City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - AGADIR
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 16:00. Lend Tallinn - Frankfurt kl 18:05-19:30; Frankfurt - Casablanca kl 22:15-00:50 (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Öömaja ja õhtusöök hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. CASABLANCA - RABAT
Hommikusöök. 
Casablanca linnaekskursioon. Casablanca (hispaania k. valge linn) on alates Prantsuse koloniaalvõimu kehtestamise ajast aastal 1912 olnud Maroko tõeliseks majanduslikuks pealinnaks, kuigi riigi halduspealinn asub Rabatis. Casablanca ühendab ida ja läänt, uut ja vana, euroopalikku ja orientaalset. See on segu vanast Maroko-stiilis arhitektuurist ja muinasjutulisena mõjuvast medinast, millele annab uue ajastu rütmi 20. saj. prantslaste moodne nägemus kaasaegsest linnast – uhked rõdudega villad, uuetüübilised kortermajad, promenaadid. Isegi kui see linn ei sära täna enam kõikjal vastu lumivalgena, ei kahanda see tema šarmi. Tutvume linna tähtsamate vaatamisväärsustega. 

Sõit Maroko pealinna Rabatti, mis on elanike arvu poolest 2. kohal pärast Casablancat. Tänase Rabati (tõlkes kindlus) kohal asus juba 3. saj. eKr asula nimega Chellah. Rabat asub Atlandi ookeani rannikul, Regregi jõe suudmes ja selle teisel kaldal asub Rabati igipõline rivaal – Salé linn. 40 a. eKr rajasid roomlased tänase Rabati kohale oma asula Sala Colonia. 12. saj. käivitati linnas suurejoonelised ehitustööd ja linnast pidi saama Ribatu el-Fath ehk Võidu kants, kuid kaliifi surm tõmbas ehitushoole pidurit ning nõnda jäi lõpuni ehitamata ka Hassani torn kavandatud minarett, kuid mis isegi poolikuna on jäänud Rabati sümboliks.

Sõit Meknesi. Õhtusöök hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. MEKNÈS - VOLUBILIS - FES
Hommikusöök. 
Jalgsi linnaekskursioon Meknèsis. Sultan Moulay Ismaїl tegi sellest 17. saj. võimule saades oma valitsejalinna, ehitades seda üles tervelt pool sajandit. Seni Fèsi varju jäänud uude pealinna toodi vääris- ja ehitusmaterjale nii muistsest Volubilisest, Marrakechi el-Badi paleest kui ka mujalt, nendest kerkisid paleed, mošeed, linnamüürid ja väravad. Teeme jalutuskäigu medinas, alustades Hédimi väljakult (Varemete väljak), mis oli kunagi nn Valitsejalinna eeskoda, ühendades seda medinaga. 

Sõit Fèsi, mis oli Maroko kuningriigi esimene pealinn ja on tuhande aasta jooksul olnud riigi poliitilise-, majandusliku- ja intellektuaalse elu keskuseks. Fèsi vanalinn (UNESCO) on terviklikuim keskaegne islami linn maailmas. Teeme jalutuskäigu iidses vanalinnas, kus näeb igal sammul käsitöökodasid, kaupmehi kõikvõimalikku kaupa pakkumas ning otse loomulikult läheme vaatama kuulsat parkalite ja värvalite kvartalit Chourad. Läbime Fesi kitsaste ja käänuliste tänavate labürindid, käime ära Nejjrarine väljakul, Bou Inania medreses, al-Attarine souk’il ja imetleme väljastpoolt lääne-islamimaailma üht kõige vanemat ja olulisemat, Karaouiyne mošeed. Õhtusöök hotellis.

4. PÄEV. ZADI KURU - AZROU - MIDELT - ZIZI UHTORG - ERFOUD - MERZOUGA - ERG CHEBBI LIIVADÜÜNID
Hommikusöök. 
Ületame Kesk-Atlase mäed 2178 m kõrguse Zadi kuru kaudu ja näeme väheseid veel säilinud Atlase seedri salusid. Teeme peatuse kuulsas Atlase seedrimetsas, kus elavad haruldaselt inimsõbralikud Magotid ehk Berberi makaagid, keda saab otse peost sööta. Teeme peatuse 15 km kaugusel asuvas Azrou külas (berberi keeles kalju), mis on kuulus oma puunikerduste ja vaibakudumiskunsti poolest. Siinkandis muide, sajab talviti isegi lund ning siin Atlase mägedes 1665 m kõrgusel, asub Maroko kõige tuntum ja suurem suusakuurort Ifrane (berberi keeles koopad), kus on mõõdetud 1935. aasta Aafrika külmarekord -24º C. 

Sõidame läbi 4000 m kõrguse Jebel Ayachi jalamil asuva Midelti linnakese. Siin asub frantiskaani nunnade klooster, kus tehakse kauneid tikituid esemeid, mida võib näha müügil ka mõnes Meknesi käsitööpoes. Seejärel läbime Zizi jõe poolt kujundatud kauni ja viljaka pinnasega romantilise teelõigu, mis jääb kahe kunstliku „värava“ vahele: lõunapoolt peetakse selleks tammiga ülespaisutatud järve ja põhjapool lõpeb see 1930-ndatel prantslaste poolt ehitatud tunneliga. Ületades 1907 m kõrguse Tagalmi kuru, jätame lõplikult hüvasti Saharaga ning mäed ja orud suisa pakatavad rohelistest metsadest, karjamaadest, viljakatest õuna- ja veiniaedadest. 

