City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. BUSSISÕIT TALLINN - POOLA
Väljasõit Tartust kell 05.30 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kell 08.30 Rahvusraamatukogu eest parklast ja Pärnust kl 10.15 Raeküla kooli bussipeatusest (NB! Väljumisajad võivad muutuda, palun kontrollige). Sõit Ikla piiripunkti kaudu läbi Baltimaade ja Poola. Lõunasöögipaus Leedus. Öömaja Varssavis 3* hotellis.

2. PÄEV. SÕIT LÄÄNE-SLOVAKKIASSE
Hommikusöök.
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidLääne-Slovakkia peamisteks maastikumärkideks on lai Doonau tasandik ning Väike-Karpaatide lainjad nõlvad, mis ulatuvad Bratislava eeslinnadeni. Piirkond pakub külastajatel mitmekesist avastamisrõõmu, nii ajalugu kui ka loodust. 
Lõunasöögipaus Poolas. 
Vahi jõe kaldail paiknev Trenčin võib uhkustada ajalooga, mis ulatub roomlaste aega. Tänapäevani võib seal näha rooma leegionide kindluslaagri Laugaricio jäänuseid. Jalutuskäik hästi säilinud vanalinnas, mis on koondunud peaväljaku, Mierove namestie, ümber. Linna tohutusuur mäetippu krooniv 11.saj. rajatud gooti stiilis kindlus on hiljuti põhjalikult restaureeritud. Tema silueti silmatorkavaim osa on Matušova veža torn. Sõit Doonau kaldal asuvasse Slovakkia pealinna Bratislavasse. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinna 4* hotellis.

3. PÄEV. BRATISLAVA - VÄIKE-KARPAATIA VEINITEE
Hommikusöök. 
Päeva alustame Bratislava linnaekskursiooniga. Enamus linna vaatamisväärsusi asub hoole ja armastusega taastatud vanalinnas. Ajaloolise linnaosa Stare Mesto süda kujutab endast kahte omavahel ühendatud väljakut. Linna peaväljakul ja endisel turuplatsil - Hlavné námestiel oli osa Ungari kuningate kroonimisteest, mida nüüd tähistavad sillutisse kinnitatud kuldkroonid. Vaba aeg linnas. 

Täna tutvume ka Bratislava ümbrusega. Sõidame Väike-Karpaatia veiniteele. Armsaid väikelinnu ja külasid ümbritsevad maalilised viinamäed ning siin-seal on näha iidsete linnamüüride jäänuseid. Keskajal veeti siinse piirkonna veine Sileesiasse ja Austriasse. Veinide valmistamine on oluline osa kohalikest traditsioonidest ning iga-aastased viinamarjade lõikuspeod meelitavad ligi palju rahvast. Červený Kameň (Punane kivi) on üks paremini säilinud kindlusi Slovakkias ning võlgneb oma suurepärase välimuse sellele, et püsis kuni II maailmasõja lõpuni jõuka Palffy perekonna valduses. 

Sõit Modrasse, kus on viinamarju kasvatatud juba iidsetest aegadest. 14. sajandil oli veinimüügist saadav tulu linna peamine ja suurim sissetulekuallikas. Nii viinamarjakasvatajatel kui ka tavakodanikel on veinikeldrid täis kuldse nektariga veinivaate. „Kalla Modra veini“ - neid sõnu võib kuulda Modra veinikeldrites ja ka kõikjal Slovakkias. Veinikeldri külastus. Õhtusöök ja veinide degustatsioon (lisatasu eest). Head veinid ja fantastiline atmosfäär. Siinset perekonnaettevõtet juhivad isa ja poeg. Tootmises on ühendatud moodne tehnoloogia traditsiooniliste meetoditega. Väga palju tehakse käsitsi, isegi villimine.

4. PÄEV. NITRA - TERMAALBASSEINID
Hommikusöök. 
Külastame Lääne-Slovakkia ühte huvitavamat vaatamisväärsust - Nitra linna. 9. saj. hakul oli selles piirkonnas iseseisev vürstiriik, mida valitses esimene teadaolev slaavlaste valitseja vürst Pribina, kes asutas Slovakkia aladel esimese kristliku kiriku.

Sõidame mägisesse Kesk-Slovakkiasse. Keskaegne kuninglik linn Banská Štiavnica, mille maaliline vanalinn võeti 1993.a UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnakese keskel asub gooti- ja renessansstiilis majadega ääristatud Püha Kolmainsuse väljak. Seal kõrgub liivakivist barokne püha Kolmainsuse monument ja kena võrkvõlviga 15. saj. Püha Katariina kirik. Vana loss ehitati türklaste ohu kasvades ümber kindluseks. Ka uus loss on ehitatud kaitseks türklaste eest. 13.-18. sajandil oli linn üks Euroopa tähtsamaid kaevanduslinnu ning kasvas suuruselt kolmandaks linnaks Ungaris. Kaevanduskäigu külastus. 

