City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - EDINBURG
Koguneme Tallinna lennujaamas, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn - Helsingi ja Helsingi - Edinburgh (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. PÄEV. EDINBURGH - BLAIRI LOSS - STOTFIELD
Hommikusöök. 
Külastame ajaloolist Edinburghi kindlust Kuningliku Miili ülemises otsas. Sõjaväegarnison on siin pidevalt olnud aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega. Neljandal küljel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali - Military Tattood. Kindluse territooriumil on Edinburghi vanim hoone St Margaret`s Chapel, kus hoiustatakse valitsuskeppe, kroone, mõõkasid ja Šotimaa "saatusekivi". 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidPanoraamtuur viib meid Edinburghi nn uude linnaossa, samuti ronime Calton Hilli tippu. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis. Edinburghi vanalinna kesksel kohal on Kuninglik Miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi Püha Risti paleega. See on kuninganna ametlik residents lisaks Balmoralile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i peakatedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus.

Grampiani mägedes ootab külastamist Blairi loss. Vanimad osad sellest pärinevad juba 13. sajandi lõpust, ent praeguse kindluse külastamiseks avatud ruumid on möbleeritud georgiaanlikus stiilis. Siin on Athollide pere kodu olnud juba 700 aastat. Täna Lõuna-Aafrika Vabariigis resideeruv 12. Atholli hertsog võib uhkustada ainukese seni tegutseva eraarmeega Euroopas. Majutus hotellis Stotfield*** või sarnases.

3. PÄEV. COWDOR - LOCH NESS – GLENCOE - KILLIN
Hommikusöök. 
Esmalt külastame 14. sajandist pärit müstilist, legendidest pakatavat Cawdori lossi. Cawdori lossi on seostatud Shakesleare´i Macbethiga. Seejärel sõidame Loch Nessi järve äärde. Peatume ajalookeeristes korduvalt kannatada saanud Urquharti kindluse varemete juures ning matkajate meelisasulas Drumnadrochitis, kus tegutseb Loch Nessi koletise keskus.  

Näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika.

Majutus hotellis Bespoke või sarnases.
 
4. PÄEV. LUSS - EHTNE ŠOTI VISKI - CAIRNRYAN  - BELFAST
Hommikusöök. 
Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve – Loch Lomondi – kallast, siin on glasgowlaste suvitusrajoon. Munro mäeahelikku jääva Ben Lomondi ilu saame nautida järve kaldal asuvas lillelises Lussi linnakeses. Piirkonnas valmistavad šotlased ka eluvett - viskit, mille headust saame proovida ja valmistamise saladusi õppida viskitehases. 

Cairnryan’ist pisut põhja pool kõrgub merest munakujuline Ailsa Craig. Just siit sai inspiratsiooni Paul McCartney, kirjutamaks imekaunist laulu „Mull of Kintyre“. Ületame praamiga Iiri mere. Seejärel sõidame Põhja-Iirimaale, Belfasti. 
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Clayton 4* või sarnases.

5. PÄEV. BELFAST - GIGANTIDE PANKRANNIK 
Hommikusöök. 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidPanoraamtuur Põhja-Iirimaa pealinnas Belfastis. Lagani jõe kaldad, Donegali väljak viktoriaanliku raekojahoonega, Lääne-Belfasti protestantlik ja katoliiklik linnaosa. Teeme jalutuskäigu Belfasti botaanikaaias ning vaatame Queens University Belfast peahoonet. 

Päeva teise poole veedame Põhja-Iirimaa imelise looduse rüpes. Käänuline rannatee pakub suurepäraseid vaateid (hea ilmaga näeb Šotimaadki). Külad, linnakesed ja lossid räägivad pikast ajaloost ja praegusest eluolust. Jõume UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluva Gigantrannikuni, kus loodus on oma käega vorminud justkui kristallid, mis äkitsi merevahust kerkivad.

6. PÄEV. BELFAST - POWERSCOURT - GLENDALOUGH - DUBLIN
Hommikusöök. Külastame Powerscourti aedu, mis on ehk isegi kõige ilusamad aiad Iirimaal. Põikame ka salapärasesse Glendaloughi kahe järve orgu, mis Wicklow mägede rahvuspargi territooriumil. Imetleme ehtsat Iirilikku looduspilti oma taimestiku ja loomastikuga. 
Majutus Dublinis hotellis hotel7 3* või sarnases.
 
7. PÄEV. DUBLIN, LEND DUBLIN - HELSINGI - TALLINN 
Hommikusöök. 
Alustame Dublini ekskursiooniga - vaatame Püha Kolmainsuse Kolledžit, Iirimaa kaitsja Püha Patricku katedraali, Dublini lossi, Kristuse katedraali.
Temple Bar on Dublini kultuurilinnak, linna külaliste armastatud ajaveetmispaik. Siinsetel kitsastel tänavatel leidub ohtrasti Iirimaale nii iseloomulikke pubisid ja meelelahutuskohti. 

Aeg suunduda lennujaama. Lend Dublin - Helsingi ja Helsingi - Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 19. oktoober 2020
 
Kuumad pakkumised