City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - LIMA (ei sisaldu hinnas)
Väljalend Tallinnast, õhtul saabume Limasse ja majutume hubasesse väikehotelli Lima kunstnike ja boheemlaste linnaosas Barrancos, mõne minuti jalutuskäigu kaugusel ookeanist.

2. PÄEV. LIMA
Hommikul puhkame end pikast lennust välja. Päeva veedame tutvudes pealinnaga - pistame varba Vaiksesse ookeani, külastame mõnda turgu, maitseme Peruu rahvustoitu, värsketest mereandidest laimidega marineeritud ceviche't. Barranco on Lima üks kaunim ja ka rahulikum linnaosa, Lima "Kalamaja", kuid kontrastiks võime seigelda ka Lima kesklinna või turistide seas populaarsemasse Mirafloresesse. 

talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic Tours3. PÄEV. LEND CUSCOSSE (hinnas) 
Hommikul lendame Inkade muistsesse pealinna Cuscosse. Cusco asub 3 400 meetri kõrgusel üle merepinna, mistõttu on mõistlik võtta aega ka puhkamiseks ning aklimatiseerumiseks. Kindlasti aitab sellele kaasa tassike maitsvat kokaleheteed, mida ketšuad meeleldi kõrgusehaiguse vastu pruugivad. Linna peal saab jalutada mööda kauneid tänavaid, imetleda muistsetele inka müüridele ehitatud hästisäilinud koloniaalarhitektuuri ning külastada terve Lõuna-Ameerika parimaid käsitööturge - ei ole maailmas võrdset Peruu alpakavillastele kampsunitele ning mütsidele, vaipadele ning keraamikale. 

Samuti saab San Pedro turult osta ketšua prouade käest põlisrahvaste ravimtaimi maca-pulbrist chia-seemneteni vaid murdosa eest sellest summast, mis nad Euroopas maksavad. Külastame ka Sacsahuamani kindlust ja tunnetame hiiglaslikke kivilahmakate erilist energiat. Ülevalt kindluselt on imeline vaade kogu Cusco linnale.

4. - 5. PÄEV. OLLANTAYTAMBO
Hommikul sõidame väikebussiga Ollantaytambosse – maalilisse väikesesse Andide külakesse. Meid võtab oma headust täis kodus vastu Andide ja Ollantaytambo põlishing Roberto. Tema soontes voolab inka-veri, tema suguvõsa on sajandeid siin elanud ning ta on õppinud hingama siinsete mägede ja vaimudega samas rütmis.

Järgnevaks kaheks päevaks saab Roberto kodust meie kodu ning temast endast meie füüsiline ja vaimne teejuht kondorite, puumade, unustatud templite ning Pachamama ehk Emakese Maa meelevallas. Ollantaytambo on 13. sajandist pärit inkadeaegne linn, kuid erinevalt Machu Picchust on ta oma vaikses rütmis aastasadu tiksunud ning asustatud tänaseni. Küla ümber aga laiuvad mäed, mis peidavad endas rohkelt väge ning saladusi, mida hakkame tasapisi lahti harutama. Siin on meil aega olla nii koos kui iseendaga, viia läbi rituaale, meditatsioone ning ühisolemisi. Ka meie kodumaja sobib aja mahavõtmiseks imehästi, aga matkame ka inimtühjadesse salatemplitesse kaugematel mäenõlvadel, kus saame Roberto rituaalide ning loitsude vahendusel tunneteda nii mägede endi kui ka ketšua põlisrahvaste müstilist spirituaalsust ning tarkust. 

6. PÄEV. AQUAS CALIENTES
Hommikupoolik on vaba kas puhkuseks, Ollantaytambo turu külastuseks või väikseks mägimatkaks linnakese ümbruses. 

Pealelõunal läheme rongi peale, mis viib meid Aguas Calientesesse – külakesse Machu Picchu jalamil. Õhtul võime veeta kaljude vahel asuvas loodusliku veega termaalbasseinis, mis on küll veidi vana ja väsinud, kuid mille asukoha ja vaadete eest annaks nii mõnigi moodne spaa pool kuningriiki ja kuningatütre pealekauba. Puhkama läheme vara, et koguda mõtteid ja jõudu järgmiseks päevaks. 

talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic Tours7. PÄEV. MACHU PICCHU 
Ärkame vara, et otsida üles vaikne nurgake ja näha päikesetõusu Machu Picchul. Meil on võimalik mitu tundi kulgeda mööda seda iidset linna ning tunnetada, milline hiilgus seal kunagi valitses ning milline seletamatu aura seda siiamaani ümbritseb. Võtame aega, et olla oma mõtetes ning nautida hetke ja kohta, mis oli kadunud tsivilisatsioonile püha ja salajane ning mis on ka täna niivõrd paljude inimeste unistuste sihtkoht. Samuti saame jalutada mitut erineva raskusastmega matkarada, mööda kitsast mäekõlge muistse rippsillakohani või tõusta inkade Päikesevärava Intipunku'ni, millelt avanev vaade ümbrusele on kahtlemata võrdne ka Machu Picchu endaga.