Vaba aeg lõunasöögiks. 

Sõidame Liptovska orus asuvasse väiksesse külakesse Bešenovasse, mis on tuntud veepuhkuse paradiisina ja on üks kõige atraktiivsemaid turismisihtkohti Slovakkias. Bešenova termaalbasseinid rajati tervendavate kuumaveeallikate kohale, mis ulatuvad 1987 meetri sügavuseni. Sõltuvalt hooajast on basseinide vesi 36°- 40° C. Termaalvees on rohkesti kaltsiumi, magneesiumi, naatriumi, kaaliumi, rauda, mangaani, sulfaate ja muid mineraale. Vee terapeutiline toime aitab hingamiselundeid, leevendab uroloogilisi probleeme ja soodustab naha noorenemist. Liitiumil on aga rahustav toime. Gino Paradise termaalveebasseinide külastus

Sõidame Tatrate ilusas orus asuvasse Demänovská Dolinasse, mis on külastatavim paik sellel suurel alal. Ideaalsed suusarajad, maailmakuulsad koopad, suvised matkarajad ja kaunis loodus. Majutus 2 järgnevat ööd 3* hotellis.

5. PÄEV. KÕRG-TATRAD
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidHommikusöök. 
Slovakkia mäestikest kõige imelisemad ja kõrgemad on Tatrad. Mäestik koosneb kolmest ahelikust, millest erakordseim, Kõrg-Tatrad (Vysoke Tatry), tõmbab matkajaid magnetina ligi. Legendidesse mähkunud, loendamatute kunstnike poolt maalitud ja kirjeldatud paik meelitab külalisi aasta ringi mägedes ronima, matkama ja suusatama. Kõik need alad kuuluvad Tatra rahvusparki. 

Demänovská karstikoobaste külastus. Inimesel on koopaga ammused suhted. Juba ürgvanal ajal on ta koopas varju otsinud, seal elanud ja tegutsenud. Siinsed koopad asuvad otse mäe südames ning tänu tilkekivide rohkusele ja erilisele mitmekesisusele on 1921. aastal avastatud Demänovská tõenäoliselt Euroopa üheks kauneimaks ja omapärasemaks. Lubjakivikoobas koos väga paljude stalaktiitide ja stalakmiitidega. Kohati on nad vahvalt värvilised ja moodustavad lehtreid, purikaid, krobulist pinda ja kõike muud huvitavat. 

Sväty Križi küla protestantide evangeelne luterlik kirik on üks suuremaid puukirikuid Euroopas (659 ruutmeetrit). Hoone ehitas 18. saj. kohalik puusepp Jozef Lang koos oma 40 abimehega, ilma ühegi naelata ning ainsagi arhitekti abita. Neil kulus aega kaheksa kuud ja 22 päeva. Kirik mahutab 6000 inimest. 

Sõidame Kõrg-Tatrates Slovakkia kõrguselt teise mäe Lomnicky štiti (2634 m) jalamil asuvasse Tatranska Lomnicasse. See on kõrgeim ja tuntuim suusakuurort Slovakkias. Tõuseme funikulööriga Skalnate Plesosse (1751 m). Kaunid vaated ümbritsevatele mägedele. Võimalus jalutada matkaradadel ja süüa lõunasööki. Soovijad saavad tõusta suusatõstukiga ka Lomnicke Sedlo tippu (2190 m). Sõit tagasi Demänovská Dolinasse. Soovijatele õhtusöök hotelli restoranis või hotelli basseini ja saunade külastus (lisatasu eest).

6. PÄEV. SÕIT POOLASSE
Hommikusöök. 
Kotkapesa kombel vägeva 120 m kõrguse kalju otsa kinnitunud võimsat Orava kindlust mainivad ürikud esmakordselt 13. saj. Järgnevate sajandite jooksul lisati tsitadellile järjest uusi osi kuni 17. sajandini. 1800. a. põles kindlus maha ning renoveerimine toimus alles aastatel 1953–1968. Vahepeal, 1921. a., toimusid poollagunenud kindluses filmi Nosferatu, eine Symphonie des Grauens võtted, kus Orava kindlus muudeti kaugel üksildases kolkas olevaks vampiirilossiks. Ilmselt tollal, vaid osaliselt taastatuna, ta niimoodi välja paistiski. Kindlus on olnud inspiratsiooniks paljudele rahvalauludele, poeemidele ja legendidele. Osaliselt kasutab kindlust Orava muuseum, tutvustades seal oma arheoloogia-, ajaloo- ja etnograafiakogusid. 
Sõit Poolasse. Lõunasöögipaus Poolas. Öömaja Bialystokis 3* hotellis.

7. PÄEV. SÕIT LÄBI BALTIMAADE
Hommikusöök. Sõit läbi Baltimaade. Hilisõhtuks jõuame koju Pärnu - Tallinn - Tartu.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised