City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - RIIA - MILANO
Kohtumine Tallinna lennujaamas kl 04.30. Lend Tallinn - Riia kl 05.55 - 06.40; Riia - Milano (Malpensa) kl 07.30 - 09.15 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Alustame sõitu Veneetsia suunas. Teele jääb Garda järv. See on Itaalia järvedest suurim ja idapoolseim ning asub kolme maakonna piiril. Ilusa ilma korral supluspaus. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit Padova lähedale öömajja.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. VENEETSIA
Hommikusöök. Veneetsia – Aadria kuninganna, keskaegse Euroopa suurim ja võimsaim linn. Kõige kiiremini saab Veneetsia muinasjutulinna väikese laevaga. Markuse väljakul asuv hiilgav kuldmosaiikidega ja marmorsammastega kirik, kõrgusesse pürgiv kellatorn, Veneetsia linna uhkus. Doodźide palee, kust Õhkamise sild viib süngesse vanglasse. Laevasõit Veneetsia laguunis asuvale Burano saarele. Burano on tuntud imelise atmosfääri poolest. Siinseid kitsaid tänavaid ääristavad eredavärvilised majad, mis on kaunistatud lillepottide ja amplitega, kanalitel kulgevad traditsioonilised kaluripaadid. Laiematel väljakutel kohtab rõõmsaid tikkivaid vanaprouasid, kes lobisedes ja naljatades loovad maailmakuulsat Burano broderiid. 

Alustame sõitu lõuna poole. Ületame Appenniinid. Kaunid vaated mägedele, tunnelid ja sillad. Kuulete juttu tuntud itaallastest, rahva kommetest ja kuulsusrikkast ajaloost.

3. PÄEV. FIRENZE
Hommikusöök. Sõit Firenzesse, mis on võimas ja kaunis mälestusmärk 15. saj. kunstilisele ja kultuurilisele taassünnile. See on renessansi häll, rikka ja põneva ajalooga linn. Ajalooline Firenze on üllatavalt terviklik piirkond ning suurema osa olulisemate vaatamisväärsustega saab tutvuda jalgsi.

Linnaekskursioon. Gooti stiilis 13. saj. Santa Croce kirik, kus asuvad paljude kuulsate firenzelaste hauamonumendid. Linnakeskus ümber kuulsa Santa Maria del Fiore võluva, heleda marmorpitsiga katedraali, kellatorni ja baptisteeriumi. Palazzo Vecchio, mille vaatamisväärsusteks on kaunistatud sammasõu, uhked siseruumid ja saalid. Linna vanim praeguseni säilinud sild - Ponte Vecchio on täis kullassepaärisid. Võib käia paljudes kirikutes, piiluda siseõuedesse, istuda kohvikus ja hingata sisse Firenze tabamatut hõngu. Sõit lõuna poole. Majutus 2 järgnevat ööd Roomas.

4. PÄEV. ROOMA
Hommikusöök. Rooma - Euroopa kultuuri hälli. See on linn, mille all on vähemalt kümne meetri paksune kultuurikiht. Palatinuse küngas on Rooma seitsme künka seas ammustest aegadest omanud erilist staatust. See on Romuluse linna asupaik. Vana-Rooma ajal elasid siin kuulsaimad suguvõsad. Just siia ehitas keiser Augustus oma palee ja ühendas sellega Apollo templi. Pärast seda kujunes Palatinus keisri residentsiks. Laskume alla Forum Romanumile, millest sai tõeline ühiskondliku elu keskus ja monumentaalväljak 4.-3. sajandil eKr. Siia ehitati üha suurejoonelisemaid templeid, ausambaid ja võidukaari. Kapitooliumi küngas Marcus Aureliuse ratsamonumendiga ja selle taga oleva Senaatorite paleega. Colosseum – amfiteater, mis mahutas 50 tuhat pealtvaatajat. Jalutuskäik Roomas - Veneetsia väljak, Navona väljak kuulsa jõgede purskkaevuga, Pantheon – kõikide jumalate tempel, kuhu on maetud nii “Isamaa isa” kuningas Vittorio Emanuele II kui ka kuulus Raffael ja tema pruut. Trevi purskkaev – kõige romantilisem koht Roomas. Et igavesse linna tagasi saada, tuleb üle õla visata sinna münt. Hispaania trepid. Roomas liikleme metrooga.

5. PÄEV. VETIKAN, SORRENTO
Hommikusöök. Vatikan - peale paavsti residentsi ja paleekompleksi on siin kuulus Vatikani Muuseum oma Sixtuse kabeliga, Püha Peetri kirik, Püha Peetruse väljak. Pärimuse järgi on Peetri kirik apostel Peetruse tagasihoidlikule hauale püstitatud tohutute mõõtmetega pühakoda. Peaaegu kõik kuulsad 16. saj. itaalia arhitektid on võtnud osa selle kiriku ehitamisest. Peetri kirikut võib uurida keldrist katuseni. Ülalt kuplitipu rõdult avaneb suurepärane vaade Rooma linnale ja Vatikani kääbusriigile. Vaba aeg linnas. Sõit lõuna poole. Majutus 2 järgnevat ööd Sorrento lähedal. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. CAPRI SAAR
Hommikusöök. Veedame päeva Capril, püüdes tunnetada tema müsteeriumi. Saar nagu helesinine unistus, maapealne paradiis, Vahemere pärl. Jalutame Capri linnakese kitsastel tänavatel, värvikas Augustuse aias. Sõidame kõrgel kaljul asuvasse Anacaprisse, kus asub kuulus Axel Munthe San Michele villa oma veetleva aia ja vaatega Marina Grande sadamale. Siit linnast saab tõusta ka saare kõrgemale mäele Monte Solarole – kust avaneb lummav vaade kogu saarele ja seda ümbritsevale merele. Et näha kogu saare metsikut ilu on võimalik teha ka laevasõit ümber saare ja imetleda kaljusid meres. 

Sorrento linnake on täpselt nii väike ja kompaktne, et tabada ära Lõuna-Itaalia linnaelu olemus. Antiikajal tunti Sorrentot Syrenusioni nime all, mis tähandab tõlkes sireenide maad. Kreeka legendi kohaselt elasid just Sorrento rannikuvetes müütilised sireenid, kelle vastupandamatult imeilusa laulu tõttu purjetasid meremehed karile. Sorrento oli kuurortlinnana tuntud juba Rooma impeeriumi ajal. Kohalikud aadlikud ehitasid villasid, aedu, templeid, spaasid ning rajasid sadama. 18. sajandil kujunes Sorrentost eliidi puhkuserajoon. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest).

7. PÄEV. POMPEJI
Hommikusöök. Siiani tegutsev vulkaan – Vesuuv, mis ajaloo vältel on maa pealt pühkinud mitu õitsvat antiiklinna. Vesuuvi jalamil asuvad jälle viinamarjaistandused ja uhked majad. Kraatri kohal on tunda vaevumärgatavat väävlilõhna. Otse Vesuuvi külje all on Pompeji - väljakaevatud linn. Tänapäeval üks paremini säilinud antiikaja linnu, tõeline nauding ajaloohuvilisele. Termid, foorum, basiilika, kauplused, teatrid, tänavad – kõikjal ehtne Vana-Rooma hõng. Sõit öömajja.

8. PÄEV. LEND ROOMA - RIIA - TALLINN
Hommikusöök. Sõit Rooma lennujaama. Lend Rooma - Riia kl 17.40 - 21.50; Riia - Tallinn kl 23.10 - 23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. detsember 2018
 
Kuumad pakkumised