City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. VÄLJALEND TALLINNAST
Väljalend Tallinnast. Sõltuvalt lennuplaanist jõuate Limasse kas sama päeva õhtul või järgmisel varahommikul.
NB! Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Peruusse ei sisaldu reisipaketi hinnas.

2. PÄEV. IQUITOS
peruu, amazonas, amazonas reisid, ringreis, eestikeelne ringreis, seiklusreis, rühmareis, machu picchu, baltic toursLendame Limast otse vihmametsa südames asuvasse Iquitosesse – maailma kõige suuremasse linna, kuhu ei vii ühtegi teed. Kahetunnine lend viib meid üle Andide sügavale Amazonase džunglisse – juba lennukiaknast lõputuna horisondini kulgevat metsa vaadates saab hea perspektiivi ning aimduse selle tohutust ulatusest. Iquitos aga on pulbitseva eluga tohutu paabel keset džunglit, mis kahtlemata väärib lähemat tutvumist. Sellel päeval aga teeme seda ainult põgusalt – põhjalikumaks avastamiseks on meil rohkem aega metsaretkelt naastes. Puhkame pikast ookeanireisist välja ja teeme ettevalmistusi eelseisvaks džungliseikluseks.

3 – 7. PÄEV. DŽUNGLIMATK
Algab rännak džunglisse. Mootorpaat viib meid Iquitosest ca 70 kilomeetrit ülesjõge ning pöörab seejärel sügavamale metsa, Yanayaku harujõele. Meie baaslaagriks saab džunglisse ehitatud lihtne ja mugav kämping, mis on ainult meie ja meie meeskonna päralt. See koht on varustatud kõige vajalikuga, et nautida Amazonast täiel rinnal ilma, et seiklus päris üleelamislaagriks muutuks – magame bungalotes, ühisteks ettevõtmisteks on suur ja mõnus maloka ehk ühisruum. 

Siit teeme lühemaid ja pikemaid vaatlusretki metsa nii päeval kui öösel, nii jalgsi kui kanuudes. Võime teha ka mõne pikema matka ning ööbida puude vahele tõmmatud võrkkiikedes, ümbritsetuna vaid moskiitovõrgust ning öisest džungli helilainetest. Samuti külastame ka sügavamal džunglis asuvaid pueblo'sid. Need on külakesed, kus ei tee keegi turistidele näitemängu, suled peas - näeme autenset tänast džunglirahva elu. Läheme külla ka kohalikule šamaanile, kes töötab muu metsatarkuse kõrval ka kuulsa psühhedeelse ayahuasca-taimega. Seega on soovijatel võimalus ka sellest tseremooniast osa saada.

Loodus džunglis on ehe, võimas ja liigirikas, järved selged ning puhtad. Õhtul võime püüda kala, meie kohalikud sõbrad püüavad ja valmistavad meile ka eksootilisi toite, mida džungel pakub. Pildistada on siin loomulikult palju, džungel ise on tänu Amazonase veetaseme kõikumisele ainulaadne - nii saab mõnes metsaosas liikuda jalgsi, teises aga kanuuga. Loodusele vahelduseks pakuvad kindlasti väga huvitavat pildistamismaterjali ka kohalikud inimesed.

Matkame ka öisesse džunglisse, mis on eriti põnev ning sünge kogemus. Öösel algab džunglis hoopis teistsugune elu, putukate ja loomade kisakoor on kõrvulukustavalt vali – vaikusele ei ole öises vihmametsas kohta. Samuti aerutame puutüvekanuudega öisel jõel ning püüame silmata taskulampide valgel kuni 6 meetri pikkuseks kasvavaid kaimaneid ning muid öise eluviisiga loomi. Samas aga läheme mõnel õhtul suure Amazonase keskel asuvale liivapaljandikule, et ujuda koos roosade jõedelfiinidega, naudime maailma ilusaimat päikeseloojangut, süütame lõkke. Lühidalt – tegevust jätkub, aga aega jääb ka puhkamiseks ja võrkkiiges raamatu lugemiseks. Oma tegevusi saame planeerida jooksvalt  ja dünaamiliselt, kõikide soove arvestades - meie päralt on kogenud ranger’id ja kokk, nii kanuud kui mootorpaat. Saame gruppi jaotada nii, et igaüks leiab enesele meelepärast tegevust. Seitsmenda päeva õhtuks jõuame tagasi Iquitosesse.

8. PÄEV. IQUITOS
Nüüd on meil aega selle mitmekihilise linnaga põhjalikumalt tutvuda. Hommikul on põnevaim koht kindlasti Puerto Belèni slumm, kus käepärastest vahenditest kokkuklopsitud tokkide otsas majad on ehitatud suures osas vette ning osaliselt ka ujuvatele balsaparvedele. Belèn on Amazonase rahvastele mitteametlikuks pealinnaks, kuna sealselt hiiglaslikult turult saab osta ja müüa kõike, millega üks džunglielanik seotud on. Nii saab küla šamaan sealt kuivatatud ahvi päid, kohalik gurmaan kilpkonna jalgu ja meie näiteks eriliselt kaunist indiaani käsitööd. Loomulikult on see täiesti eriline pildistamispaik, kus käib kauplemine ja igapäevane jõeelu käsikäes. 

peruu, amazonas, amazonas reisid, ringreis, eestikeelne ringreis, seiklusreis, rühmareis, machu picchu, baltic toursPärast lõunat aga võime minna näiteks Pilpintuwasi loomade rehabilitatsioonikeskusesse, kus elavad jaaguarid, sipelgakarud, tapiirid ja muud loomad, kes meil metsaretkel nägemata võisid jääda. Õhtustada aga võime näiteks kuulsas Gustave Eiffeli Casa de Fierro’s (Rauast Majas), mille viimane lõi Pariisi maailmanäituse jaoks ning mis 1890-ndatel aastatel kautšukiparunite poolt tükkhaaval Iquitosele toodi ja peaväljaku äärde üles seati. Pärast päikeseloojangut aga lööb jõeäärsel promenaadil käima kummaline, kuid kindlasti palav ja sõbralik urbaniseerunud džungli ööelu.

9. PÄEV. CUSCO
Lendame läbi Lima Inkade muistsesse pealinna Cuscosse, kuhu jõuame pealelõunal. Cusco asub 3 400 meetri kõrgusel üle merepinna, mistõttu on kõige mõistlikum kulutada õhtupoolik jalutamiseks, puhkamiseks ning aklimatiseerumiseks. Kindlasti aitab sellele kaasa tassike maitsvat kokaleheteed, mida ketšuad meeleldi kõrgusehaiguse vastu pruugivad.

10. PÄEV. OLLANTAYTAMBO
Sõidame Ollantaytambosse, kust läheme rongi peale, mis viib meid Aguas Calientesesse – külakesse Machu Picchu jalamil. Pealelõuna võime veeta käsitööturul, õhtu aga kaljude vahel asuvas loodusliku veega termaalbasseinis, mis on küll veidi vana ja väsinud, kuid mille asukoha ja vaadete eest annaks nii mõnigi moodne spaa pool kuningriiki ja kuningatütre pealekauba.

11. PÄEV. MACHU PICCHU
Ärkame kell 5 hommikul, et kell 6, kui Machu Picchu külastajatele avatakse, olla esimestena kohal ning näha päikesetõusu selles maagilises paigas. Siinkohal tasub mainida, et turistihordid saabuvad Aguas Calientesesse nn turistirongiga otse Cuscost, mis saabub umbes keskpäeval, ning siis on need varemed üleujutatud sadadest ja sadadest käratsevatest gruppidest. Selleks hetkeks pole seal enam veeranditki seda maagiat, mis valdab Sind siis, kui vaikuses ja pimedas istudes hakkab päike tasapisi tõusma ning udu vaikselt kerkima Machu Picchu varemete kohalt. Samuti on meil võimalik mitu tundi kolada mööda seda iidset linna ning tunnetada, milline hiilgus seal kunagi valitses ning milline seletamatu aura seda siiamaani ümbritseb. Tehes seda koos tuhandete teiste huvilistega vähendab saadud elamust mitmekordselt. Seetõttu ongi meie tee Machu Picchule pisut aeganõudvam, kuid mitmekordselt elamusterohkem.

