City_search_magnifier
 
Mida ette võtta?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida põnevat Trondheimis ette võtta?

 

Trondheim on kompaktne linn, millega tutvumiseks piisab 2 päevast.

Huvitavamad vaatamisväärsused on Püha Olavi matmispaigale 1071.aastal rajatud Nidarosi katedraal -  maailma põhjapoolseim katedraal, mis on olnud Põhja Euroopa palverändurite peamine sihtpunkt. Katedraali kõrval asuvad Peapiiskopi Palee ja Kuninglik varakamber.

Norra rokkmuusika ajalugu tutvustav Rockheim’i muuseumis on huvitavate interaktiivsete lahenduste läbi võimalik tutvuda Norra muusika ja muusikutega läbi aastakümnete. Ringve muuseum omakorda annab ülevaate maailma  muusikariistadest kuni tänapäevani. Muuseum asub Trondheimi äärelinnas ning on rajatud vanasse mõisakompleksi.

Vanalinn Bakklandet asub jõe idakaldal. Kaldapealne kvartal meenutab vägagi Amsterdami kanaliäärseid tänavaid oma värviliste majakestega, mis kohati toetuvad puuvaiadele otse jõekaldas. Vanad kaubahooned on kaunilt restaureeritud hotellideks, söögikohtadeks ja ka eksklusiivseteks korteriteks.

Trondheimi fjordis asuvale Munkholmeni saarele ehitasid benediktiini mungad 11.sajandil kloostri. 17.sajandil sai sellest vangla ja kindlus ning hiljem tollihoone. Saarele pääseb Trondheimi sadamast väikelaevadega.

Trondheim on sobilik ka ükskõik millise autoretke alustamiseks mööda Norra rannikut. Fjordide huvilistele on soovitatav alustada Hurtigruteni fjordide kruiisi Trondheimist ja sõita välja kõige põhjapoolsemasse linna Kirkenes. Trondheimi lennuväljalt linna on 30 km ning kruiisilaevade kai asub kesklinnas.


Vaata siit>>, mida põnevat Trondheimis ette võtta!
Viimati uuendatud 19. september 2014
 
Kuumad pakkumised