City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. SAABUMINE KATHMANDUSSE
Saabumine Kathmandusse vastavalt individuaalsele lennukavale.
Rahvusvahelised lennupiletid ei sisaldu paketi hinnas.
Soovitame saabuda Nepali üks päev enne reisikava algust, et hoiduda võimalikest hilinemistest tulenevatest ebameeldivustest.

Õhtupoolikul toimub hotellis koosolek, kus tutvute ingliskeelse rühmajuhi ja teiste reisikaaslastega.

ringreis, ingliskeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. KATHMANDU
Hommikusöök omal käel.

Seejärel suundute ühisele jalutuskäigule Kathmandus. Rühmajuht tutvustab linna, räägib selle ajaloost ning ühiselt suundute külastama reisikorraldaja poolt toetatud projekti nmega "Sisterhood of Survivors". Tegemist on projektiga, mis toetab inimkaubanduse ohvreid ning aitab neil omandada õigusalaseid teadmisi, et seeläbi teisi aidata.

Kohtute kohalike naistega, kes organisatsioonilt abi on saanud ning õpite valmistama kohalikke pelmeene. Väikesele kokanduskursusele järgneb ühine lõunasöök.

Ülejäänud päev on vaba omal käel linnaga tutvumiseks.

Hinnas lõunasöök.

3. PÄEV. KATHMANDU - PANAUTI
Hommikusöök omal käel.

Pakite asjad ning asute bussiga teele Panautisse. Ühel hetkel on soovijatel võimalus jätkata teed matkates (ca 11 km, 5-6 tundi) või bussiga.
Saabumisel kohtute kohalike elanikega ning seate end sisse kodumajutuses. Kõigil on võimalus aidata õhtusöögi ettevalmistamises.

Õhtul naudite üheskoos valminud õhtusööki.

Hinnas õhtusöök.

4. PÄEV. PANAUTI - LHASA
Hommikusöök omal käel.

Suundute tagasi Kathmandu lennujaama, et lennata Lhasasse.
Saabumisel suundute otse hotelli ning ülejäänud päev on vaba omal käel linnaga tutvumiseks.
See on aeg, kus tuleks anda kehale aega kõrgmäestikuga harjumiseks.

5. PÄEV. LHASA
Hommikusöök omal käel.

Peale hommikusi toimetusi suundute rühmajuhiga jalutuskäigule Lhasas. Külastate ka Jokhangi templit ehk linna spirituaalset südant. Pärastlõunal külastate Sera kloostrit ning tutvute sealsete munkade eluolu ja harjumustega.

ringreis, ingliskeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. LHASA
Hommikusöök omal käel.

Suundute giiduga Potala paleesse, mis on üks Tiibeti kuulsamaid vaatamisväärsusi. 1600-ndatel aastatel ehitatud palee on Dalai-laamade tööpost ja ka viimne puhkepaik. Pärastlõunal külastate Dalai-laama suvepaleed ning selle parki.

7. PÄEV. LHASA
Hommikusöök omal käel.
Vaba päev omal käel linnaga tutvumiseks.

8. PÄEV. LHASA - GYANTSE
Hommikusöök omal käel.

Tõusete varakult, et alustada sõitu Gyantsesse. Saabumisel külastate iidset Gyantse Kumbumi templit.
Teekond Gyantsesse on samuti omamoodi vaatamisväärsus, möödudes imelistest mägijärvedest ja üle 5000 meetri kõrguste mägede.

9. PÄEV. GYANTSE - SHIGATSE
Hommikusöök omal käel.

Külastate järjekordset püha paika - Pelkor Chode kloostrit. Klooster asutati 1418. aastal ning seda peetakse Gyantse keskpaigaks. Kloostri peamisel templil on kolm korrust.

Seejärel sõidate transfeerbussiga Shigatsesse, kus seate end sisse hotellis ning naudite vaba õhtupoolikut.

10. PÄEV. SHIGATE - TINGRI
Hommikusöök omal käel.

Sõidate Shigatsest Tingrisse, kus külastate Sakya kloostrit. Tegemist on ühe Tiibeti vanima kloostriga, mille seinte vahelt leiab tuhandeid buddha kujusid.

11. PÄEV. TINGRI - RONGPU SI
Hommikusöök omal käel.

ringreis, ingliskeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
Võtate ette ühe reisi kauneima ja närvesöövama sõidu, mis viib teid Rongbuki, 5000 meetri kõrgusele ning vaid 7 km kaugusele Everesti baaslaagrist. Rongbuk on maailma kõrgeim klooster, mille juures avanevad hingematvad vaated kogu ümbruskonnale.

Tänase öö veedate kloostri juures asuvas külalistemajas, mis annab võimaluse imetleda, kuidas Himaalaja mäestik kuuvalguses sillerdab.

12. PÄEV. RONGPU SI - KYIRONG
Hommikusöök omal käel.

Sõidate Kyirongi, mis asub Tiibeti ja Nepali piiril. Erinevalt viimaste päevade külmematele kraadidele võib seal olla hoopiski soojem ning ümbritsev looduski on kordades lopsakam.

Teel möödute Paiko Tso järvest, ületate Kunda La mäe (5236 m) ning imetlete taaskord vaateid ümbritsevale loodusele. 

13. PÄEV. KYIRONG - KATHMANDU
Hommikusöök omal käel.

Ületate piiri tagasi Nepali. Teed Tiibetist Nepali peetakse üheks Aasia kauneimaks, möödudes väikestest mägiküladest, tuhandetest palvemajadest ja muidugi juba tuttavaks saanud ja ikka veel hingematvatest vaadetest.

Piiril ületate Tiibeti ja Nepali piiriks oleva silla jalgsi, et teisel pool tagasi bussi istuda ja sõitu jätkata.

14. PÄEV. LAHKUMINE KAHTMANDUST
Hommikusöök omal käel.

Lahkumine vastavalt individuaalsele reisikavale.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 09. juuli 2019
 
Kuumad pakkumised