Kindlasti tõuseme ka „suhkrupeamäele“ Wayna Picchule, millelt avanev vaade ümbrusele on kahtlemata võrdne ka Machu Picchu endaga. Kangematel matkajatel on võimalus tõusta ka Cerro Machu Picchule, millelt nii varemed kui ka Wayna Picchu paistavad nagu tikutoosid. Õhtul sõidame rongiga tagasi Ollantaytambosse – maalilisse väikesesse Andide külakesse, kuhu jääme ka ööseks.

peruu, amazonas, amazonas reisid, ringreis, eestikeelne ringreis, seiklusreis, rühmareis, machu picchu, baltic tours12. PÄEV. OLLANATAYTAMBO
Maaelu Andides. Ollanataytambo on 13. sajandist pärit inkadeaegne linn, kuid erinevalt Machu Picchust on ta asustatud tänaseni. See pisike küla on tiksunud oma vaikses rütmis juba aastasadu ning jääb Cuscost Machu Picchule ja tagasi suunduvatel turistidel enamasti kahe silma vahele. Seda ehedamat ja vahetumat kogemust see pakub. Päeval teeme mõnetunnise kerge ratsamatka täiesti inimtühja Pumamarca varemetele – vaated, mis avanevad kitsastel mägiteedel, on fantastilised. Õhtul sõidame aga tagasi Cuscosse.

13. PÄEV. CUSCO
Lõpuks on meil aega ka rahulikult ringi vaadata Cuscos, et põhjalikumalt tutvuda selle linna kauni arhitektuuriga. Loomulikult on siin mitu konkistadooride poolt otse inkade müüridele ehitatud katedraali ja muuseumi, aga väga mõnus on ka lihtsalt jalutada mööda kauneid tänavaid ning külastada terve Lõuna-Ameerika parimaid käsitööturge - ei ole maailmas võrdset Peruu alpakavillastele kampsunitele ning mütsidele, vaipadele ning keraamikale

Õhtusöögiks aga võime proovida merisiga, mida ketšuad on juba aastasadu just erilistel puhkudel söömiseks kasvatanud. 
Kindlasti ei unusta me ka Cusco muusika-scene’t – siin on mitu väikest ja õdusat muusikabaari, kus kohalikud moosekandid mängivad mitte ainult Andide vilepillimuusikat, mida kuuleb rohkem restoranibändidelt, vaid lasevad kõlada pigem Bob Marley ja Manu Chao nootidel.

14. PÄEV. HUACACHINA
Hommikul lendame Limasse, kust jätkame kohe mikrobussiga teekonda mööda Pan-American Highway'd kõrbeooaasi Huacachinasse, mis on ümbritsetud hiiglaslike liivadüünidega. Teel proovime parimaid ceviche'sid ja maitseme veine mõnes Ica veiniistanduses.

peruu, amazonas, amazonas reisid, ringreis, eestikeelne ringreis, seiklusreis, rühmareis, machu picchu, baltic tours
15. PÄEV. HUACACHINA
Thrill & chill. Kihutame bagidega ühtedel maailma kõrgeimatel liivadüünidel, sõidame liivalauaga luidetest alla ning võtame basseini ääres päikest Huacachina paradiisikülakeses.

16. PÄEV. PARACAS - BALLESTAS - LIMA
Hommikul sõidame Paracase sadamasse ning kohtume näost näkku Peruu Galapagoseks kutsutud Ballestase saarte tuhandetesse ulatuvate merilõvikolooniaga ning sadade tuhandete kormoranide, pingviinide, flamingode ning muude merelindudega. Ujume Vaikses ookeanis ning naudime kogu Peruu parimaid ja värskemaid mereande. Õhtuks jõuame tagasi Limasse, kus teeme ekskursiooni kesklinnas. Hilisõhtul suundume aga juba lennukile. 

17. PÄEV. SAABUMINE TAGASI TALLINNASSE
Tallinnasse jõuame 17. päeva õhtuks, uuestisündinud ning õnnelikena.
NB! Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Peruusse ei sisaldu reisipaketi hinnas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 26. juuli 2018
 
Kuumad pakkumised