City_search_magnifier
 
Meelelahutus
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Meelelahutus

 

Austria köök oli hinnatud kui üks toitvamaid ning maitsvamaid Euroopas juba 15.sajandil. Eriti palju üle maailma tuntud häid toite on pärit Viinist.

Viinile tüüpilise talupojastiilis interjööriga einestamispaiga Heurigeri leiab Grinzigist või Sieveringist. Tüüpiline kohalik rahvusroog koosneb rammusast supist, milles on nuudleid ja klimpe, praeks on näiteks šnitsel ja magustoiduks õunastruudel. Toite valmistatakse rikkalikult või, koore ja suhkruga maitsestatult. Väga levinud on rammusad täidetud klimbid (Nockerln, Knödel, Spatzen) ja küpsised. Lihatoitudele lisatakse mitmekesiselt köögivilju ja maitseaineid, sageli serveeritakse neid puuviljadega, eriti sidruniga. Ka Eestis leiame restoranide menüüst Viini šnitsli. Viini söögikohtades saate aga sellise šnitsli, mis on alati suurema diameetriga kui taldrik. Algajale šnitslisööjale kujuneb sellest jagu saamine küll tõsiseks, kuid nauditavaks katsumuseks.

Austerlased võivad uhkust tunda ka oma valgete veinide üle, mida saab nautida pea igas Austria rahvusköögiga söögikohas. Ja loomulikult viini saiad ja viini vorstikesed ning magusad Mozart-kugelid...

Üheks parimatest õhtuveetmise võimalustest on kindlasti Viini muusika. Viinis valitseb Mozarti-buum. Linnas jalutab massiliselt tumepunaste kuubede ja valgete parukatega tegelasi, kellele on tehtud ülesandeks pakkuda välismaalastele silmarõõmu ja müüa maha piletid klassikakontsertidele.


Tuntumad toidud-joogid:

Viini šnitsel Wiener Schnitzel
Keedetud loomaliha praekartulite ja juurviljaga Tafelspitz
Linzi tort Linzertorte
Hapupiimasupp Stosuppe
Tangupuder Sterz
Õunastruudel Apfelstrudel
Kohv kuuma piimaga Melauch ehk Melange


Vaata siit>>, mida põnevat Viinis ette võtta!

Ooperite ja kontsertide kava vaata
siit>>
Viimati uuendatud 22. september 2014
 
Kuumad pakkumised