad kohvikud. Pubide ning trendikate baaride külastajad leiavad endile sobiva enamasti Södermalmilt või Kungsholmilt. Kõige rootsipärasem on muidugi rootsi laud (smörgasbord), kus pakutakse mitut sorti värsket, marineeritud ja suitsetatud kala, näkileiba, juustu, koduseid lihapalle, värsket kartulit ning loomulikult kõige eelpooltoodu juurde kuuluvat napsu.

Tuntumad söögid-joogid:

Vanaema heeringasalat mormors sillsallad
Lõhesupp halländsk laxsoppa
Janssoni kalavorm Janssons frästelse
Täidetud hakklihavorm fylld färstimbal
Rootsi kalapallid fiskbullar
Rootsi lihapallid kartulipudru ja pohlamoosiga svenska köttbullar med potatismos och lingonsylt
Õunakook vaniljekastmega äppelkaka med vaniljesås
Näkileib knäckebröd
Glögi glögg
Viin brännvin

Stockholmi söögikohtade lisainfot vaata siit>>


Vaata siit>>, mida põnevat Stockholmis ette võtta!
Viimati uuendatud 19. september 2014
 
Kuumad pakkumised