City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - MÜNCHEN
Kohtumine Tallinna lennujaamas kl 04.30. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.05-06.35; Helsingi - München kl 08.00-09.35 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Sõit Tirooli, mille peamiseks tõmbenumbriks on Alpid. Siinseks tähtsaimaks turislinnaks on aga Innsbruck, mis oli juba keskajal oluline kaubitsemispunkt. Kahel korral 1964 ja 1976 on ta võõrustanud taliolümpiamänge. Jalutuskäik linnas. Triumfikaar, Maria Theresia tänav – esindustänav, millelt avaneb kaunis vaade kaljuse tipuga 2334 m kõrgusele Nordkette mäele. See tänav on muutunud üheks Innsbrucki visiitkaardiks, mida kannavad mälus kõik seda paika külastanud inimesed. 15.saj. pärit raekoda, mida kutsutakse ka linnatorniks. Linna üks embleemidest on Kuldkatusega maja. Toomkirik – Püha Jakobi katedraal. Hofburgi loss, millest Maria Theresia radikaalse ümberehituse tulemusena sai kaunis hilisbarokse ja õukondliku rokokoo stiilis palee, andes tunnustust Habsburgide dünastia enneolematust hiilgusest. 

Jätkub teekond Alpides. Ületame kõrge ja muljetavaldava 815 m pikkuse Euroopa silla ja Brenneri kuru (1374 m). Öömaja hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. DOLOMIIDID
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidHommikusöök. Jalutuskäik Bressanones. Linna kitsad keskaegsed tänavad koonduvad katedraali ja renessanss-stiilis 13.saj. ehitatud vürst-piiskoppide lossi juurde. See oli üks nooblimaid residentse Lõuna-Tiroolis. 

Päev Dolomiitides, mis on kõige omapärasemad ja kaunimad mäed kogu Itaalias. Itaalia Alpide ehk siinkandis eranditult Dolomiitideks kutsutava võimsa mäeaheliku karmid ja hambulised tipud kerkivad aukartustäratava jultumusega nagu maa alt välja, tõmmates selge piiri laugjate viinamarjaväljade, juurviljapõldude ja kohalike askeetlike külade vahele. Aeg ja erosioon on Dolomiidi mägedes loonud hiiglaslikke torne, sambaid ja orelivilesid, silunud kupleid ja uuristanud sügavaid orge.

Sõidame läbi Val Gardena orus asuva Ortisei. See rikka ajalooga küla asub maalilises kohas ümbritsetuna majesteetlikest mäetippudest. Ortisei on vanade käsitöötraditsioonidega suur puunikerduskeskus ja kohalike käsitöömeistrite häid töid saab näha paljudes kauplustes. Ületame 2244 m kõrguse Sella kuru, mis ühendab Val Gardena ja Val di Fassa orgusid. Siit avanevad kõige iseloomulikumad vaated Dolomiitidele, kaasaarvatud Sella ja Sasso Lungo massiividele. Ületame 2105 m kõrguse Falzarego. Sõidame tõstukiga Lagazuoi mäe vaateplatvormile (2752 m), kust naudime imelist panoraamvaadet. 

Jõuame Itaalia kuulsaimasse suusakuurorti Cortina d’Ampezzosse. Ampezzo org kuulus I Maailmasõjani Austriale, Itaaliale läks see ala sõjavõidu tõttu. Linn moodustati pärast sõda kuue küla liitmise teel. Cortinas toimusid 1956. aasta taliolümpiamängud. Need pidid seal küll toimuma juba 1944. aastal, kuid II Maailmasõja tõttu jäid ära. Piirkonna alpimäestikus on filmitud ka mitmeid filme, näiteks "Cliffhanger", "The Pink Panther" ja James Bondi filmi "For Your Eyes Only". Linnake asub äärmiselt suurejoonelises Dolomiitide maastikus. Igas suunas tõusevad puulatvade kohale järsunõlvalised mäemürakad. Sõit öömajja. Öömaja hotellis (2-sed toad).

