City_search_magnifier
 
Istekoht
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Hea teada istekoha reserveerimisest lennukis

 

Istekoha ettetellimine

Mida varem seda teha, seda suurem on võimalus valikuks ja rahuloluks. Arvatavasti ei ole reisijale kaugeltki ükskõik, kas ta istub vahekäigus või akna all, esimeses reas või tiiva kohal, oma reisikaaslase kõrval või kolmekohalise rea keskmisel istmel kahe võõra inimese vahel - ja seda näiteks 14 lennutundi järjest. Istekoha ettetellimiseks on erinevatel lennufirmadel erinevad reeglid ja tehnilised võimalused, kuid üldjoontes saab seda kirjeldada järgmiselt:

Istekoha reserveerimine, kohasoovi edastamine (advance seat reservation or seatwish)

Reserveerimise korral saate valida kindla istekoha lennukis juba piletit tellides. Kui reserveerimine ei ole võimalik, edastatakse teie kohasoov lennujaama piletite registreerimise letti (check-in).

Kindel istekoht vōi kohaeelistus (preassigned seat or seating preference)

Kindla istekoha saate valida salongiplaanilt. Salongiplaanil on lisaks reanumbrile ja tähele näha, millised kohad on juba reserveeritud või suurema reavahega ning millised on avariiväljapääsu lähedal või tiiva kohal.

Äri- ja turistiklassi puhul on kõige levinum reegel: äriklassi piletiga reisides saab istekohta ettetellida nii lähi-kui kauglendudel, samuti ka riigisisestel lendudel, kui lennukisalong on jaotatud äri- ja turistiklassiks. Turistiklassi piletiga reisides saab istekohta ettetellida kauglendudel, enamasti ka USA-sisestel lendudel.

Erilist tähelepanu nõudvad reisijad

Erilist tähelepanu nõudvateks reisijateks on imikutega reisijad, lapsed, haiged, nägemis-, kuulmis- või liikumispuudega inimesed, deporteeritavad jmt. Neile kõigile on salongis eraldatud kindlad kohad arvestades reisijate eripära ja lennuohutuse nõudeid. Näiteks imikutega reisijad pannakse istuma kohtadele, kus on lisa-hapnikumask, lapsi ja ratastooliga reisijaid ei panda istuma avariiväljapääsu juurde. Kui on tegemist korpulentse reisijaga, võib talle tellida lisakoha kas tasuta või maksu eest, sõltuvalt lennufirmast ja sellest, kas lennukiistme käetuge saab üles tõsta või mitte. Korvpallurite puhul on mõistlik paluda suurema reavahega või vahekäigus olevaid istekohti. (NB! Näit. SAS lubab sobiva lennukitäituvuse korral tellida tasuta lisakohta reisijale, kes soovib lihtsalt tavalisest enam isiklikku mugavust ja privaatsust).


Lendamine on tegelikult lihtne!

 
Viimati uuendatud 23. september 2020
 
Kuumad pakkumised