City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - LOS ANGELES - HAWAII
Kohtumine Tallinna lennujaamas kl 05.00. Lend Tallinn - Frankfurt kl 06.40-08.10; Frankfurt - Los Angeles kl 10.25 - 13.20; USA toll, ESTA-reisiloa ja pagasi kontroll; Los Angeles-Honolulu kl 18.45 - 22.41 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Õhtuks jõuamegi Hawaiile Oahu saarele Honolulusse. Hawaii pealinn Honolulu asub saare lõunarannikul. See on tõeliselt rahvusvaheline linn, kus on maailmatasemel ostlemisvõimalused, gurmaanidele avastamiseks maailma erinevaid maitseid, võimalus surfamiseks või päevitamiseks Waikiki rannas. Linnas on ajalooline ja äriline keskus Downtown ehk kesklinn ning Waikiki rannakuurort. Sõidame lennujaamast läbi Downtowni Waikikisse hotelli. Majutus järgnevad 4 ööd samas hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. OAHU SAAR
Hommikusöök. Alustame päeva idüllilisel Oahu saarel, mille avastas eurooplaste jaoks James Cooki meeskond 1778. aastal oma Vaikse ookeani kolmanda retke ajal. Oahu on Hawaii saarestiku suuruselt kolmas saar. 

Külastame USA võimsat, ajaloolist mereväebaasi Pearl Harbouri. Nimetus pärineb pärlikarpidest, mida siin 19. sajandini korjati. Maailma ajaloolavale sattus see paik 7. detsembril 1941. aastal, kui Pearl Harbouris asuvat USA sõjaväebaasi rünnati ootamatult jaapanlaste poolt. Sisenedes võib kaasas olla ainult rahakott, fotoaparaat, mobiil ja veepudel. Kotid saab jätta tasulisse Pearl Harbouri pakihoidu. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidOlles Hawaiil ei saa mööda vaadata ananassidest ja sõidame nüüd James Dole 1903. a. rajatud Wahiawa Dole ananassiistandusse, mis oli omal ajal maailma suurim puuviljaistandus. Tänapäeval funktsioneerib see kui Dole ananassiajaloo vabaõhumuuseum. Sinna on jäetud ananassi näidiskasvandus ning rajatud maailma suurim ananassiaia labürint (hõlmates 2,4 km radu), mida mõlemat on võimalik lisatasu eest külastada. Ananassijäätis, seda ei või jätta maitsmata!

Ringreisi lõpetuseks peatume põgusalt põhjakalda ehk North Shore’i väikelinnakeses – Haleiwas, millest talvekuudel saab maailma surfipealinn, sest siin saare loode-kaldal on siis parimad surfilained. Aga pool aastast, kui hoovused ja tuuled puhuvad saare teiselt küljelt, on Haleiwa ilm tüüne ja sobilik päevitamiseks ning snorgeldamiseks. Jalutame linna peatänaval, kus asuvad kunstigaleriid, butiigid, kauplused, restoranid ja kohvipoed. 

Sõit tagasi hotelli Waikikis ja puhkus rannas! Waikiki rand on üks Hawaii ikoonidest ja paljude arvates pidavat olema maailma ilusaim supelrand. Tema kuulsal rannabulvaril ei vaibu elu ei päeval ega pimedatel õhtutundidel. Siin asub ka surfi leiutaja Duke Kahanamoku kuju.

3. PÄEV. OAHU SAAR
Hommikusöök. Väljasõit Oahu saare saladuslikule lõunakaldale. Džungli-pargis imetleme lopsakat loodust ja nuusutame vihmametsa hõngu ning jalutame läbi väikese bambusesalu (vajalik kannad kinni jalanõud) kuni kõrge koseni. 

Jätkame sõitu mööda rannikuala. Siin on mitmeid kohti, kus vesi on kaljude alt avaused läbi uuristanud, kaljusse augu puurinud ja suurte lainete korral purskab „blow hole“-ist vett üles nagu väiksest geisrist. Järgmisena eriline Sandy Beach ehk Liivane Rand. See on hulljulgete bodyboardijate - kõhuli lainelaual sõitjate paradiis, kus ujumine on ohtlik, sest hiiglaslik laine lõppeb rannas väga järsku ja tekitab pesumasina-efekti, rullides laine pöörisena rannaliivale. Samuti on siin väga tugev hoovus. 

Edasi peatume Makapuu vaateplatvormil, mille kõrval asuva mäe taha jääb peitu Oahu kõige kagupoolsema tipu kaljudel kõrguv Makapuu majakas, mis on siin vilkunud juba aastast 1909. Vaateplatvormilt avaneb vaade kuldkollastele liivarandadele, Jänesesaarele ja Kailua-poolsele rannikule. Kailua on koht, kus endine president Obama iga-aastase jõulu- ja aastavahetuspuhkuse veedab, kui ta detsembri lõpus nädalaks-kaheks oma sünnisaarele naaseb.

Teeme ujumispeatuse Kailua Beach Park rannas. Tagasiteel peatume Nuuanu Pali vaateplatvormil, kust avanevad kaunid vaated all laiuvale troopilisele metsale, Kaneohe lahele ja Kailua rannale. Siit avaneb üks kõige imepäraseimaid vaateid Hawaiil, mida on oma raamatutes maininud ka Mark Twain. Tee platvormile kulgeb läbi džungli, kus sajab väga palju, sest Nuuanu org, mis ulatub Honolulust kuni Koolau mägedeni, tõmbab pilved kokku ja siin kohtuvad külm ning kuum õhuvool. 

Naaseme hotelli. Olenevalt nädalapäevast läheme võimaluse korral vaatama 2-3 korda nädalas (T,N,L) Waikikis Kuhio rannal toimuvat õhtust 30-40-minutilist hawaii laulu ja hula-tantsu esitlust.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. OAHU SAAR
Hommikusöök. Soovijad saavad varahommikul sõita lähedalasuva Diamond Headi vulkaani kraatri sisse. Diamond Head on umbes 150 000 aastat tagasi toimunud vulkaanipurske tagajärjel tekkinud 232 m kõrgune mäemürakas. Teeme pooletunnise matka Diamond Headi kraatri vaateplatvormile, kust avaneb imeline vaade kogu Waikiki rannale ja Honolulule. 

Ekskursioon Honolulu Downtownis – kesklinnas. Käime Aloha Toweris, mis oli valmides Ameerika kõrgeim kellatorn. Hawaii kõige kuulsam kirik – korallidest Kawaiahao Church, mis valmis saarele saabunud esimeste kristlastest misjonäride eestvedamisel aastal 1842. Kirik mahutab umbes 4000 inimest. Kiriku vastas asub Iolani Palace ehk Hawaii Kuningaloss, mis on ainuke kuningaloss kogu USA territooriumil. Nagu igas suuremas Ameerika linnas, nii on ka Honolulus oma Chinatown, mis on üks vanimaid Ameerikas, sest 19. sajandil toodi Hiinast töölisi Hawaiile, kuna kohalikud ei soovinud töötada suhkrurooistandustes. 

Vaba aeg omal käel Waikiki ranna, ostukeskuste või loomaaia, Honolulu Zoo, külastamiseks. Honolulu Zoo asub Waikiki ranna lähedal ja kasvas välja 1876. a. kuningas Kalakaua käsul tema naise auks loodud avalikust pargist, kus nad armastasid eksponeerida oma eksootilisi linde ja loomi.

5. PÄEV. KAUAI SAAR
Hommikusöök. Sõit lennujaama. Lendame Honolulust Kauai saarele Lihuesse. Kauai on Hawaii saartest vanim ja seetõttu ka looduslikult mitmekesiseim. See kõige troopilisem ja lopsakam saar koos ammu kustunud Waialeale vulkaaniga on läbistatud võimsate erosioonivormidega. Seda massiturismist puutumata rohelusse uppuvat saart kutsutakse hellitavalt Aiasaareks ja ka Roheluse saareks. Kõikjal kasvavad metsikud papaia-, banaani-, greibi- ja mangopuud. Sellele saarele maabuski esimesena maadeavastaja kapten Cook. 

Tutvume Kauai lõuna- ja läänerannikuga. Saare kõige kuulsam vaatamisväärsus on Waimea kanjon, mida kutsutakse Vaikse ookeani Suureks Kanjoniks. 

Saare kõige populaarsem rannakuurort Poipu sai alguse 1962. a. kui lammutati suhkrurookasvataja Knudseni rannakodu, et teha ruumi siia ehitatavale esimesele hotellile. Võimalusel ujume Poipu rannas. Enne hotelli sõitmist sõidame vaatama Spouting Horn – „looduslikku purskkaevu“. Majutus järgnevad 3 ööd samas hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV. KAUAI SAAR
Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks rannas. Soovijatele kopterituur saare kohal (lisatasu eest). Kopterist näeb Waymea kanjonit, koski ja Na Pali kaljurannikut ehk osakest 80% Kauai saarest, mis autoga või jalgsi ligipääsmatu. Looderannikust on aegade jooksul tänu murdlainetusele vormunud üks saare pärlitest – Na Pali kaljurannik. Na Pali tähendabki kohalikus keeles kõrgeid kaljusid. Sealsed kaljud tõusevad merest 1200 m kõrgusele lahutamaks Kalalau orgu ookeanist. 35 km pikkust, arvukate orgudega sopistatud rannikuosa peetakse võimsaimaks ning kauneimaks vahetult ookeani langevate kaljudega palistatud rannalõiguks kogu Hawaii saarestikus. 

Soovijad saavad osa võtta traditsioonilisest Hawaii õhtusöögist ehk luau-st koos etendusega (lisatasu eest).

7. PÄEV. KAUAI SAAR
Hommikusöök. Sõit mööda Kauai ida- ja põhjarannikut. Lihue on Kauai suuruselt teine linn. Kuid see 6500 elanikuga linn on ühtlasi saare keskus, kuna siin asuvad Kauai lennujaam ja sadam. Teeme peatuse Wailua jõe pargis, et vaadata ilusat Wailua juga, mis on olnud ka mitmete filmide võttepaikadeks, nagu paljud teisedki kohad Hawaii saartel. Hawaiil on filmitud näiteks Lost, Kariibimere piraadid, Jurassic Park jt. filmid. 

Järgmisena sõidame nautima vaadet Opaeakaa topelt-kosele. Wailua jõe kaldal asub Kamokila Hawaii küla. Selles traditsioonilises Hawaii külas näeme, kuidas elati sajandeid tagasi. Möödume Kauai suurimast linnast Kapaa’st. Ujumispeatus. 

Kilauea 15,6 m kõrgune tuletorn 65 m kõrgusel kaljul ehitati 1913. a. See lülitatakse sisse ainult kord aastas - torni sünnipäeval maikuus 15 minutiks. Tuld näitab hoopis torni kõrval asuv maailmas kaugeimale nähtav (144 km) tulepaak. Hanalei on taropõldude linn. Taro ehk „elevandi kõrv“ on kultuurtaim, mida kasvatatakse tema söödavate lehtede ja mugulate pärast. Hanaleis asub palmipuude all ilus Waioli Huiia väike kirik, enimpildistatud objekt siin linnas. Põikame ka Hanalei randa, kus filmiti 1958.a. Rodgersi ja Hammersmiti populaarse muusikali „Vaikne ookean“ järgi ka filmistseene. Ilusate villade rajoon. Võimalusel külastame botaanikaaeda. Tagasisõit hotelli.

8. PÄEV. BIG ISLAND
Varahommikune lend Hawaii saarele Konasse. See saarestiku suurim saar ongi nime andnud kogu saarestikule ja kohalikud kutsuvad Hawaii saart hoopis Suursaareks (Big Island). See on saarestiku noorim ja põnevaim saar. Olenevalt asukohast võib siin kliima olla lähistroopilisest saare idarannikul kuni arktiliseni kõrgemate vulkaanide tipus. Suursaart tuntakse eelkõige oma vulkaanide, kohviistanduste ja ka orhideede poolest.

Sõidame läbi saare edelaranniku. Puuhonua o Honaunau riikliku ajaloopargi külastus. Puuhonua o Honaunau oli kunagi koduks Hawaii kuninglikele pealikele, kes panid paika Kapu ehk Pühad seadused. See oli ka ainus koht, kus sai käia patte andeks palumas. Pargis asub Heiau püha tempel, mida valvavad puidust jumalad, sest templis asuvad 23 alii ehk pealiku säilmed.

Jätkame sõitu mööda ookeani äärt ja möödume USA kõige lõunapoolsemast restoranist Hana Hou, kus võimalusel lõunatame. Saarel asub ka Punaluu mustaliiva rand, mis ongi meie järgmine peatuspaik. Tihti leidub siin päikese käes peesitavaid või rannavees hulpivaid kilpkonni. Päikese käes sätendav must liiv heidab kiiri ümbruskonnale. Vesi on siin rannas külmem, sest siia voolavad mageda veega külmad allikad. Soovijad saavad supelda.

Õhtuks jõuame saare suurimasse linna Hilosse. Hilo tähendab poolkuud. Linn paiknebki poolkuukujulise ilusa lahe ääres, millesse suubuvad Wailuku ja Wailua jõed. Linna ühes servas asub kuulus Vikerkaare juga, teises servas rannapromenaad ja ookeani ulatuv sadama peatänav Kalanianaole. Hotelli kõrval on ilus kuninganna Liliuokalani nimeline park. Majutus järgnevad 3  samas hotellis (2-sed toad).