3. PÄEV. VENEETSIA
Hommikusöök. Sõit Veneetsiasse. Kõige kiiremini saab sellesse muinasjutulinna väikese laevaga. Linnaekskursioon. Veneetsia süda, linna ajalooline keskus ja turistide lemmikpaik Püha Markuse väljak. Siin asuvad kõige kuulsamad vaatamisväärsused – hiilgav kuldmosaiikide ja marmorsammastega basiilika, kellatorn ja roosa-valge mustrilise marmorfassaadiga Doodžide palee. Rialto sild ühendab linna usu- ja ärikeskust. Sõidame laevaga Veneetsia laguunis asuvale Burano saarele. Burano on tuntud imelise atmosfääri poolest. Siinseid kitsaid tänavaid ääristavad eredavärvilised majad, mis omakorda kaunistatud lillepottide ja amplitega, kanalitel kulgevad traditsioonilised kaluripaadid. Laiematel väljakutel kohtab rõõmsaid tikkivaid vanaprouasid, kes lobisedes ja naljatades loovad maailmakuulsat Burano broderiid. Õhtupoolikul sõidame tagasi Veneetsia keskusesse. Vaba aeg, soovijad saavad minna gondliga sõitma. Öömaja Veneetsia lähedases hotellis (2-sed toad).

4. PÄEV. GRAPPA TOOTMINE, VICENZA, VERONA
Hommikusöök. Päeva alustame Bassano del Grappas, kus tutvume Põhja-Itaalias levinud viinamarjabrändi grappa tootmisega. Grappa muuseumi külastus ja degusteerimine. Soovijad saavad oma lemmiksorte kaasa osta. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSeejärel sõidame tutvuma UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvasse Vicenza linnaga. Veneetslaste ülemvõimu ajal 16. saj. saavutas Vicenza oma rikkuse ja jõukuse tipu, mida on tänapäevani meenutamas suursuguse arhitektuuriga vanalinn. Vicenzat nimetatakse ka Andrea Palladio linnaks, sest tema nägemuse järgi on kavandatud suurem osa linna hoonetest – jõukate linnakodanike villad, monumentaalne basiilika, mille Palladio raekojaks kohendas ning Teatro Olimpico, Euroopa vanim tänaseni säilinud katusega teater oma ainulaadse sisekujundusega. Soovijatel võimalus minna imetlema Teatro Olimpico’t seestpoolt (piletid ainult ettetellimisel). 

Sõit Veronasse. Linnas on säilinud massiivne Rooma-aegne amfiteater, kus tänapäevalgi korraldatakse suuri vaatemänge. Õhtusöök. Kell 21.00 ooper „La Traviata“ (piletid ainult ettetellimisel). Öömaja hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV. VERONA, GARDA JÄRV
Hommikusöök. Linnaekskursioon Veronas. Selle iidses keskuses on mitmeid suurejoonelisi Rooma-aegseid varemeid, mis jäävad alla vaid Rooma enda omadele. Samuti on siin kauneid kohalikust roosakast lubjakivist keskaegseid paleesid. Rooma impeeriumi päevadest saadik on linna keskuseks olnud foorum ja hiljem on selle kohale rajatud Piazza Erbe. Peaaegu samad vanad on ka paljud linna uhked paleed, kirikud ja monumendid, millest mitmed pärinevad keskajast. Loomulikult käime vaatamas ka Julia maja ja rõdu. Samuti näeme San Zeno Maggiore kirikut, mille uhkemaks ehteks on erakordsete kaunistustega kaetud keskaegsed pronksuksed. 

Tee kulgeb edasi läbi viinamarjaväljade Itaalia ilusaima järve Garda äärde. Jalutuskäik tüüpilises Garda-äärses väikelinnas Peschieras. Sõit hotelli Milano lähistele (2-sed toad).

6. PÄEV. MILANO, LEND MILANO - HELSINGI - TALLINN
Hommikusöök. Moe- ja ärikeskus Milano on ruttav ja asjalik linn. See on pigem peen kui veetlev, pigem jõukuse kui fantaasia linn. Jalutuskäik selles šikis rahvarohkes metropolis. La Scala ooperiteater – üks prestiižikamaid maailmas.. Suurejooneline Vittorio Emanuele II galerii kaupluste ja kohvikutega on ladina risti kujuline ning mosaiikidega kaunistatud ja klaaskatusega kaetud. Otse linna südames asuv Milano toomkirik on üks suuremaid gooti stiilis kirikuid kogu maailmas. Selle kõige hämmastavam osa on katus oma 135 tornikese ning lugematu hulga kujude ja veesülititega. Vaba aeg linnas. 

Sõit lennujaama. Lend Milano (Malpensa) - Helsingi kl 19.00-22.55; Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 11. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised