City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV - LEND TALLINN - RIIA - BATUMI
Koguneme kell 19:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletis kõrval, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 21:40-22:30 ja lend Riia-Batumi kell 23:20-04:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT318 ja BT724). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV - BATUMI EKSKURSIOON
Hommikul vaba aeg puhkuseks Musta mere rannikul.
Päeva teises pooles suundume ühiselt paaritunnisele jalutuskäigule Batumi maamärkide juurde. Batumi ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. Oli see ju üks legendaarse Kolhise riigi tähtsamaid sadamaid ja hiljem asus siin kreeklaste koloonia. Linna tõeline areng algas aga alles 19. sajandil. Batumi on vapustavate kontrastide linn, mis alles 2010. aastal hakkas tõeliselt muutuma. Jalutuskäik Batumi Merepargis ja rannapromenaadil. Moodne city edvistab pilvelõhkujate peegelklaasist fassaadidega. Sheratoni hotel, mille arhitektuur aimab järele Aleksandria tuletorni, 147-meetrine Gruusia Tähestikutorn ja nn Piazza – elegantne Itaalia stiilis väljak ja nn viltu vajunud maja. Teatriväljak ja Medeia kuju. Peamiselt 19. sajandil ehitatud Batumi vanalinnas kohtab mitmeid elegantseid ajaloolisi eksterjööre ja interjööre. Külastame Batumi ajaloo- ja arheoloogiamuuseumi.
Oma ekskursiooni lõpetame Batumi köisraudtee juures ning soovijad saavad suunduda Batumi kohale vaateplatvormile nautimaks imelisi vaateid Mustale merele ja linnale.
Soovijatele pakume võimalust degusteerida tõeliseid Adjaaria hatšapurisid (lisatasu eest).

3. PÄEV - BATUMI BOTAANIKAAED JA PETRA KINDLUS
Täna suundume ühisele rännakule eksootiliste taimede maailma Batumi botaanikaaias. Päeva teine pool on puhkuseks ja lõõgastuseks.
Rohelisel neemel (Mtsavane Kontskhi) asuvas botaanikaaias on ühtekokku 9 sektorit: Ida-Aasia, Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Uus Meremaa, Himaalaja, Mehhiko, Austraalia, Vahemeremaad ja Kaukasus. Loodusesõbrad saavad siin tutvuda ka väga haruldaste taimeliikidega. Botaanikaaia terassidelt saab nautida vapustavaid vaateid Mustale merele.
Sõidame vaatama Bütsantsi keisri Justinianuse ajal 6. sajandil ehitatud Petra kindlust. Mõnus lühimatk looduse keskel kindluse juurde.

4. PÄEV - VABA PÄEV BATUMIS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: KUTAISI - SATAPLIA SAURUSTE MÄGI - KOOPAD (lisatasu eest)
Vaba päev Batumis või soovijatele päevane valikekskursioon Kutaisisse (lisatasu eest).
Sõit Musta mere rannikult läbi ajaloolise Guria sisemaale Imereetiasse. Vaheldusrikas reljeef ja külluslik loodus pakuvad juba sõidu esimestel kilomeetritel vapustavaid elamusi. Mäed annavad elu jõgedele, mis voolavad siinsetele tasandikele ja muudavad piirkonna põllud viljakaks. Siinsete külade elanikud pakuvad oma kaupa otse teeäärsetes putkades ja võimaluse korral uudistame kohalikku keraamikat ning puunikerdusi ja proovime ahjusooja leiba ning tsurtshelat – kohalikku maiust.
Saabume Kutaisisse. Juba 2. aastatuhandel eKr oli Kutaisi legendaarse Kolhise pealinnaks. Mütoloogia järgi on see kuldvillaku maa, kuhu jõuavad oma rännakul argonaudid. Linna keskväljakul uhkeldab purskkaev, mille kujunduses on kasutatud Gruusia arheoloogia kõige kuulsamate leidude koopiad. Linna olulisemaks vaatamisväärsuseks on Gruusia suurkuninga Bagrat III ajal rajatud Bagrati katedraal. Pikki aastaid kestnud restaureerimistööd lõppesid 2012. aasta sügisel ja nüüd ühendab see väärikas pühakoda Gruusia sakraalarhitektuuri ajaloolised ja uued stiilid.
Külastame Kutaisi lähistel asuvat Sataplia riiklikku kaitseala. Sataplia sauruste mäel näeme eelajalooliste elukate jalajälgi, mille pinnas on meie päevini säilitanud. Vulkaanilise tegevuse tulemusena sündinud Sataplia koobaste sammassaalides liigume kõrgetes võlvsaalides, mida ehivad stalaktiidid ja stalagmiidid. Vaateplatvormilt imetleme panoraamvaateid Kutaisi linnale.
Tagasiteel Batumisse teeme põike aga loodukaunisse Martvili kanjonisse, mil pakub ilusaid loodusvaateid. Kerge matk ja seejärel tagasisõit Batumisse.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV - VABA PÄEV BATUMIS
Võimalus veeta päev Batumi rannas ja linnas. 
Soovijatel on võimalik näiteks külastada Batumi delfinaariumi (pilet lisatasu eest) või suunduda mõnele toredale laevasõidule Mustal merel (lisatasu eest) saatjaks vaated Batumi linnale ja mägedele.