Õhtul sõidame rongiga tagasi Ollantaytambosse ja sealt bussiga Cuscosse, kus on veel veidi aega ringi vaadata ja tutvuda selle linna kauniduse ja rütmiga, veel viimased peruu rahvusmustrites kingitused kaasa osta ja hommikul San Pedro turul imemaitsvate mahladega end turgutada. 

8. PÄEV. LEND IQUITOSESSE (hinnas)
Lendame läbi Lima otse vihmametsa südames asuvasse Iquitosessemaailma kõige suuremasse linna, kuhu ei vii ühtegi teed. Juba lennukiaknast lõputuna horisondini kulgevat metsa vaadates saab hea perspektiivi ning aimduse selle tohutust ulatusest. Iquitos aga on pulbitseva eluga tohutu paabel keset džunglit, mis kahtlemata väärib lähemat tutvumist. Harjume palavusega ja teeme ettevalmistusi eelseisvaks džungliseikluseks.

9. PÄEV. IQUITOS
Täna on meil aega selle mitmekihilise linnaga põhjalikumalt tutvuda. Hommikul on põnevaim koht kindlasti Puerto Belèni linnaosa, kus käepärastest vahenditest kokkuklopsitud tokkide otsas majad on ehitatud suures osas vette ning osaliselt ka ujuvatele balsaparvedele. Belèn on Amazonase rahvastele mitteametlikuks pealinnaks, kuna sealselt hiiglaslikult turult saab osta ja müüa kõike, millega üks džunglielanik seotud on. 

Kindlasti veedame üksjagu aega Pasaje Paquito’l, kuhu on koondunud kõik Amazonase loodusravimid ning indiaanitarkus nii keha kui vaimu ravimiseks ja hooldamiseks. Pärast päikeseloojangut aga lööb jõeäärsel promenaadil käima kummaline, kuid kindlasti palav ja sõbralik urbaniseerunud džungli ööelu.

talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic Tours10. - 16. PÄEV. RÄNNAK DŽUNGLISSE
Algab rännak džunglisse. Mootorpaat viib meid Iquitosest ca 100 kilomeetrit ülesjõge ning pöörab seejärel sügavamale metsa, Yanayaku harujõele. Meie baaslaagriks saab džunglisse ehitatud lihtne ja mugav kämping, mis on ainult meie ja meie kaaskonna päralt. See koht on varustatud kõige vajalikuga, et nautida Amazonast täiel rinnal ilma, et reis üleelamislaagriks muutuks. 

Magame bungalotes, ühisteks ettevõtmisteks, meditatsiooniks ja koosolemiseks on suur ja mõnus maloka ehk ühisruum. Siit saame teha lühemaid ja pikemaid retki metsa nii päeval kui öösel, nii jalgsi kui kanuudes. Ühel õhtul võime sättida oma laagri üles ka mõne metsajärve äärde ning ööbida puude vahele tõmmatud võrkkiikedes, ümbritsetuna vaid moskiitovõrgust ning öisest džungli helilainetest. 

Samuti külastame ka sügavamal džunglis asuvaid pueblo'sid. Need on külakesed, kus ei tee keegi turistidele näitemängu, suled peas - näeme autenset tänast džunglirahva elu. Läheme külla ka naaberkülas elavale šamaanile Jorgele, kelle väetaimede kollektsiooni kuulub ka kuulus ayahuasca. 

Võime matkata ka öisesse džunglisse, mis on eriti põnev ning sünge kogemus. Öösel algab džunglis hoopis teistsugune elu, putukate ja loomade kisakoor on kõrvulukustavalt vali – vaikusele ei ole öises vihmametsas kohta. Samas aga läheme mõnel õhtul suure Amazonase keskel asuvale liivapaljandikule, et ujuda koos roosade jõedelfiinidega, naudime maailma ilusaimat päikeseloojangut, süütame lõkke. Lühidalt – tegevust jätkub, aga aega jääb ka puhkamiseks ja võrkkiiges raamatu lugemiseks. Oma tegevusi saame planeerida jooksvalt ja dünaamiliselt, kõikide soove arvestades - meie päralt on kogenud ranger’id ja kokk, nii kanuud kui mootorpaat. Saame gruppi jaotada nii, et igaüks leiab enesele meelepärast tegevust. Viis päeva on piisav aeg, et jõuaks ammutada metsa väge mitmel moel ning viia maloka’s läbi ka mitmeid ühistegevusi. Reisi 16. päeva õhtuks jõuame tagasi Iquitosesse.

talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic Tours17. PÄEV. LEND LIMASSE (hinnas) - LEND TAGASI KOJU (ei sisaldu hinnas)
Iga kaunis rännak jõuab ühel hetkel oma loomulikku lõpp-punkti. Hommikul jätame hüvasti džungliga ja lendame Limasse. Otsime üles vaat et ainukese koha selles hiiglaslikus metropolis, kus saame veel olla rahulikult hiiglasliku Vaikse Ookeani ääres, võtta kokku käidud tee ning kogutud emotsioonid. Õhtul aga stardib lennuk Tallinna suunas, kuhu jõuame 18. päeva õhtul, uuestisündinud ning õnnelikena. 

18. PÄEV. SAABUMINE TALLINNASSEViimati uuendatud 24. aprill 2018
 
Kuumad pakkumised