City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - TBILISI
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 16.55. Lend Tallinn - Istanbul kl 18.55-22.10; Istanbul - Tbilisi kl 23.45-03.10(NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. MTSKHETA, GRUUSIA SÕJATEE, JINVALI VEEHOIDLA, ANANURI, GUDAURI
Hommikusöök. 
Sõit Gruusia ühte vanimasse linna Mtskhetasse. Siinne restaureeritud kesklinn ja selle ajaloolised monumendid kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja. 4. saj. pärinev Svetitskhoveli (Elu sammas) katedraali on sajandeid kasutatud Gruusia kuningate kroonimis- ja matmispaigana. Linna kohal mäel kõrguv Jvari (Püha Risti) klooster on Gruusia üks olulisemaid pühapaiku, sest just siin sai Gruusiasse ristiusu toonud Püha Nino taevase ilmutuse ja põimis kokku esimese risti, mida tuntakse ka Nino ristina. 

Edasi suundume Kaukasuse mäeahelikku Kazbegisse. Sõidame mööda kuulsat Gruusia sõjateed, mida on ülistanud mitmed poeedid ja kartnud paljud väejuhid mitmete sajandite vältel. Teeme peatuse unikaalse 13. saj. rajatud Ananuri kindluskompleksi juures. Kõrged müürid kaitsevad kahte kirikut, vaatetorni ja tsiviirajatisi. Kindlus peegeldub imeilusal sinise kristallselge veega Jinvali veehoidlal. Soovijad saavad lõunat süüa. Tõuseme mägedes aina kõrgemale, taamal paistmas Kaukasuse kõrgeimad tipud. Jõuame Gudaurisse, mis talvel on populaarne suusakuurort. Õhtusöök rootsi lauas, kus serveeritakse ka Gruusia köögi hõrgutisi (sisaldub hinnas).

3. PÄEV. PÄEV KAUKASUSES – KAZBEG, GERGETI, DARIALI, GWELETI
Hommikusöök. 
Päev Kaukasuse mägedes. Sõidame edasi mööda Gruusia sõjateed Vene piiri poole. Ületame 2370 m kõrguse Ivari kuru, teel teeme pildistamispeatusi. Jõuame Kazbegi, siinse piirkonna tähtsamasse linna. Džiibisõit läbi kaunite orgude ja metsaga kaetud mäenõlvade. 2170 m kõrgusel asub paljudel postkaartidel kujutatud 14. saj. Gergeti Kolmainu kirik. Ilusa ilma korral näeme Kaukaasia kõige kõrgemal asuvat Kazbegi liustikku (tõlkes “jäämüts”), mis saab alguse Kazbegi mäe harjalt (5047 m). Sõidame läbi 3 km pikkuse Dariali kuristiku, mis ajalooliselt on olnud üks kahest tähtsamast teest Kaukaasia mäeahelike ületamisel. Teele jäävad mineraalveejärved, kosed. Väike matk Gweleti kose juurde ja tagasi. Sõit Gruusia pealinna Tbilisi, kus majutute järgmisel kahel ööl.

4. PÄEV. TBILISI
Hommikusöök. 
Linnaekskursioon tõelises ajaloo ja religiooni paabelis. Seejärel suundume Eliase mäele ning uudistame tänapäevast arhitektuuriimet – 2004. a valminud suuruselt maailma kolmandat ortodoksi kirikut – 100 m kõrguse tornikiivriga Sameba Püha Kolmainu katedraali. Mtkvari jõe kohal kaljul näeme Tbilisi rajaja kuningas Vakhtang Gorgosali ratsamonumenti

Hommikusöök. Jalutuskäik Vana-Tbilisis algab sõna otseses mõttes linna lätete juures, sest siinsete looduslike väävliallikate juurest sai linn enam kui 1500 aastat tagasi alguse. Tõuseme linna kohal asuva 4. saj pärineva Narikala kindluse juurde, mille müüridelt avaneb suurepärane vaade linnale. Siinne Püha Nikolai nime kandev kirik on kaunistatud uhkete freskodega, millel on kujutatud märtrite portreesid ja stseene Piiblist. 

Laskume mööda munakiviteed tagasi all-linna. Teel möödume 13. saj. ehitatud Armeenia kirikust, elegantse fassaadiga juudi sünagoogist ning Sioni kirikust, kus hoitakse Püha Nino originaalristi kui ülimat reliikiviat. Soovijatega külastame Gruusia vanimat ja tuntumat bränditehast Sarajishvili ja degusteerime nende toodangut. Ekskursioon bussiga Tbilisi peatänaval Rustaveli avenüül. Näeme Gruusia parlamendihoonet, Tbilisi ooperi- ja balletiteatrit, Rustaveli teatrit, Riiklikku galeriid, teele jääb arvukalt kohvikuid ja esinduskauplusi. Soovijatel on võimalus mõnuleda väävlisaunades.