6. PÄEV - MTIRALA RAHVUSPARK
Poolepäevane ekskursioon Mtirala rahvusparki. Lühikese bussisõidu järel saabume Mtirala rahvuspargi külastuskeskusesse. Rahvuspark loodi säilitamaks unikaalsete Kolkhuri tüüpi mägimetsade fauna- ja taimekooslusi. Siin näeme subtroopikale iseloomulikke puid ja põõsaid ning palju selgeveelisi allikaid. Rahvuspargi territooriumile jäävad ka mitmed ajaloo– ja kultuuriloolised vaatamisväärsused. Külastuskeskusest alustame mõnusat matka lopsaka looduse rüpes (matka pikkus u. 4-5 km). Matkarada kulgeb piki Chakvistavi jõe kallast. Vaatame koskesid ja veekaskaade. Matka käigus tutvume ka antiikajast pärineva asula väljakaevatud varemetega. Tagasisõit Batumisse ja päeva teine pool jääb puhkuseks.

7. PÄEV - ADJAARIA VEINITUUR JA LÕUNASÖÖK KOOS VEINIDE DEGUSTEERIMISEGA 
Külastame Borjgalo etnograafia muuseumi. Seejärel sõidame Makhuntseti kose juurde. Adjaaria mägistel, suurepärase kliimaga nõlvadel kasvatatakse ühtekokku 57 erinevat liiki viinamarju. Nendest tervelt 32 on kohalikud vanad sordid. Sõidame Ajaristskalisse. Siinsete mägede nõlvadel on suurepärased tingimused viinamarjade kasvatamiseks. Just siit pärinevad Adjaaria parimad veinid. Ühes siinsetes veinikeldristest, maranis, valmib unikaalne vanast viinamarjasordist Tskhaveli valmistatud vein. Lõunasöök koos parimate Adjaaria veinide ja Gruusia tantsudega (lõunasöök lisatasu eest).
Sõidame Gonio kindlusesse. Rooma-aegse piirikindluse varemed ja 5. sajandi nekropol. Arheoloogiliste leidude põhjal oli see paik asustatud juba 17. sajandil eKr. Kõrgendikult avanevad kaunid vaated ümbruskonnale.

8. PÄEV - VABA PÄEV BATUMIS, OTSELEND BATUMI - TALLINN
Tänase päeva saab veeta Musta mere rannas. Samuti saavad soovijad osta  reisimeeneid, jalutada Batumi kuulsal rannaäärsel promenaadil ja nautida legendaarset Gruusia kööki.

9. PÄEV - LEND BATUMI-RIIA-TALLINN
Varahommikul aeg suunduda lennujaama. Lend Batumi-Riia kell 05:30-08:50 ja lend Riia-Tallinn kell 13:50-14:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT721 ja BT313).
Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 01. veebruar 2023
 
Kuumad pakkumised