City_search_magnifier
 
Lõuna-Aafrika Vabariik, Lesotho & Svaasimaa
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Lõuna-Aafrika Vabariik, Lesotho & Svaasimaa

 

REISI KÕRGHETKED:
Bourke’s Luck Potholes, Blyde River kanjon, God’s Window, Krugeri rahvuspark, Svaasimaa rohelised mäed, Lesotho mägismaa, Garden Route, Oudshoorn, Cango koopad

Lõuna-Aafrika Vabariik on Aafrika üks populaarsemaid turismisihtkohti, kuna see pakub imelisi vaateid ning erinevaid aktiivseid tegevusi. See Lõuna-Aafrika riik on rikkaliku kultuuri ja traditsioonidega, kus igal kodanikul on ainulaadne pärandi- ja kultuuritaust ning põnev elulugu. Sihtkoha muudab populaarseks aastaringne soe ja pehme kliima, looduse ilu ja mitmekesine maastik. Lõuna-Aafrika Vabariigi tõmbenumbriteks on ka Johannesburg, surfarite paradiis Durban, Port Elizabeth, Garden Route ja Krugeri Rahvuspark.

Hetkest, mil sisenetakse Svaasimaa Kuningriiki, muutub maastik ning pole raske mõista, miks Svaasimaa kuningas võitles nii pikalt, et saavutada iseseisvus oma riigis, kus on põlised mäed, vihmametsad ja imelised orud. Septembris 1968 kuulutas Svaasimaa ennast iseseisvaks, pärast seda, kui oli olnud Suurbritannia valitsuse all peaaegu 70 aastat. Svaasimaa oli üks viimaseid Suurbritannia kolooniaid Aafrika mandril.

Mlilwane (tuntud ka kui Valley of Heaven) on Svaasimaa kõige populaarsem kaitseala, kuna oli paljude kaitsealade eelkäijaks ning tänu sellele on piirkonnas säilinud mitmeid endeemilisi liike. Kõige enam veedetakse aega pargi lõunaosas, kus on võimalik vaadelda Nyonyane graniidist mäge,  mis on tuntud ka kui "hukkamise kivi". Giidid räägivad mitmeid lugusid nõidusest, mis on selle paigaga seotud. Hlane'l on samuti põnev taustalugu. Enne kui see avalikkusele avati, oli see kuningliku perekonna jahimaa. Praegu on Hlane Svaasimaa suurim ja mitmekesiseima loodusega rahvuspark ja üks vähestest kohtadest, kus on veel võimalik kohata ninasarvikuid.

Üks Svaasimaa populaarsemaid ja tähelepanuväärsemaid iga-aastaseid tseremooniaid on Reed Dance, mida peetakse igal aastal augustis või septembris. Tuhanded noored naised kogunevad Kuninganna ema külla, et pühendada Kuninganna emale andameid ning säilitada oma neitsilikkus. Naised on riietatud traditsioonilistesse rõivastesse ja tantsivad kuninglikule perekonnale ning teistele pealtvaatajatele.

Lesotho on merepiirita riik, mida ümbritseb Lõuna-Aafrika Vabariik. Riik on tuntud ka kui Lesotho Kuningriik, Nelja Isa Maa ja Taevakuningriik. Lesotho on riik, kus on rikkalik kultuur ja rohkelt traditsioone, see on tuntud oma ilusate mäekurude, väikeste kogukondade ning metsiku looduse tõttu. Tänu sellele, et Lesotho asub kõrgemal maastikul, on seal aastaringselt jahedam ning mitmeid mäetippe ja mäekurusid katab lumi. Kahtlemata on see riik populaarne turistide seas, kes soovivad ennast kaotada looduse ilusse ja vaikusesse. Lesotho Kuningriiki on inimkäed väga vähe mõjutanud, see on arvatavasti üks väheseid Lõuna-Aafrika riike, kus riigi rahvas elab oma traditsiooniliste väärtushinnangute ja kombestiku najal. Pealinn Maseru on riigi kõige suurem linn, kus asub suur osa töökohtadest ning elatakse modernsemat elu kui mujal üle 2 miljoni elanikuga riigis. 75% riigi rahvastikust ei ela pealinnas, vaid väiksemates kogukondades, kus elatakse traditsioonilistes mudast hüttides ning kuhu jõuab ainult jalgsi või ratsa.

Lesotho avastamine on üks nendest kogemustest, millest unistavad mitmed innukad matkajad üle maailma. Seal on võimalik osa saada imelistest vaadetest, lõpmatutest mäeahelikest, külastada ajaloolisi külasid ning näha kaljujooniseid, samuti on võimalik miilide kaupa iseseisvalt ringi matkata, mil silmapiiril ei pruugi olla märkigi inimasustusest või tehnoloogiast. Mäekurud on samuti populaarsed ratturite hulgas, kes soovivad ennast treenida.

Hind al. 2099 € /in. majutusega telklaagris
Hind al. 2479 € /in. majutusega en-suite toas (enamuses vannitoaga toad)

PROGRAMM
1. päev / Stellenbosch Wine Route

Lahkumine Kaplinnast ja sõit kuulsasse Stellenbosch'i linna, mis on tuntud oma kvaliteetsete veinide, tammepuude ja ajalooliste hoonete poolest. Võimalus uudistada linna ja degusteerida mitmeid veine kohalike veinitootjate juures. Hiljem sõidetakse Cheetah Breeding Centre'isse, kus on võimalik oma silmaga näha gepardeid. Saabumisel majutuskohta informeerivad giidid edasistest plaanidest.
Vahemaa: ±85 km

2. päev / Route 62-Oudtshoorn
Sõit mööda kuulsat Route 62 Oudtshoorni, võimalusel külastatakse Ronnie’s Sex Shop'i, mis tegelikkuses on üks väga huvitav pubi. Seejärel giidiga ekskursioon Cango koobastesse, kus on võimalik näha väga muljetavaldavaid lubjakivist koopaid. Pärastlõunal võimalus külastada jaanalinnufarmi. Ööbima jäädakse Oudtshoorni.
Vahemaa: ±400 km

3. päev / Knysna-Plettenberg Bay
Üle Outeniqua mägede liigutakse edasi Knysna poole. Pärastlõunal võimalus tundma õppida Knysnat, mis on Lõuna-Aafrika üks populaarsemaid mereäärseid linnu.
Vahemaa: ± 150 km

4. päev / Bloukrans ja Tsitsikamma Rahvuspark
Tsitsikamma Rahvuspark on üks Aafrika paremini hoitud saladus, kus leidub mitmeid erakordseid imelise vaatega matkaradu. Esimesed paar tundi veedetakse kuulsal Otter Trail Hike'il. Adrenaliinisõltlastel on võimalik külastada lähedalasuvat Bloukrans Bridge'i, kus on võimalik sooritada maailma kõrgeim benji hüpe (216 m).
Vahemaa: ± 100 km


5. päev / Bloukrans ja Tsitsikamma Rahvuspark
Võimalik osaleda erinevatel tegevustel, nagu benji hüpped, puulatvades asuvate seiklusradade läbimine jpm.

6. päev / Addo Elephant National Park
Edasi liigutakse Ida-Kapimaale Addo Elephant Rahvusparki, kus pärastlõunasel safaril on võimalik näha põnevaid vaateid.
Vahemaa: ± 210 km

7. päev / Cintsa
Hommikul sõit Port Elizabethi lennujaama, kus tehakse kiire peatus ning liigutakse edasi Cintsasse. Seal on võimalik osaleda erinevates tegevustes, nagu ATV-ga sõitmine, Xhosa külaga tutvumine või vesiratta laenutamine.
Vahemaa: ± 320 km

8. päev / Cintsa
Päev kuurordis puhkamiseks, võimalus osaleda erinevatel aktiivsetel tegevustel (ATV-ga sõitmine, Xhosa külaga tutvumine või vesiratta laenutamine).

9. päev /Lesotho-Malealea
Lahkumine Lõuna-Aafrika Vabariigist, sõit edasi merepiirita mägisesse Lesotho Kuningriiki. Lesotho on maailma üks kõrgemal asuvaid riike, terve kuningriik asub 1000 m üle merepinna.
Vahemaa: ± 500 km

10. päev / Lesotho-Malealea
Võimalus minna ratsaretkele koos kohaliku giidiga Lesotho mägedesse. Tagasiteel külastatakse kohalikku küla ja kooli.

11. päev / uKhahlamba Drakensberg Park
Drakensbergi mäed on Lõuna-Aafrika kõige kõrgemad ja kaunimad. Avastatakse erinevaid mägiradasid, võimalik on nautida hingematvaid vaateid.
Vahemaa: ± 370 km

12. päev / uKhahlamba Drakensberg Park
Giidiga matkal uuritakse piirkonna kaljumaalinguid.

13. päev / KwaZulu Natal Coast-Durban
Lahkumine mägiselt maastikult ja liikumine edasi Kwazulu Natali rannikule. Durbani linn on Lõuna-Aafrika suurimaid sadamaid ning ka üldtuntud surfamise sihtkoht. Õhtul on võimalik linnas õhtust süüa ning proovida india toitu ja saada osa rannikulinna vilkast ööelust.
Vahemaa: ± 265 km

14. päev / iSimangaliso Wetland Park
Pärast saabumist iSimangaliso Wetland Park'i minnakse laevaekskursioonile, et nautida päikeseloojangut ja tegeleda linnu- ja jõehobuvaatlusega. See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv piirkond on äärmiselt mitmekesine ning seal on võimalik külastada randu, järvi, korallrahusid, märgalasid, metsamaid, rannikuäärseid metsi ja rohumaid. Lisaks on seal ka uskumatult mitmekesine looma-, linnu- ja mereelustik!
Vahemaa: ± 240 km

