City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
Pane tähele!
Kruiisiprogrammis pakutavad ekskursioonid on lisatasu eest:
*Abu Simbeli külastus: umbes 80 € / in
**Muud ekskursioonid: umbes 190 € / in

1. PÄEV. LEND TALLINN - HURGHADA
Lend Tallinn - Hurghada. Transfeer ja majutus Hurghadas asuvas hotellis. Vaba aeg. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

2. PÄEV. ASSUAN - KRUIISI ALGUS
Hommikusöök.
puhkusereis, puhkusereisid, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Niiluse kruiis, Egiptus, talvepuhkus, puhkus euroopas, soodne puhkusereis, soodsad reisid, Novatours, Baltic Tours, perepuhkus, lastega reisileBussireis Egiptuse kõige lõunapoolsemasse linna – Assuani (Hurghadast umbes 500km). Saabumine Assuani. Kruiisiaevale minek.
Pakume ekskursiooniprogrammi Assuanis: Assuani linnaekskursioon (Egiptuse, Aafrika ja India vaheliste kaubateede ristmik); Assuani tammi külastamine, kust avaneb hunnitu vaade Niilusele ja Nasseri järvele; Philae tempel (Assuani tammi ehitamise ajal viidi üleujutuste ohu tõttu oma algsest asukohast teisele Niiluse saarele); Lõpetamata obelisk, mis paikneb vanas graniidikarjääris (vaarao Hatšepsuti tellitud ehitis, millest valmimisel saanuks suurim teadaolev antiiklobelisk, kaal 1197 tonni ja kõrgus 41 meetrit).
Lõunasöök, õhtusöök ja ööbimine laevas.

3. PÄEV. ABU SIMBELI TEMPLID* - KOM OMBO
Hommikusöök. 
Varahommikune ekskursioon Abu Simbeli templitesse*.
Abu Simbeli templid raiuti kaljust XIII sajandil enne Kristust ning pakuvad suursuguselt võimast vaatepilti. Suur tempel on püstitatud vaarao Ramses II auks ning pühendatud Egiptuse tollastele tähtsamatele jumalatele (Ra, Ptah, Amon). 33 meetri kõrgune fassaad nelja hiigelsuure troonil istuva Ramses II kujuga oli mõeldud sisenejale muljet avaldama või isegi hirmutama, sisekujundus aga avab jumala ja valitseja vahelise seose. 

puhkusereis, puhkusereisid, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Niiluse kruiis, Egiptus, talvepuhkus, puhkus euroopas, soodne puhkusereis, soodsad reisid, Novatours, Baltic Tours, perepuhkus, lastega reisileTagasipöördumine Assuani. Laev suundub Kom Ombo´sse, mis on kuulus II sajandil enne Kristust ehitatud Kreeka-Rooma kaksiktempli poolest (parem pool on pühendatud vee ja Niiluse kaitsejumalale krokodill-jumal Sobekile ja vasak pool Horusele – kull-jumal). Kom Ombosse saabumisel pakume ekskursiooni templisse**. Edasi suundute Edfu linna, mis asub Niiluse läänerannikul. Edfu – pakume võimalust külastada Horuse templit**, mis ehitati ajavahemikul III - I sajand enne Kristus ja oli peaaegu kaks tuhat aastat maetud liiva ja muda alla, on suurim ja kõige paremini säilinud Ptolemaiose tempel kogu Egiptuses. Hoolimata asjaolust, et tempel pole võrreldes teistega väga vana, on egiptoloogid sellest endiselt väga huvitatud, sest arhitektuur imiteerib äärmiselt täpselt vaaraode vanemaid ehitisi.
Õhtusöök ja ööbimine laeval.

4. PÄEV. LUXOR
Hommikusöök. Laevareis Luxorisse, kus pakume ekskursiooniprogrammi**. 

puhkusereis, puhkusereisid, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Niiluse kruiis, Egiptus, talvepuhkus, puhkus euroopas, soodne puhkusereis, soodsad reisid, Novatours, Baltic Tours, perepuhkus, lastega reisileLuxori ja Karnaki monumentaalsed templid olid kuulsad kogu muistses maailmas ning meelitasid turiste Vana-Kreeka ja Vana-Rooma ajast. Kõige külastatavam koht Egiptuses, peale Giza püramiidide, on Karnaki templite kompleks Luxoris, mida iidsed egiptlased nimetasid "Ipet-Isut" (kõige veatum/täiuslikum koht). Niiluse läänekaldal seisavad Memnoni Kolossid - kaks massiivset 18-meetrise kõrgusega kivist kuju, mis kujutavad vaarao Amenhotep III, ja mis seisavad Teeba Nekropolises juba peaaegu kolm ja pool aastatuhandet. Teeba mägede jalamil asub vaarao Hatshepsuti tempel. Kuulsas Kuningate orgu maeti kuningaid peaaegu 500 aastat (XVI-XI saj. enne Kristust). Matmispaigad asuvad sügaval Teeba mägedes- vaaraod lootsid, et hauarüüstajad ei varasta nendega koos maetud hindamatuid väärisesemeid. Org sai tuntuks vaarao Tutanhamoni hauale.
Lõunasöök, õhtusöök ja ööbimine laeval.

5. PÄEV. LAHKUMINE LAEVALT - HURGHADA
Hommikusöök. Lahkumine laevalt. Sõit bussiga Hurghadasse (umbes 230 km). Vaba aeg lõõgastumiseks.
Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

6. PÄEV. HURGHADA
puhkusereis, puhkusereisid, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Niiluse kruiis, Egiptus, talvepuhkus, puhkus euroopas, soodne puhkusereis, soodsad reisid, Novatours, Baltic Tours, perepuhkus, lastega reisileHommikusöök. Puhkus Punase mere ääres Hurghada kuurortis, kus on võimalus nautida meelelahutust ja tutvuda kaasaegse Egiptuse elu-oluga. Sakala keskuses ja El Dahare`s vanal turul jalutades ümbritseb teid hunnitu idamaine aroomibukett. Uue kaldapealse El Marina piirkonnast leiate restoranid, rahvarohke promenaadi ja ööklubid, kus pidu kestab koidikuni.
Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

7. PÄEV. HURGHADA
Hommikusöök. Puhkus Punase mere ääres Hurghada kuurortis, kus on võimalus nautida meelelahutust ja tutvuda kaasaegse Egiptuse elu-oluga. Sakala keskuses ja El Dahare`s vanal turul jalutades ümbritseb teid hunnitu idamaine aroomibukett. Uue kaldapealse El Marina piirkonnast leiate restoranid, rahvarohke promenaadi ja ööklubid, kus pidu kestab koidikuni.
Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

8. PÄEV. LEND HURGHADA - TALLINN
Hommikusöök. Sõltuvalt lennu väljumise ajast lahkumine lennujaama. Lend Hurghada - Tallinn. 

Reisi jooksul läbitakse bussiga umbes 815 km.
Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 20. märts 2019
 
Kuumad pakkumised