City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT, CANCUN - TULUMI PIIRKOND
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis kell 05:00, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Frankfurt kell 06:35-08:05 ja lend Frankfurt - Cancun kell 14:30-20:35 (kohalikud kellaajad, lennu number LH 885 ja LH514). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Cancunist sõidame 120 km kaugusel asuvasse Tulumi piirkond, kus majutume kahel järgneval ööl.

2. PÄEV. PUHKUS - ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. Vaba hommiku  saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres. Pärastlõunal külastame Tulumi arheoloogilist ala.

3. PÄEV. TULUM – CHETUMAL – CAYE CAULKER
Hommikusöök. Esmalt suundume Chetumali. Ületame piiri ja jõuame imekaunisse Belize’i. Teeme tutvust Belize’i kauni loodusega ja külastame Crooked Tree looduskaitseala, kuhu kuulub palju jõgesid, soid, laialehiseid ja männimetsi. See on elukohaks sadadele looma- ja linnuliikidele. Eriti oluline ongi kaitseala just lindudele ning siinne kuulsaim elanik on huvitava musta pea ja valge kehasulestikuga Jabiru-toonekurg. 

Edasi suundume Belize Citysse, kust sõidame laevaga Caye Caulkeri saarele. Siin saate tunda tõelist puhkust eemal igapäevaelust. Muretus on saare märksõna. Siin pole autosid ega heitgaase, võite nautida taevasinist merd, mahedat briisi, maitsvaid mereande. Ka imekaunis korallrahu on siin samas lähedal ning see on kindlasti ideaalne koht kõigile, kes tahavad snorgeldades või sukeldudes sellest osa saada. Majutus järgneval 3 ööl Caye Caulkeri saarel.

mehhiko, belize, honduras, guatemala, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo Reisid4. PÄEV. VABA PÄEV CAYE CAULKERIL VÕI SOOVIJATELE LEND BLUE HOLE’I KOHAL
Hommikusöök. Puhkusepäev Caye Caulkeri saarel. 
Soovijatele lend Blue Hole’i kohal (lisatasu eest), mis on osa Belize’i korallrahu kaitsealast (UNESCO). „Sinine auk“ on suur, üle 300 m lai ja 125 m sügav ringikujuline vajumisauk. See tekkis lubjakivisse justkui koopana viimasel jääajal ning veetaseme tõusu tõttu vajus kokku tekitades vee all „vertikaalse koopa“. Ülevalt paistab see ilusa sügavsinise ringina. Koht sai kuulsaks tänu maadeuurijale ja filmitegijale Jaques Cousteau’le, kes selle juba 1971. aastal maailma 10 parima sukelduskoha hulgas välja tõi. Tänapäevani on see sukeldujate meelispaiku. Lennu ajal on näha korallrahu ja Blue Hole’i ning kindlasti tuleb silmad lahti hoida, et märgata delfiine, haisid ja teisi loomi.

5. PÄEV. VABA PÄEV CAYE CAULKERIL
Hommikusöök. Vaba päev, et nautida rahulikku saareelu, lesida võrkkiiges ja lasta malbel briisil oma juukseid sasida.

6. PÄEV. BELIZE CITY – SAN IGNACIO – PINE RIDGE’I KAITSEALA
Hommikusöök. Jätame hüvasti Caye Caulkeri saarega ja sõidame tagasi mandrile. Vaatame üle Belize’i pealinna Belize City. Kunagi oli siinne sadam kuulus mahagonipuu ekspordi tõttu, hiljem redutasid siin inglise ja šoti päritolu piraadid, kes end sopilisel rannajoonel varjasid ja hispaanlaste laevu rüüstasid. Tänapäevane Belize City on veidi räämas koloniaalhõnguline sadamalinn. 

Sõidame edasi San Ignaciosse, kus asustus tekkis just tänu mahagonipuu ekspordile ning millest tänaseks on saanud piirkonnas oluline keskus. Külastame Belize’i männimetsade kaitseks loodud Pine Ridge’i kaitseala. Siin elab ka mitmeid imetajaid: puumad, jaaguarid, otselotid, taapirid. Ka imelised Actun Tunichil Muknali koopad asuvad siin. Koopad olid maiadele kui pääs allmaailma, seal tehti jumalate meeleheaks erinevaid rituaale. Õhtusöök ja ööbimine kaitseala lähedal asuvas hotellis.

7. PÄEV. XUNANTUNICHI VAREMED - TIKAL
Hommikusöök. Täna sõidame maiade aegse Xunantunichi varemete juurde. Tõlkes tähendab Xunantunich naise skulptuuri. See anti kohale naise kummituse järgi, keda paljud olevat seal näinud. Seda, kuidas maiad omal ajal asulat nimetasid, me ei tea. Tähtsaim ehitis on püramiid El Castillo, kust vaid mõni aasta tagasi leiti uus kuninglik hauakamber. 

Edasi ületame piiri ja jõuame Guatemalasse. Suundume ajaloolisse muinaslinna Tikali (UNESCO), mis asub samanimelises rahvuspargis. Siinsetes troopilistes vihmametsades on peidus sajad templid, paleed, altarid, akropol. Metsad on kodupaigaks paljudele loomaliikidele nagu möiraahvid ja ämmalahvid. Tere tulemast Tikali! Õhtusöök ja ööbimine Tikali hotellis.

mehhiko, belize, honduras, guatemala, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo Reisid8. PÄEV. TIKAL - RIO DULCE - LIVINGSTON
Hommikusöök. Täna jätame hüvasti vihmametsadega ja ütleme tere Kariibi merele. Teel Lõuna-Guatemalasse peatume kitsaste munakivitänavate ja punaste katustega koloniaallinnas Floreses ning suundume edasi Rio Dulcesse. Siit istume paatidesse, et sõita umbes 40 km kaugusel asuvasse Livingstoni, kuhu pääseb ainult veeteid mööda. Praegu elatub küla peamiselt kalapüügist ja peamine elanikkond on garifunad ehk mustade ja indiaanlaste järeltulijad.

9. PÄEV. LIVINGSTON - CHIQUIMULA
Hommikusöök. Hommikupoolikul tutvume kohalike elu ja traditsioonidega. Lisaks garifunadele elavad siin ka latiinod, maiad ja gringod. Väike koht on tõeline kultuuriline sulam, mis annab läbilõike piirkonna rahvastest. Seejärel istume jälle paatidesse, et suunduda Puerto Barriosesse. Edasi viib meie teekond Chiquimulasse. Majutus hotellis kahel järgneval ööl.

10. PÄEV. PÄEVANE VÄLJASÕIT HONDURASESSE - AJALOOLINE COPAN
Hommikusöök. Ületame piiri ja sõidame vaatama kunagise maiade pealinna (5.-9. saj pKr) Copani varemeid. Copan on justkui postkaart maiade tsivilisatsioonist - siin on säilinud nii maiade kivisse raiutud tekstid kui ka skulptuurid. Koos meie giidi kommentaaridega, saame hea ülevaate maiade elukorraldusest. 

11. PÄEV. CHIQUIMULA - ANTIGUA
Hommikusöök. Chiquimulast jätkub meie teekond edasi Antiguasse. Hiilgava Antigua linna taustal paistavad Agua, Fuego ja Acatenango vulkaanid. Linna peetakse üheks kontinendi ilusaimaks koloniaallinnaks. 18. sajandil lõpetas maavärin küll Antigua õitsengu, kuid linna kunagisest rikkusest annavad tunnistust kloostrid, kirikud ja paleed koloniaalkeskuses (UNESCO). Vabal ajal soovitame külastada kohvikuid ja proovida üht riigi kõige olulisemat ekspordikaupa: kohvi, mida kasvatatakse siinsamas nurga taga viljakatel vulkaanilistel nõlvadel.

12. PÄEV. ATITLANI JÄRV - CHICHICASTENANGO 
Hommikusöök. Hommikul suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde, kus võtame ette paadisõidu. Uurime ümbritsevaid külakesi ja kohalikke elu-olu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel. Seejärel suundume ligi 2000 m kõrgusel asuvasse Kesk-Ameerika ühte põnevamaisse linna - Chichicastenangosse. Linna keskel seisab 400 aasta vanune Tooma kirik, mida peavad pühaks nii põliselanikud kui ka kristlased, nii viivad ka rituaale läbi mõlemad: maia preestrid ja ka kristlased.

mehhiko, belize, honduras, guatemala, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo Reisid13. PÄEV. HOMMIKUNE KOHALIK TURG, LEND GUATEMALA CITY - CANCUN
Hommikusöök. Nagu lähemalt ja kaugemalt siia suunduvad kitšee ja teisi maiade keeli kõnelevad maiad, suundume meiegi kaks korda nädalas toimuvale turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo? Siit leiab kõike. Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni.

14. PÄEV. PUHKUS CANCUNIS
Hommikusöök. Reisi lõpetuseks sobib hästi lasta muljetel settida muretul puhkusel liivarannas.

15. PÄEV. PUHKUS CANCUNIS, LEND CANCUN - FRANKFURT 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama. Lend Cancun - Frankfurt kell 22:40-14:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH515).

16. PÄEV. LEND FRANKFURT - TALLINN
Lend Frankfurt - Tallinn kell 20:30-23:50 (kohalikud kellaajad, lennu number LH884).

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 20. juuli 2018
 
Kuumad pakkumised