15. päev / Hluhluwe-Umfolozi Game Reserve- Svaasimaa-Mlilwane
Hommikul sõidetakse Hluhluwe-Umfolozi loomaparki maastikuautodega safarile. See park on ainus riigi poolt juhitud park KwaZulu-Natali provintsis, kus on võimalik kohata Aafrika loomade suurt viisikut - lõvisid, aafrika elevante, pühvleid, leoparde ja ninasarvikuid. Tänu ninasarvikute kaitsmiseks tehtud pingutustele on seal kõige suurem valge-ninasarviku populatsioon. Pärastlõunal liigutakse üle piiri Svaasimaale.
Vahemaa: ± 400 km

16. päev / Svaasimaa-Mlilwane Wildlife Sanctuary
Mlilwane on Svaasimaa vanim kaitseala ja hõlmab 4560 hektarit. Kuna piirkonnas pole suuri kiskjaid, on võimalik minna iseseisvalt matkama ja tutvuma piirkonna imelise floora ja faunaga. 

17. päev / Krugeri rahvuspark
Tagasisõit Lõuna-Aafrika Vabariiki Krugeri Rahvusparki safarile. Krugeri Rahvuspark on koduks mitmetele suurtele ja väikestele loomadele. Auto, millega sõidetakse, on võrreldes teistega kõrgem ning annab reisijatele paremad võimalused pildistamiseks.
Vahemaa: ± 230 km

18. päev / Krugeri rahvuspark
Päev veedetakse rahvuspargis maastikuautodega safaril, et tutvuda sealse metsiku loodusega.

19. päev / Moholoholo Wildlife Rehabilitation Centre
Lahkudes maailmakuulsast rahvuspargist, liigutakse edasi Moholoholo Wildlife Rehabilitation keskusesse, kus on võimalik kohtuda mõne päästetud loomaga, enne kui nad loodusesse tagasi lastakse. Õhtul on võimalik laagriplatsil süüa Lõuna-Aafrika toitu ning nautida traditsioonilisi tantse ja laule.
Vahemaa: ± 195 km

20. päev / Panorama Route
Sõidetakse mööda Panorama Route'i, peatudes kohtades nagu Blyde River Canyon, God’s Windows ja Bourke’s Luck Potholes. Reis lõppeb saabumisega Johannesburgi, võimalik osaleda ühisel õhtusöögil.
Vahemaa: ± 540 km


Hinnas sisaldub:

 • lennupilet Tallinn-Helsingi-Pariis-Kaplinn, Johannesburg-Pariis-Helsingi-Tallinn
 • lennujaamamaksud
 • programmis kirjeldatud tegevused ja marsruut
 • inglisekeelne giid-reisijuht
 • toitlustus vastavalt programmile: 19 hommikusööki, 15 lõunasööki, 17 õhtusööki
 • 19 ööd majutust vastavalt paketile telklaagris või en-suite toas

Lisatasu eest:

 • lennujaama transfeerid
 • ööbimine Kaplinnas enne programmi algust ning Johannesburgis peale programmi lõppu
 • lisaekskursioonid ja -tegevused
 • viisad

Tähelepanu! Pakkumises on antud soodsaim hind, täpne hind sõltub lennukohtade ja majutuse saadavusest ning reisi kuupäevadest. Võib juhtuda, et antud hind ei ole saadaval kõikidel väljumistel. Mida kiiremini meile oma reisisoovi edastad, seda tõenäolisem on, et soodsaim hind on saadaval valitud väljumisel. Lõplik hind kinnitatakse koos broneeringuga.

Garanteeritud väljumised Kaplinnast toimuvad järgmistel kuupäevadel: 13.10, 27.10, 10.11, 24.11, 08.12, 22.01
Sama reisi on võimalik broneerida ka algusega Johannesburgist.
Muude kuupäevade osas võta ühendust reisikonsultandiga!

VIISAINFO:
Lõuna-Aafrika Vabariiki
reisimiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Lõuna-Aafrika Vabariigi saatkonnas Helsingis. Lähem info Välisministeeriumi kodulehel siin>>
Svaasimaal võivad Eesti kodanikud viisavabalt viibida kuni 30 päeva korraga, vajadusel saab viibimist pikendada 60 päeva võrra. Täpsem info siin>>
Lesothosse sisenemiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda UK Border Agency kaudu. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale taotletava viisaperioodi lõppu. Täpne info Välisministeeriumi lehel siin>>
Oluline! Tagamaks Eesti kodanikele konsulaarkaitset välisriikides, soovitab Välisministeeriumi konsulaarosakond kodanikel end registreerida ehk anda teavet enda välisriigis viibimise kohta. Info registreerimise kohta leiate Välisministeeriumi kodulehelt siit>>
Info vaktsineerimise kohta Terviseameti kodulehel siin>>


Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 25. september 2014
 
Kuumad pakkumised