Enne kõrbesse siirdumist teeme peatuse veel viimases suuremas asustatud punktis – kõrbekülas Erfoud ja külastame kohalikku kiviraietöökoda (tasuta), et näha milliseid kivistunud imesid Atlase maapind endas peidab ja missuguseid põnevaid esemeid kohalikud meistrid neist teevad. Suundume Erg Chebbi liivadüünidele, mis on üks kahest Maroko territooriumil asuvast ergist ehk liivakõrbest. Vaatamata külastajate rohkusele on Merzouga lähedal asuvad düünid vaikuse ja rahu oaasid. Mida lähemale Alžeeria piirile, seda kõrgemaks luited muutuvad, ulatudes kohati 150 meetrini. Sahaara liivadüünid on enamusele Maroko külastajatele reisi tipphetk. Kõrbesse sõidame eraldi maasikumasinatega. Soovijad saavad minna kaamelitega päikeseloojangu retkele liivaväljade vahele (lisatasu eest, tasumine kohapeal). 
Õhtusöök ja öömaja hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV. TODRA KURISTIK - OUARZAZATE
Hommikusöök. 
Sõit läbi Tinerhiri Todra kuristikku. Todra kuristiku sissepääsu märgistavad 300 m kõrgused meekarva kaljud, mis päikese liikumisel tekkiva varjude ja valguse mängus oma värvi muudavad. Kaljudel armastavad ronida mägironijad ning kel õnne, võib kaljude kohal näha tiirutamas Marokos laialt levinud kotkaid ja kullilisi. Oru põhjas voolab kristallselge ja kosutava veega jõgi, kohalikud kaupmehed müüvad kõikvõimalikke suveniire. Jalutuskäik kuristikus. 

Sõit Quarzazatesse. Külastame üht suurimat filmistuudiot Atlas Film Studios. Siin on filmitud näiteks Araabia Lawrence, Kleopatra, Muumia, Niiluse kalliskivi, Gladiaator, Asterix ja Obelix, Troonide mäng jpt. Erinevate filmide tarbeks ehitatud rekvisiidid paiknevad umbes 30 000 m² alal. 
Õhtusöök ja öömaja hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV. AÏT BENHADDOU - TIZI-N-TICHKA
Hommikusöök. 
Külastame Maroko „Hollywoodiks“ kutsutud Ourzazate lähistel asuvat Aït Benhaddou. Sahaarast Marrakechi viiva karavanitee äärde ehitasid kohalikud hõimud mitmeid tugevasti kindlustatud linnu ja külasid, neist silmapaistvaim on Aït Benhaddou, mis kuulus mõjuvõimsale El Glaouide perekonnale. Roosal liivakivikünkal asuvat muljetavaldavalt suurt ja võimsat kindluslinna ei nimetata asjata Maroko üheks kaunimaks arhitektuuripärliks, sest kel aega jagub, märkab selle rikkalikku ja mitmekesist arhitektuuri ja võluvaid detaile igal sammul. 

Ületame Põhja-Aafrika kõrgeima kuru Tizi-n-Tichka (2260 m). Möödume ka berberiküladest ja näeme kohalikku elu. Suundume teisele poole Atlase mägesid. Alustame tõusu Kõrg-Atlase mäestikku. Teel avanevad kaunid vaated pidevalt muutuvale loodusele, võimsatele Atlase mägedele ja selle sügavatele jõeorgudele – kõikvõimalikes värvitoonides tugeva kurrutusega mäestik on mujetavaldav ja pakub igal hetkel uusi muljeid. Võimalusel teeme pildistamispeatusi. Jõuame Marrakechi. Majutus hotelli. Vaba aeg Jemaa El Fna’l - linnaelu keskmes oleval suurel turuväljakul, mis on üks maailma kõige tuntumaid turge üldse ja suurim turg kogu Aafrikas. Turukvartali unikaalsust näitab seegi, et see kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Õhtusöök ja öömaja hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. MARRAKECH
Hommikusöök. 
Marrakech, iidne berberi kultuuri kants, lummab oma eripära ja eksootikaga. Marrakech on Maroko üks neljast kuninglikust linnast ja selle araabiakeelne nimi Murrākuš on andnud nime kogu riigile. Marrakech on ajalooliselt kõige olulisem linn kogu Marokos ning tänasel päeval elanike arvult pärast Casablancat, Fesi ja Rabati 4. kohal. 

Jalutuskäiku UNESCO pärandisse kuuluvas vanalinnas ehk medinas alustame Marrakechi sümboli Koutubia - raamatukaupmeeste mošee juurest (mittemoslemeid sinna sisse ei lasta). Sellest pidi saama islamimaailma suurim mošee ja see on muljetavaldav tänagi, mahutades 20 000 palvetajat. Külastame Saadiidide dünastia surnuaeda ja mausoleume. Saadiidide hauakambrid on kõige kaunimad kogu Marokos, sest nad suhtusid kalmistukultuuri sama toretsevalt ja suurejooneliselt nagu kõikidesse teistesse ehitistesse. 
Õhtusöök ja öömaja hotellis (2-sed toad).

8. PÄEV. LEND AGADIR - FRANKFURT - TALLINN
Hommikusöök. Sõit Agadiri lennujaama. Lend Agadir - Frankfurt kl 15.25-20.20; Frankfurt - Tallinn kl 21.05-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 28. mai 2020
 
Kuumad pakkumised