City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - RHODOS
Koguneme kell 12:00 Tallinna lennujaamas, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. 
Otselend Tallinn - Rhodos kell 14:00-17:50 (kohalikud kellaajad, MYX551. Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!

Tere tulemast kaunile Rhodose saarele, mis asub Väike-Aasia edelaranniku lähedal. Majutus Rhodosel.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. RHODOSE SAARETUUR
Külastame Petaloùdhesi ehk Rhodose saare kuulsat Liblikaorgu. Teeme väljasõidu Rhodose idarannikut pidi Lindose külasse, mille kohal kõrgub uhke akropolis. Uurime antiikseid varemeid ja uudistame Lindose külaelu. Sõidame saare siseosasse ning vaatame Tharri kloostrit Laerma küla lähedal, kus on 90ndatest taas tegutsevad mungad ning mis on saare tähtsaim bütsantsi monument.

3. PÄEV. LAEVASÕIT RHODOSELT KOSILE, KOSI VANALINN
Suundume laevaga Kosi saarele
Kreekale kuuluv Kosi saar asub Türgi ranniku läheduses Egeuse meres ning Dodekaneesi saarerühmas on Kos peale Rhodost ja Karpathost suuruselt kolmas saar. Siinsed rannad, arheoloogilised vaatamisväärsused, kaunis Kosi vanalinn ja meeleolukas atmosfäär on suurepäraseks sihtkohaks meie reisiseltskonnale. Kosi ajalugu ning inimesi on mõjutanud nii Kreeka, Türgi kui ka Itaalia kultuurid. Majutume Kosil kolmel ööl.

Päeva teisel poolel alustame tutvumist Kosi linnaga. Kosi linn on ajaloos olnud kogu Egeuse mere kaubanduse sõlmpunktiks. Täna asub siis saare administratiivne keskus, saare peamine jahisadam ja ajalooline linnasüda. Uurime, kus asus vana plataanipuu, mille all Hippokratesele meeldis oma jüngritele õpetuse jagada.

4. PÄEV. VABA PÄEV KOSIL
Vaba päev rannamõnude nautimiseks. 

5. PÄEV. KOSI SAARETUUR
Teeme ringsõidu saarel, mille jooksul tutvume Kosi olulisemate vaatamisväärsustega ning saame ülevaate kohalikust eluolust. Kosi saart tituleeritakse tihti ka Hippokratese saareks, sest kaasaegse meditsiini isa Hippokrates sündis, õppis ja praktiseeris just siin. Saare tähtsaim vaatamisväärsus on maailmakuulus Asklepioni pühamu. Teatavasti on just see paik, kus kõlas esimest korda Hippokratese vanne.
Lõuna- ja puhkepeatus Kamari lahe ääres. Oma ringsõidul peatume ka väikeses mägikülas Pili, mis asub 300 meetri kõrgusel merepinnast, samuti vaatame Zia küla.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. KOS - RHODOS LAEV, RHODOS
Laevasõit Kos - Rhodos. Tutvume Rhodose ilusa keskaegse vanalinnaga. Tuleb märkida, et Rhodos oli lääneeuroopaliku keskaja peamine vaatamisväärsus Kreekas ning linna tänavatel on säilinud ohtralt rüütliromantika hõngu. Rhodos on ühe seitsmest vanaaja maailmaime asupaik – Rhodose koloss, üle 30 m kõrgune vanakreeka päikesejumal Heliose sammas, seisis just siin. Seda küll vaid 56 aastat kuni 226 eKr maavärina tagajärjel see hävis.

Jalutame vanalinna kitsastel tänavatel ning näeme Suurmeistrite paleed, mis oli kunagi johanniitide ordu peakorter. Rhodose saare kosmopoliitset tunnet tekitavad ka kahtlemata osmanite etnilise kirevuse riismed – siin on tegutsev ja püsiv Türgi kogukond, aga samuti leiame siit näiteks ka omaette toimiva juudi minoriteedi.

7. PÄEV. RHODOSE SAARETUUR
Teeme ringsõidu saarel – Kameirose arheoloogia-ala, Sianna Akramitise mäe jalamil. Uurime, kuidas maitseb kohalik piiniamesi ja kohalik naps soùma. Vaatame kauneid vaateid Monolithose kindluse juurest. Embona on saare tähtsaim viinamarjakasvatuse küla, kus degusteerime ka kohalikku veini. Filerimose mäel külastame vana kloostrit ning naudime panoraamvaadet saarele. 

8. PÄEV. LEND RHODOS - TALLINN
Otselend Rhodos - Tallinn kell 18:50-22:40 (kohalikud kellaajad, MYX552).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 10. detsember 2019
 
Kuumad pakkumised