City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - ATEENA, EPIDAUROS - KORINTOSE KANAL - TOLO
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 02:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn - Ateena kell 03:35-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 771). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!

Oleme saabunud Ateenasse ning alustame oma meeleolukat tutvumist Kreekaga.
Sõidame Korintose maakitsusele. Korintose kanal ja vaated Egeuse ja Joonia merele.

Kreeka on teatri sünnimaa. Epidauros, kus kunagi austati arstikunsti jumalat Asklepiust ja tema tütart Hygeiat. Epidaurose teater, mis mahutab 14 000 pealtvaatajat, on tänapäevani säilinud peaaegu muutumatuna, senini esitatakse seal antiikautorite teoseid. Kõrges poolkaares tõusevad pingiread mäekülge mööda üles. Kõige ülemiselt mademelt vaatavad vastu inimtühjad kolletunud mäed ja hiigelsuur päike. Epidaurose teatrit peetakse maailma kauneimaiks ja parima akustikaga antiikteatriks. Lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele.

Edasi suundume juba Tolosse. Tolo pakub puhkajale ehedat kreekalikku stressivaba puhkust. Kõik on siinsamas ja lähedal: hellitavalt soe meri ja kena liivarand, väike sadam, tavernid.
Majutume kahel järgneval ööl Tolos.

ringreis2. PÄEV. VABA PÄEV TOLOS
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS - HYDRA JA SPETSES (lisatasu eest)
Hommikusöök. 
Päeva võib veeta nautides Tolo ehtkreekalikku atmosfääri. 

Soovijatega suundume laevakruiisile Hydra ja Spetsese saartele.
Kreeka saartest oleme kõik kuulnud, igaüks neist on omanäoline. Võtame ette reisi väikesaartele – Hydrale ja Spetsesele, et tundma õppida teistsugust Kreekat, suurte meremeeste Kreekat.

Lummav merereis viib meid romantilisele Hydra saarele. Kuulsusrikka ajalooga saar, mis andis suure panuse kreeklaste vabadusvõitlusesse 19. sajandil on tänapäeval muutunud loomeinimeste ja turistide lemmikpaigaks. See on saar, kus pole teid ja ainsaks transpordivahendiks on eeslid ning muulad. Ka joogivesi tuuakse saarele suurte laevadega.

Spetsese saare tähendus kreeklaste jaoks on eriline, sest siin elas vabadussõja kangelane naisadmiral Laskarina Bouboulina. 19. sajandil saab Spetses glamuurse kõrgseltskonna puhkusepaigaks. NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!
Väljasõidu toimumine sõltub ilmastikutingimustest
 
3. PÄEV. NAFPLIO - MÜKEENE  - ARKAADIA
Hommikusöök. 
Vaba aeg iseseisva Kreeka esimeses pealinnas Nafplios, mis on tuntud oma romantilise vanalinna ja kõige maitsvama köögi poolest. Siiani peetakse Nafpliot Kreeka kõige veneetsialikumaks linnaks, kaunid kitsad tänavad ja neoklassitsistlikud majad võluvad ka kõige kriitilisemaid külastajaid. 

Soovijatega külastame taverni, kus soovitame proovida just mereande. Kuna Kreeka on pea igast küljest ümbritsetud merega, on kreeklaste toidulaual tähtsal kohal kala ja teised mereannid. Soovite proovida hõrgutavat kalamarikiat ehk kalmaari, htapodi ehk kaheksajalga või sardeles ehk sardiine? Või hoopis valige menüüst garides saganaki ehk feta juustuga ahjus küpsetatud krevetid? Valikuid on palju ja kala ning mereande osatakse niivõrd hästi valmistada, et toidud viivad suisa keele alla.

Teekonda läbi Peloponnesose südame saadavad hunnitud vaated. Suundume Mükeenesse
Mükeenest on pärit traagilised müüdid. Kohapeal olles olete nõus uskuma kõike – sealt sai alguse Trooja sõda, seal kujunes Agamemnoni, Orestese ja Elektra saatus. Sama põnev on Mükeene ise – kõrgel mäenõlval seisavad uhked kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, mille legendi järgi kükloobid ise kohale kandsid. 

Sõit Peloponnesose poolsaare südames asuvasse Arkaadiasse. Kaunid maastikud ja meeleolukad külad. Majutus väikeses Lagadia mägikülas. Soovijaile ühine õhtusöök. 

4. PÄEV. OLÜMPIA - ACHAIA CLAUSS VEINIMÕIS - DELFI
Hommikusöök. 
Sõidame läbi Peloponnesose kaunite maastike Olümpiasse. See oli üks kõige tähtsamaid antiikmaailma pühamuid, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile. Olümpia on olümpiamängude sünnikoht. Tutvumine arheoloogilise ala ja suurepärase kollektsiooniga muuseumiga. Igaüks saab jõudu proovida tõelises staadionjooksus. 

Ületame Korintose lahe Rio-Antirrio silla kaudu ja sõidame Achaia Claussi veinimõisa. Patrase linna ümbritsevatel küngastel, kus rohkete sademetega talved ning kuumad suved on headeks tingimusteks viinamarja kasvatamiseks, toodetakse kuiva valget ning magusamat punast veini.

Külastame Kreeka vanimat ja kuulsaimat veinimõisa. Üle 150 aasta on Achaia Clauss tootnud kõrgetasemelisi, maitsvaid ning kreekalikult sooja ja kutsuva maitsebuketiga veine. Achaia Claussi kuulsaim vein on kahtlemata Mavro Daphne, mida on aastate jooksul kõrgelt hinnanud mitmed Euroopa kroonitud pead. Nende hulgas viimane Austria-Ungari keisrinna Elisabeth, kelle nimelised vaadid on veel tänagi veinikeldris nähtaval. Peale jalutuskäiku veinimõisas ootab meid degusteerimislaud koos erinevate veinide ning kohalike hõrgutistega. Majutus Delfis.

5. PÄEV. DELFI ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. 
Meie ringreisi järgmine kuulus vaatamisväärsus on antiikne Delfi.
Kreeklaste jaoks eksisteeris „elu enne ja elu pärast Delfis käiku“. Legendi järgi oli Delfi koht, kus kaks kotkast, kelle Zeus erinevates maailma otstes lahti lasi, uuesti kohtusid. Zeus heitis täpselt sellele kohale Püha kivi ja Delfi sai tuntuks maailma keskpunktina. Piisab ainsast pilgust loodusele, et mõista, miks antiik-kreeklased Delfit maakera “nabaks” kutsusid. Haarav, aukartust äratav vaatepilt köidab juba enne, kui avaneb võimalus külastada Apollo pühamu võimsaid varemeid, mille müstika on ikka veel elav.

Alustame sõitu Meteorasse. Peatus Thermopüülide maakitsuse juures, kus 480. a eKr seisid vastamisi 250 000 pärslast ja 7 000 kreeklast.
Majutume Meteora külje all Kalambakas.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. METEORA - ATEENA - ÕHTUSÖÖK TAVERNIS 
Hommikusöök hotellis. 
Meteora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas. Õhus hõljuvad kloostrid, sest just nii võiks Meteora nime tõlkida eesti keelde. 

Esimesed vagad mehed jõudsid siia Pindose mägede ja tasandiku piirile juba pea 1 000 aastat tagasi ja alustasid siia eraklate rajamist. Ligipääsmatud püstloodsete seintega kaljusambad andsid varjupaika võõraste vallutajate ja teeröövlite eest, siin hoiti alles vaimupärand ja kristlikud traditsioonid. Kunagi oli siin ligi 20 kloostrit, millest tänapäeval tegutseb ainult kuus. Need on asustatud vaid väheste munkade ja nunnadega, kuid pakuvad sellegipoolest harukordse elamuse ortodoksest kloostrielust ka üürikeseks ajaks siia tulnud rändajale. Soovijatega õhtustame tõelises kreeka tavernis - hõrgutavad road, puhtad maitsed, vein, muusika ning vaated valgustatud Akropolile. Ööbimine Ateenas. 

7. PÄEV. ATEENA, OTSELEND ATEENA - TALLINN
Hommikusöök hotellis. 
Kreeka pealinn Ateena on 6,5 miljoni elanikuga kosmopoliitne linn, mis kunagi ei maga. Konstitutsiooni väljaku ääres, parlamendihoone ees valvavad Kreeka vabadussõjast osavõtnute mälestuseks Tundmatu sõduri hauda evzonesid, rahvuskaartlased, kelle vahtkonnavahetust peetakse üheks maailma keerulisemaks ja huvitavamaks tseremooniaks ning kelle vorm - foustanela seelik ja sarouchi tupsudega kingad - on pärit Epeirose mägede rahvarõivastest.

Tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol - lüli, mis ühendab võimsat antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Antiikne agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud vanasti mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus.

Seejärel on aeg suunduda Ateena lennujaama. Otselend Ateena - Tallinn kell 23:20-02:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 770). Kuupäevaliselt saabub lennuk Tallinnasse 24. oktoobril.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 10. detsember 2019
 
Kuumad pakkumised