City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL
Kogunemine kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul kell 18:10-22:40 (lennnumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise aega vahetult enne reisi.
 
aastavahetus, puhkusereis, päikesereis, puhkusepakett, reisipakett, pakettreis, reisikorraldaja, Baltic Tours2. PÄEV. LEND ISTANBUL – MAURITIUS, SAABUMINE MAURITIUSELE
Lend Istanbul – Mauritius kell 02:20-13:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK160).
Saabumisel transfeer hotelli.

3.-6. PÄEV. PÄEVAD PUHKUSEKS RANNAS, MEELEOLUKAS AASTAVAHETUS
Hommikusöök. Lõõgastav puhkus randadel. Soovi korral võib tegeleda veespordiga, minna mõnele laevasõidule või võtta ette kerge matk looduses.

Meeleolukas aastavahetus Mauritiusel!
 
7. PÄEV. VABA PÄEV RANNAS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON - PORT LOUIS, CHATEAU DE LABOURDONNAIS, BOTAANIKAAED (lisatasu eest)

Ekskursiooni kava:
Tutvume Port Louis linnaga. Port Louis, mis on oma nime saanud Prantsusmaa kuninga Louis XV järgi, on oma 200 000 elanikuga kummaline segu suur- ja väikelinnast. Saare üheks tähtsaimaks sissetulekuallikaks turismi, tekstiilitööstuse ja suhkrutootmise kõrval on finantsteenuste osutamine, mis on viisakas sõna maksuparadiisi tähistamiseks. See on endaga kaasa toonud väikese kõrghoonetega city tekkimise muidu lõunamaise väikese koloniaallinna keskele. Kaunis sadamapiirkond, vana kindlus, hinduistlikud pühamud ning muidugi põhiliselt tiikpuust ehitatud vanad koloniaalajastust pärit residentsid, mille fassaade ilmestavad kahekordsed nõtked sammastikud ning verandad, loovad miljöö, mis õhtu langedes linna kohale võtab muinasjutulise ilme. 

Chateau de Labourdonnais on saare kultuuripärandi lipulaev. Tegemist on juba 150 aastat Wiehede perekonnale kuuluva valdusega, millele pandi alus 1774. aastal ja mis hõlmab 540 hektrit maad. Selle südameks on kahekordne sammastikega ümbritsetud õhulise ilmega härrastemajal. Härrastemaja juurde viib võimas vanadest väikeseviljalistest viigipuudest (Ficus retusa) allee. Lõunasöök mõisas.

Külastame pealinnast veidi põhjapool, Pamplemousse’i piirkonnas, botaanikaaeda, mis võtab enda alla 37 hektarit maad. Valdus rajati 1729. aastal asuniku poolt eravaldusena. 1770. aastal rajas kuulus prantsuse aednik Pierre Poivre sinna esimesed aiad, mistõttu peetakse aedasid lõunapoolkera vanimaks botaanikaaiaks. 
 
8. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS
SOOVIJATELE PÄEVANE MEREKRUIIS (lisatasu eest)
 
Merekruiisi kava:
Mauritiusel on kõige populaarsemaks viisiks nautida ookeani päevased kruiisid katamaraanil. 
Katamaraanid suunduvad saare edelarannikule, kus asustus hõredam ning võimalik nautida erakordset ilu ja rahu keset loodust. Laev suundub esmalt saare läänerannikul asuvale Tamarini lahele, kus teeme tutvust delfiinidega nende looduslikus keskkonnas. Edasi suundume piki korallrahu La Preneuse’i laguunile, mis asub Noire’i (tõlkes ’musta’) jõe suudmes. Oma teel teeb katamaraan peatusi, et anda võimalust ujumiseks või snorgeldamiseks või siis hoopis päikese ja jookide nautimiseks pardal. Snorgeldamine tuleks võtta plaani, sest Mauritiuse veealune elu on tõesti rikas. Lõunasöögiks ja sellele järgnevaks puhkuseks liivarannas võtab katamaraan kursi Benitiers’ saarele.
 
9. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON - RUMMI JA TEE TEEKOND (lisatasu eest)

aastavahetus, puhkusereis, päikesereis, puhkusepakett, reisipakett, pakettreis, reisikorraldaja, Baltic ToursEkskursiooni kava:
Bois Cheri on saare esimene ja suurim teeistandus, mis asub saare kaunis lõunaosas. See asutati 1892. aastal. Meie külastus viib meid tehasesse ja teemuuseumi. Bois Cheri toodab erinevaid nimetusi rohelist, maitsestatud kui ka taimeteesid. Loomulikult kuulub külastuse juurde ka teede maitsmine, taustaks haaravad vaated saare lõunaosa maastikele.
 
Grand Bassin on suhteliselt väike järveke saare lõunaosa sisemaal kustunud vulkaani kraatris 550 m üle merepinna, mis nautis rahu ja vaikust miljoneid aastaid. Kõik muutus 1898. aastal, kui Pandit Giri Gossayne asus hindu usku rahva etteotsa ja suundus järve äärde palverännakule. Seda pidustust kutsutakse Maha Shivaratri, see on üks suuremaid Shiva kummardajate palverännakuid väljaspool Indiat ja toimub 2017. aastal 24. veebruaril.
 
Noire’i jõe oru rahvuspark loodi 1994. aastal, et kaitsta üht riigi kaunimat maastikku. Jõgi on miljonite aastate jooksul teinud endale tee läbi vulkaanilise pinnase, jättes teele nii kauneid jugasid kui järske oruservi. Oma teekonnal läbi pargi kohtame ohustatud taime- ja loomaliike, peatume vaateplatvormidel, et nautida vaateid orule ning Alexandra joale.

Edasi viib tee kaunisse orgu, kus kasvab suhkruroog, aga ka ananassid ja muud troopilised viljad. Muidugi asub siin suhkruroo kõrval ka rummitehas – Rhumerie of Chamarel, mida lähemegi külastama. Suur osa rummitootjatest kääritab rummi melassist. Siin aga käib asi teistmoodi. Kõik algab suhkruroo taimede valimisest, ainult parimate omadustega taimed saavad õiguse põllul kasvada. Seejärel korjatakse suhkruroog käsitsi ning toimetatakse kiiresti tehasesse, kus valitakse mahlapressi jaoks veel kord vaid parimad varred. Seejärel pannaks mahl, aga mitte melass, käärima ning edasine käib juba samamoodi nagu iga teise kange alkoholi ajamine. Tänu mahla kääritamisele jäävad rummile juurde erilised maitsevarjundid, mis igal pool veidi erinevad.
 
Ja viimaks seitsmevärviline maa. See 7500 m2-ne paljas maalapp keset metsa on saare suurim looduslik vaatamisväärsus, sest midagi sellist on raske mujal leida. Niisiiis, vulkaaniliste protsesside käigus moodustusid pinnased, mis jahtusid maha erineva kiiruse ning temperatuuride juures. Selle käigus moodustusid neis erinevad metallide oksiidid, mis annavd erinevaid värve. Hiljem algas erosiooni periood ning need oksiidid kandusid üle praegusele pinnasele. Selleks, et ilu oleks täiuslik, andsid oma panuse ka vihmaveed, mis uhtusid värvid laiali nõlvadele.
 
10. PÄEV. PUHKUS MAURITIUSE RANDADEL
Hommikusöögid. Lõõgastav puhkus randadel. 
 
11. PÄEV. PUHKUS RANNAS, LEND MAURITIUS - ISTANBUL
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Mauritius-Istanbul kell 21:05-06:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK161).
 
12. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Kell 06:00 saabumine Istanbuli. Jätkulend Istanbul–Tallinn kell 09:45-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). 

Vastutaval reisikorraldajal on õigus teha reisikavasse muudatusi.Viimati uuendatud 03. mai 2018
 
Kuumad pakkumised