5. PÄEV. MUKHRANI LOSS, GORI, UPLISTSIKHE KOOBASLINN, BORJOMI
Hommikusöök. 
Sõit mööda iidset Siiditeed. Teeme peatuse Mukhrani lossi juures. Tegemist on Gruusia ainsa kuningliku lossiga, mis kuulus alates 16. saj Bagrationi kuninglikule suguvõsale. Veini on siin toodetud alates 19. saj. Kuningliku suguvõsa kuulsaim esindaja, Ivane Mukhranbatoni ehitas 1876. a siia Prantsusmaa eeskujul veinilossi ehk Chateau ja alustas viinamarjaväljade rajamist. Ekskursioon, tutvume veinitootmisega ja degusteerime kohalikke veine. 

Jõuame Gorisse ja külastame Stalini muuseumi. Edasi suundume liivakivisse raiutud Uplistsikhe kivi- ja koobaslinna (UNESCO). Keskajal möödus siit üks tähtsamaid kaubateid India ja Bütsantsi vahel. Tänu looduslikele allikatele ja strateegilisele asukohale laius linn oma õitseajal kaheksa hektari suurusel alal. Elanike kasutuses olid kõik kaasaegsed mugavused alates elamutest ja pühakodadest kuni teedevõrgustiku ja kanalisatsioonini. Siin asus ka Gruusia vanim teater. Tänapäevani on säilinud mitmeid ehitisi. Kõige muljetavaldavamad on kindlasti suuremate hoonete kaunistused – liivakivist uuristatud võlvkäigud ja sammastikud ning niššid paganlike rituaalide läbiviimiseks. 

Suundume 1500 m kõrgusel asuvasse Borjomi. Teeme jalutuskäigu pargis ja proovime kuulsat Borjomi mineraalvett. Siinse looduslikult suurtes kogustes leiduva mineraalvee raviomadused on tuntud juba sajandeid, nii Peterburi teadlaste kui vene ohvitseride seas, kelle maohädad pärast vee joomist kui imeväel kadusid.

6. PÄEV. KUTAISI – GRUUSIA PARLAMENT JA GELATI KLOOSTER, PROMETHEUSE KOOPAD
Hommikusöök. 
Sõit edasi Kutaisi (muistse nimega Aia), ühte Gruusia väärikaima ja põnevaima ajalooga linna. Juba II saj eKr kandis Kutaisi pealinna tiitlit – nii Kuldvillakumaa, Gruusia kuningriigi ja Kutaisi Imereti kuningriigi tähtsaim keskus. Gruusia uus parlamendihoone, mis avati 2012. a kevadel, kujutab endast ultramodernset hiiglaslikku ovaalset klaaskuplit. Meedias üle maailma palju vastuolulist kajastust saanud pompöösne ehitis peaks sümboliseerima Gruusia helget ja säravat tulevikku, kuid kriitikud peavad seda lihtsalt ülikalliks mainekujundusobjektiks. Hoone läks maksma 83 miljonit USA dollarit ja selle ehitamiseks lasti õhku II MS langenute mälestuskompleks. Nüüd tegutseb siin 40 000 m²-l parlament, kusjuures kogu ülejäänud riigiaparaat, ka valitsus, asub endiselt 230 km kaugusel pealinnas. 

Kaunite mosaiikide ja seinamaalingutega Gelati kloostrikompleks, kus on leidnud oma viimase rahupaiga 10 Gruusia kuningat. Klooster pärineb Gruusia keskaegse arhitektuuri õitsenguperioodist ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Järgmisena külastame Skaltubo lähistel asuvat Prometheuse koobast. 2013. aastaks põhjalikult renoveeritud Prometheuse koobas on Gruusia üks suuremaid loodusimesid, mis on olnud külastajatele pikka aega suletud. Legendi järgi olevat Zeus Prometheuse just siia, Khvamli mäe koobastesse aheldanud. Pisut üle kilomeetrine rada viib külastajad läbi 6 erineva suuruse ja ilmega koopa, teel näeb uhkeid stalaktiite ja stalakmiite, kardinaid, kivistunud koskesid, koopapärleid ja maa-aluseid jõgesid ning järvesid (NB! Koobastes on jahe, u 15-17°C). Sõit Batumisse.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
7. PÄEV. BATUMI – VABA AEG PUHKUSEKS või BOTAANIKAAED
Hommikusöök. 
Vaba aeg puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Batumi on linn, millesse kõik külastajad kergesti armuvad. Kuurortlinnale omaselt on ta ehitatud Art Nouveau-stiilis valgete, võluvate majadega. Linna mereäärne promenaad ja pargid on imeliselt kaunid ning eriti silmatorkavad öises tuledemängus. Soovijad saavad sõita taksoga linnast väljas mäeküljel asuvasse Batumi Botaanikaaeda. Siin kasvavad kõrvuti taimed mitmetest kliimavöötmetest ja kõigilt mandritelt. Roosikollektsioon on muljetavaldav, koosnedes 1800 liigist, valgete magnooliate õitseajal mattub aga linn nende lõhna.

8. PÄEV. LEND BATUMI - ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök. 
Lend Batumi - Istanbul kl 10.25-11.30; Istanbul - Tallinn kl 14.45-18.00 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 11. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised