City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL-CASABLANCA
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama infoletist vasakult asuva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:35-15:55 (kohalikud kellaajad, lend TK1424). Majutus Istanbuli lennujaama piirkonna 3* hotellis.

2. päev LEND ISTANBUL - CASABLANCA, RABAT
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Casablanca  kell 11:50-14:35 (kohalikud kellaajad, lend TK 617).
Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri, muuhulgas tutvume Maroko nelja kuningliku linnaga ehk linnadega, mis on ajaloo vältel nautinud Maroko pealinna staatust. Näeme ülevaatliku bussiekskursiooni käigus Maroko tänapäeva suurima linna ning riigi ärimeka Casablanca tähtsamaid vaatamisväärsusi. Teeme pildistamispeatuse  ühe maailma suurima mošee - Hassan II pühakoja juures, mis oma 200 meetri kõrguse minaretiga on üks uue aja Maroko sümboleid.  Seejärel võtame suuna oma reisi esimese kuningliku linna ja riigi praeguse ametliku pealinna Rabati poole, mis võlub vanade kindluste, ajaloolise linnasüdame ja eksootiliste aedadega. Majutus hotellis.

3. päev RABAT - MEKNES-VOLUBILIS - FES
Hommikusöök. Imetleme Hassani torni juures panoraamvaadet ning pildistame kuningas Mohammed V mausoleumi. Suundume kolmandasse kuninglikku linna - Meknesi. Näeme Maroko Versailles'na tuntud linnas ainsat kuningapaleest säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Seejärel külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike. Õhtuks jõuame Fesi - teise Maroko kuninglikku linna. Majutus kahel järgneval ööl Fesi hotellis Escale**** või samaväärses hotellis. 

4. päev FES
Hommikusöök. Fesi linnaekskursiooni käigus näeme kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Imetleme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäikudesse, kus tutvume Fesi traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Fes el-Bali on kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn. See on maailma suurim autovaba tsoon, kus ainsateks  liiklusvahenditeks on suurte koormatega eeslid. 
 
5. päev IFRANE-KÕRB
Hommikusöök. Ületame Kesk-Atlase mäed, imetleme kauneid vaateid ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib hea õnne korral ahve näha. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates  kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis Auberge du Sud*** või teises samaväärses hotellis. Soovijatele ühine õhtusöök.
  
6. päev DÜÜNID - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG - AIT BENHADOU
Enne hommikusööki saavad soovijad soodsa ilma korral Merzouga düünides päikesetõusu nautida ning kõrbes kaamelisõitu proovida. Hommikusöök hotellis. Lahkume kõrbest. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Majutus hotellis.
 
7. päev AÏT-BENHADDOU - MARRAKECH 
Hommikusöök.  Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd. Jõuame üle Atlase aheliku riigi kuulsaimasse linna, neljandasse kuninglikku linna - punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikeseloojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Majutus Marrakechi hotellis El Andalous**** või sarnases.
 
8. päev MARRAKECH - ESSAOUIRA -AGADIR
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid.

Suundume UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse Essaouirasse. See portugallaste ehitatud linn on tuntud ka Mogadori nime all.  Teeme ekskursiooni müüridest ümbritsetud ajaloolises linnasüdames medinas, mis on tuntud arvukate soukide, valgete majade ning puitnikerdustega uste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest ning linna restoranid on tuntud oma värskete mereandide poolest.  Teel näeme hea õnne korral ka iseäralikku vaatepilti arganipuu okstel turnivatest ning arganilehtedega maiustavatest kitsedest. Õhtuks jõuame kuurortlinn Agadiri.  Majutus kahel järgneval ööl Agadiri hotellis Best Western Odysse park**** või sarnases.

9. päev PUHKUS AGADIRIS
Hommikusöök. Ülevaatlik ekskursioon Agadiris. Tänane päev on Agadiri laial rannaliival lebamiseks ning Atlandi ookeani lainetes mõnulemiseks. Õhtul saab mööda pikka rannapromenaadi jalutada ning maalilises jahisadamas  münditeed või kokteili nautida.  

10. päev LEND MARRAKECH-ISTANBUL
Hommikusöök. Suundume tagasi Marrakechi. Lend Marrakech-Istanbul kell 16:05-23:05 (lend TK620). Majutus Istanbuli lennujaama piirkonnas 3* hotellis.

11. päev LEND ISTANBUL -TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:00-18:15 (lend TK1423)

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 14. detsember 2021
 
Kuumad pakkumised