9. PÄEV. BIG ISLAND
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSoovijatele väljasõit (lisatasu eest; selle päeva kava täpsustub kuu enne reisi ja võib muutuda seoses suvise vulkaanilise tegevusega) Hawaii Vulkaanide Rahvusparki, mis rajati 1916. aastal. Hawaii on tulest sündinud paradiis. Enamik siinsest saarest koosneb kahe saare keskossa jääva hiiglase - Mauna Kea ja Mauna Loa laavavooludest. Rahvuspargi turismimagnetiks on Kilauea, üks maailma aktiivsemaid vulkaane, mis alates 1983-ndast aastast tänaseni ajab või purskab pidevalt laavat. Nimi Kilauea tähendabki rahutust. Viimase saja aasta jooksul on ta pursanud keskmiselt kord aastas. Siit väljuvad laavavoolud on kasvatanud saare pindala, sest ookeani voolav laava kivistub vees ja saar aina kasvab. Olenevalt Rahvuspargis avatud teedest sõidame ja jalutame 2-5 tundi siinsetel tähistatud matkaradadel, võimalusel käime laava-tunnelis, unustamatu struktuuriga vulkaanikraatri serval või põhjas ehk Pele residentsis ning vanadel laavaväljadel. Õhtuks jõuame hotelli.

10. PÄEV. BIG ISLAND
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. 

Soovijatele väljasõit jugade ja orgude juurde ning saare ilusaimasse randa (lisatasu eest). Suursaarele on iseloomulik suur sademete hulk idarannikul ja tänu sellele laiuvad siin lopsakad subtroopilised vihmametsad ning siin asub ka palju kauneid jugasid. Sõidame Wailuku orus mühiseva Rainbow Fallsi ehk Vikerkaare joa juurde, mis on üks põnevamaid kogu saarestikus - 24 meetri kõrguselt kukkuv juga, mis veerohketel perioodidel võib oma laiuselt ulatuda kuni 30 meetrini. Wailuku jõgi sööstab meeletus hoos laavakaljult alla looduslikku basseini, lüües sealse vee vahutama. Hommikuti kerkib sageli pritsmepilve kohale kaunis vikerkaar, millest juga on ka oma nime saanud.

Edasi sõidame Akaka Fallsi osariigiparki. Akaka Jugade-Koskede pargis asuvad Hawaii saarestiku kõige hüpnootilisemad joad ja kosed. Teeme väikese jalutuskäigu pargis. Esimene Kahuna kosk on lihtsalt soojenduseks ja edasi kõnnime ägedama Akaka kose juurde. Mööda jõesängi voolav Kahuna kosk on 95 m kõrgune ja Akaka juga kukub 135 m kõrguselt. Järgmisena sõidame Laupahoehoe randa laintemöllu nautima. 

Teekond jätkub põhjapoole. Vaateplatvormilt imetleme 610 m sügavust maalilist Waipio orgu. Siin elasid 15. saj. ja enne seda mitmed Hawaii saare kuningad. Edasi jõuame läbi Big Islandi saare põhjaosa saare ilusaimasse – Hapuna Beach randa, kus teeme 1-2-tunnise ujumispausi. Väikese ringiga üle saare sõites jõuame tagasi hotelli.

11. PÄEV. LEND HAWAII - LOS ANGELES
Hommikusöök. Sõit Kona lennujaama. Lend Kona - Los Angeles kl 13.25 - 20.46. Öömaja hotellis (2-sed toad).

12. PÄEV. HOMMIK LOS ANGELESES, LEND LOS ANGELES - FRANKFURT
Hommikukohv (juurde saab osta võileibu). Hommikune Los Angeles. Jalutuskäik Hollywood Walk of Fame ehk Kuulsuste alleel, Chinese Theatre ja Dolby Theatre, kus toimuvad iga-aastased Oscari gala üritused alates 2002.aastast. Sõit mäele Griffithi Observatooriumi Parki, kust avanevad vaated Hollywoodi märgile ja üle kogu Los Angelese. Sõidame mööda ka Santa Monica Beachi rannast, kus lõppes kuulus Road 66 ja suundume lennujaama. Lend Los Angeles - Frankfurt kl 15.35 - 11.30* (*saabumine järgmisel päeval).

13. PÄEV. LEND FRANKFURT - TALLINN
Lend Frankfurt - Tallinn kl 13.35 - 16.55 (NB! Kõigil lendudel kohalikud ajad). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.
NB! Reisimarsruut on koostatud vastavalt koostamise hetkel kehtivatele lennuplaanidele. Kuna reis hõlmab mitme piirkonna külastust, millede vahel liigub piiratud arvul transpordivahendeid, siis võivad graafikute muutused tuua kaasa väiksemaid ja suuremaid muutusi programmis. Programm võib muutuda ka reisil olles, kui muutused sõiduplaanides on tehtud viimasel hetkel. Olenevalt ilmast vahetatakse vajadusel ka päevade marsruute. Tensi-Reisid üritab vajaduse korral pakkuda alternatiivset programmi.Viimati uuendatud 05. detsember 2018
 
Kuumad pakkumised