City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - MANCHESTER, YORK
Kohtumine Tallinna lennujaamas kl 04.30. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.05-06.35; Helsingi - Manchester kl 08.20-09.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidAlustame sõitu läbi Inglismaa. Jõuame Inglismaa suurimasse krahvkonda Yorkshire. Maaliliste nõmmede ja orgude piirkonnas asub väärika ajalooga vana kultuurilinn, muistne viikingite pealinn York. Siin on säilinud niivõrd palju keskaegseid ehitisi, et kesklinnas jalutades on lausa tunne, nagu siseneksite muuseumi. See on võluv väikelinn kitsaste käänuliste tänavatega, mida ääristavad Yorki kuulsad must-valge arhitektuuriga puumajad. 
Linnaekskursioon südalinnas: keskplats, kuulus Shambles – kõver keskaegne lihunike tänav, ja Yorki Minster, suurim gooti stiilis kirik põhjapool Alpe. Vaba aeg linnas. Võimalus külastada Yorki kloostrikirikut, kõndida linnamüüril või nautida ehtsat inglise pubide atmosfääri. 

Soovijatele viikingite muuseumi Yorviki külastus (ettetellimisel, lisatasu eest). Muuseum on rajatud suurimale viikingite-aegsele väljakaevatud asulale ja on saanud Briti üheks enim külastatud atraktsiooniks. Kaasaegne kõiki meeli haarav ekspositsioon viib meid 1000 aasta tagusesse aega, kus tegutsesid legendaarseks saanud muistsed sõdalased. Öömaja IBIS hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. ŠOTIMAA, EDINBURGH
Hommikusöök. Möödume Tyne jõe äärsest Newcastlest ja heidame pilgu ühele kaasaegse skulptuuri hiigelteosele, Antony Gormley loodud võimsale ja tehniliste lahenduste poolest huvitavale Põhja Inglile. Kui kostab torupillimäng ja pilku tõmbab kilti kandev punnpõskne punahabe, siis olemegi jõudnud Šotimaale. Siit leiame eest tõelise vulkaanilise kaljumaastiku, mida kaunistavad rohelised nõlvad ja käänulised teerajad. Failte gu Alba! Tere tulemast!

Bordersi rohelistelt küngastelt Skye’ inimtühja Cuillin Ridge’ini on Šotimaa maastik rabavalt mitmekesine. Üksildased kurud, sillerdavad järved ja pidevalt muutuv taevas annavad maastikule väga jõulise iseloomu, mis peegeldub ka šoti rahva sitkuses ja enesekindluses. Teeme peatuse väikeses piirilinnas Jedburghis, mis on pärjatud Šoti kaunima väikelinna tiitliga ja mille kuulsaim elanik on olnud Mary Stuart. 16. saj. pärit kindlustatud maja oli tema elupaigaks. Näeme ka võimsaid 12. saj rajatud Augustiinlaste kloostri ja kindlusvangla varemeid. Vaba aeg lõunasöögiks. Külastame müstilist Rosslyni kabelit, mis on ühe suurima keskaegse müsteeriumi arvatav sõlmpunkt. Sümbolistlike reljeefidega kaetud imelise kabeli igal kivinikerdisel ja sambal on mitmetähenduslik sisu. Kuhu kadus templirüütlite varandus ja Püha Graal? Miks just siia, jumalast mahajäetud vaesesse kohta, rajati hirmkallis templirüütlite sümboleid täis sakraalehitis? Üle maailma raamatute ja filmidega tuntust kogunud Rosslyn on oma kuulsust väärt. Siinsed seinamaalid ja kaunistused on ainulaadsed terves Euroopas. Seintelt ja lagedelt leiab viiteid nii piiblile, vabamüürlastele, paganausulistele kui ka Templirüütlite Ordule. Sõit Šotimaa pealinna Edinburghi. Majutus järgnevad 2 ööd Edinburghi hotellis (2-sed toad).

