City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - KEFALLONIA, VABA PÄEV 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 04:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Otselend Tallinn - Kefallonia kell 06:00-09:30 (lennunumber MYX525, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Majutume saare kagunurgas, Skala piirkonnas (hotellivalik reisikava lõpus). Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. SKALA - DROGARATJI KOOPAD - MELISSANI JÄRV - SAMI
Hommikusöök. 
Alustame tutvumist imelise Kefallonia saarega. Film „Kapten Corelli mandoliin“ andis sellele looduskaunile Joonia mere saarele Hollywoodi sära.  Võtame suuna sadamalinnale - Samile, kus itaallasest kapten Corell ehk Nicolas Cage armus kaunisse külaneiusse ehk Penelope Cruzi. Teel külastame sügaval maapõues paiknevaid majesteetlikke Drogorati koopaid, mille sissepääs avanes maavärina tagajärjel üle 300 aasta tagasi.

Järgmiseks jõuame türkiissinise veega 20-30 m sügavuse Melissani koopajärve äärde, kus soovijad saavad teha u 15-minutilise paadisõidu (lisatasu eest). Jalututame Samis, kus jääb aega ka lõunatamiseks (lisatasu eest). 

Seejärel külastame Agios Gerasimose nunnakloostrit - see on suur kompleks, kus on ilusad aiad, suur ja moodne kirik ning freskodega kaunistatud kabel. Kloostri rajas siia 16. sajandi keskpaigas vaeste ja haigete abistamiseks vaimulik Gerasimos, kes peale oma maise teekonna lõppemist saare kaitsepühakuks kuulutati ning on siia ka maetud. Päeva lõpetuseks proovime veinimõisas kohalikku puuviljase maitsega Robola veini, mida valmistatakse  Aenose mäe nõlvadel kasvavast viinamarjast. 
 
3. PÄEV. PEALINN ARGOSTOLI & KEFALLONIA KUULSAD KÜLAD 
Hommikusöök hotellis. 
Alustame päeva Skala tähtsaima vaatamisvääruse – 2. sajandist pärit Rooma villa külastusega ning imetleme kunagise maamõisa kauneid mosaiikpõrandaid. 
Seejärel näeme kuulsat Markopoulo küla, kus paikneb üks saare tähtsamaid kirikuid, mis on pühendatud neitsi Fidoussale.

Seejärel võtame suuna Kefallonia pealinnale Argostolile, mille laiad palmidega ääristatud avenüüd annavad tunnistust jõukast ning rahuliku elutempoga linnast. Rikkuse ja hea elu tõi kogu saarele 18. sajandil varjulisse abajasse rajatud Argostoli sadam. Linna kohal kõrguv Püha Jüri kindlus annab tunnistust selle kunagisest võimsusest. 

Peale Argostolit tutvume selle lähiümbruse põnevamate paikadega. Pealinna külje all paikneb üks saare kuulsamaid randu – Makris Gialos, mis jääb Lassi kuurortpiirkonda. Lixouri küla oli kunagi tuntud oma lütseumi ja koolide poolest. Väike ja idülliline Chavriata küla on olnud läbi ajaloo keerulise saatusega. Tänapäeval romantikute ja loodussõprade meelispaik, kust avanevad hunnitud vaated merele ja Kefallonia saarele. 
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. PÕHJA-KEFALLONIA
Hommikusöök hotellis. 
Võtame suuna lõunast põhja ning külastame Fiskardo ja Assose külakesi. Romantilised piltpostkaardilikud külad on täis elu ja ajalugu. Fiskardo on Kefallonia põhjapoolseim küla, kus traditsioonid ja kalapüük on elu edasiviivad jõud. Assose tilluke küla on venitatud kui värviline lint maakitsusele Kefallonia ja poolsaare vahele. Assosest u pooletunnise sõidu kaugusele jääb kriitvalge Myrtose liivarand, mille ilu lummas ka "Kapten Corelli Mandoliini" režissööre. See filmist tuntud lahesopp kuulub Kreeka enimjäädvustatud paikade hulka. Teeme pildistamispeatuse ülevalt kaljuservalt, kust avaneb kõrgetest mägedest ümbritsetud helesinise veega Myrtose lahele eriti kaunis vaade.
 
5. PÄEV. ITHAKA SAAR
Hommikusöök hotellis. 
Transfeer sadamasse ning laevasõit Ithaka saarele. 120 km2 ja veidi üle 3000 elanikuga Ithaka saar on pisike pärl keset Joonia merd, Kefalloniast u pooletunnise laevasõidu kaugusel. Odüsseuse kodusaar Ithaka on olnud Kreeka tsivilisatsioonis tähtsal kohal. Juba Mükeene hiigelaegadel tähtis sadam ja kaubanduskeskus, on Ithaka suutnud säilitada oma sära ja elujõudu nii oma inimestes kui looduses. Saarel asub üks maailma vanimaid oliivipuid. Teeme jalutuskäigu Ithaka pealinnas, 2000 elanikuga Vathys, uudistame sadamat, käime peaväljakul ja vaatame milline näeb välja Vathy peakirik koos kellatorniga. Soovijail võimalus külastada Ithaka arheoloogiamuuseumi.
 
6. PÄEV. ZAKYNTHOSE SAAR
Hommikusöök hotellis. 
Suundume sadamasse ja võtame ette  teekonna Joonia mere pärli - Zakynthose saare poole. Juba Homerose poolt mainitud saareke on läbi sajandite palju näinud ja kogenud. Tillukesed külakesed, kaunid oliivisalud ja soe Joonia mere päike. Alustame Zakynthose saare pealinnast Zantest. Antiigist alates on linn olnud peatuspaigaks meremeestele, pelgupaigaks eksinuile ning tunnistajaks inimkonna ajaloo nii helgeimatele kui ka karmimatele hetkedele. Kunagi kaunis ja rikkalik linn hävines lõplikult 1953.a maavärinas. Tänaseks on restaureeritud linna vana keskus ja saare ning linnakese kaitsepühakule ehitatud Dionysiose kirik. Pealelõunal teeme väikese bussiekskursiooni mööda Zakynthose kaunemaid paiku ja uudistame kuulsaid viinamarjavälju.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. 
Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
 
8. PÄEV. LEND KEFALLONIA - TALLINN
Hommikusöök hotellis. 
Transfeer lennujaama. Otselend Kefallonia - Tallinn kell 10:30-14:00 (lennunumber MYX526, kohalikud kellaajad). 

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 28. mai 2020
 
Kuumad pakkumised