3. PÄEV. EDINBURGH
Hommikusöök. Veedame terve päeva Edinburgh’is. Šotimaa kõikidest linnadest õhkub ajalugu. Edinburgh võib aga kiidelda ühe parima esmamuljega, mida saabunud külalisele saab jätta: sakilised lossimüürid, rohelusse uppuvad aiad. Tänapäeva Edinburgh on suursugune, kargelt kaunis, puhas ja ootamatult rahulik põhjamaine linn. Seda suurepäraste keskaegsete ja George’i stiilis kvartalitega linna peetakse Euroopa üheks ilusamaks pealinnaks.

Linnaekskursioon: Vaatame Princes’s Street’i aedu, kus asub maailma vanim lillekell. Šoti rahvusmuuseumi katuseterrassilt avaneb panoraamvaade vanalinnale. Ajalooline peatänav Royal Mile lõpeb barokkstiilis Holyrood’i paleega. Kunagine Mary Stuarti kodu on tänapäeval kuninganna ametlik residents Šotimaal. Vanalinna peatänavalt leiame veel St. Giles’i peakatedraali ja majesteetliku Parlamendihoone, mida ka külastame. Edinburgh’i vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi hulka. Külastame järskude seintega kaljurünkal asuvat vallutamatut kindluslossi, mis kuulub linna vanimate ja suurejoonelisemate ehitiste hulka. Tegemist on linna tähtsaima vaatamisväärsusega, mille hästi restaureeritud muuseumiosa annab põhjaliku ülevaate Šotimaa kuninglikust ajaloost. Edinburghi loss rajati 11. saj ning sellest ajast on säilinud St. Margareti kabel. Kaitsekompleksi müürid on sajandite jooksul näinud palju tähtsaid ajaloosündmusi, elanud üle mitmeid piiramisi, purustusi, ümberehitusi ja laiendamisi. Siin sünnitas Mary Stuart tulevase ühendatud Šotimaa ja Inglismaa kuninga James I, kelle lahkumisel Inglismaale peideti ja müüriti Šoti kuninglikud regaalid nn. Kroonituppa. Alles 111 aastat hiljem võeti need välja ja tänapäeval saame neid näha täies hiilguses kindluse muuseumis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. BLAIRI LOSS, VISKITEHAS, CAWDORI LOSS, INVERNESS
Hommikusöök. Šotimaalt leiab üle 3000 lossi. Neid on siia ehitanud nii vanad šoti klannid kui nende vihavaenlased inglased. Igal lossil on oma ainulaadne lugu, mille algus jääb sageli hämarasse keskaega. Grampiani mägedes ootab meid Šotimaa kuulsaim eravaldus – Blairi loss, mille vanimad osad pärinevad juba 13. saj lõpust. Praegusest lossist on külastajatele avatud üle 30 rikkalikult kaunistatud ja möbleeritud toa, kus näeme 18. saj levinud George’i stiili parimaid näiteid. Lossi aias kasvavad Briti kõige kõrgemad puud ning kahe järve vahel laiub Heraklese aed. 
Külastame viskitehast (ettetellimisel, lisatasu eest). 
Šotimaa ajalugu esitleb suurepäraselt keskaegne mitmete legendidega seotud Cawdori loss ja selle aiad. Paika tuntakse ka kui Shakespeare`i ”Macbethi” tegevuskohta. Suundume Mägismaa pealinna Invernessi. See Nessi jõe kaldal asuv ülikoolilinn on Suurbritannia põhjapoolseim ja Euroopas üks kiiremini kasvavaid linnu. Öömaja Invernessi lähedal lossihotellis (2-sed toad). Õhtusöök (hinna sees).

5. PÄEV. LOCH NESSI JÄRV, CALEDONIA KANAL, GLASGOW
Hommikusöök. Päev jätkub Šotimaa mägismaal. Võimsad orud põhjas sillerdavate veesilmadega teevad sellest üheks kaunimaks maastikuks Euroopas. Tõeliselt metsiku looduse kants on eriti ilus juuli lõpus ja augustis kanarbiku õitsemise ajal kui mäekülgi katab lilla vaip. Sõit piki Loch Nessi järve kallast. Nessi külastajakeskuses Drumnadrochitis on igaühel võimalus end Nessie’ga pildistada. Läheduses asuvad ka Šoti ühe enim pildistatud kindluse, Urquharti lossi varemed. Järgmine peatus on Fort Augustuses, et vaadata oma silmaga Caledonia kanali lüüse. 19. saj. valminud kanal ühendab Šotimaa ida- ja läänerannikut. 29 lüüsi võimaldavad laevadel pääseda Fort Williamist Inverrnessi. Poolel teel nende kahe linna vahel on Fort Augustuse küla, mis sai oma nime siia 18. saj. peale jakobiitide ülestõusu ehitatud kindluse järgi. Fort Williami juures sõidame funikulööriga Aonach Mór’i vaateplatvormile, kus soovijad saavad teha väikse matka mööda vanu teeradasid. Šotlased on uhked, et just nende maal asub Suurbritannia kõrgeim mägi, vulkaanilist päritolu ja väga vana Ben Nevis (1343 m). Vaateplatvormilt avanebki parim vaade nii Ben Nevisele kui ka ümbruskonna kaunile loodusele. Lõunasöögipaus. Jätkame teekonda Šotimaal läbi siinse kaunima mäekuru Glen Coe. Selles dramaatilises orus ühinevad ajalugu ja kaunid vaated. Edasi sõidame läbi Trossachsi rahvuspargi ja piki Suurbritannia suurima mageveejärve Loch Lomondi kallast ning teeme peatuse maaliliste majakestega Lussi külakeses. Taustal kõrguvad Munro mäeahelikku jääva Ben Lomondi nõlvad. Jõuame Šotimaa suurimasse linna Glasgow’sse. Öömaja hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV. GLASGOW, LIVERPOOL
Hommikusöök. Glasgow parke ja väljakuid kaunistavad maalilised lillepeenrad. Imetleme väljast keskaegset katedraali, mille sõjast puutumata vitraažaknad on ühed Briti imposantsemad. Külastame linna vanimat maja, keskajast säilinud Provand’s House’i ja St Mungo maailmakultuuride muuseumi (tasuta). Teekond jätkub. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidŠotimaa ja Inglismaa piiril asub vana pulma- ja sepaküla Gretna Green. Tänapäeval tuntud oma suveniiripoekeste ja skulptuuridega, on see küla sajandeid olnud salajaste abielude sõlmimise paik. Lõunasöögipaus. Edasi jätkub teekond Inglismaal. Kauni loodusega Lake District on tuntud oma arvukate järvede, kaljuküngaste, vanade kiviaedade ja lammaste poolest. Tegemist on kauneima rahvuspargiga Inglismaal, mille kunagi kirjutasid kuulsaks Järvepoeedid ning Beatrix Potter. Teeme peatuse Windermere linnas. Väike jalutuskäik ja ilusa ilma korral laevasõit järvel, kust avanevad kaunid vaated ümbritsevatele mägedele ja järvesaartele. Sõit Liverpooli. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinna hotellis (2-sed toad).

7. PÄEV. LIVERPOOL, CHESTER
Hommikusöök. Linnaekskursioon Liverpoolis, jalgpalli ja biitlite linnas. Selle Mersey jõe kallastel asuva ja müütiliste Liveri lindude kaitse all oleva linna suurimad vaatamisväärsused on Mathew Street, Albert Dock, kaks katedraali ja hulk muuseume ning galeriisid. Soovijad saavad külastada Beatles’ite muuseumi. Sõit Chesterisse – roomlaste poolt asutatud 2000-aastases imekaunite must-valgete vahvvärkmajade, keskaegsete linnamüüride ja katedraaliga linna. Lõunasöögipaus. Jalutuskäik linnas, mille peatänavaid palistavad kuulsad kaupmeeste majad, Chester Rows. Sõit tagasi Liverpooli.

8. PÄEV. ARLEY LOSS, LEND MANCHESTER - HELSINGI - TALLINN
Hommikusöök. Arley lossi ja aia külastus (ettetellimisel, lisatasu eest). Cheshire’s asuv perekonnamõis kuulub juba 15. sajandist Ashbrookidele. Selle juures asuv aed on 250 aastaga kujundatud üheks Inglismaa kaunimaks aiaks. Tähelepanu väärib mõlemat poolt teed ääristav, nn inglise lainena istutatud püsikupeenar, mida peetakse esimeseks omataoliseks Inglismaal, samuti sambakujuliseks pügatud võimsate iileksite allee. Saate jalutada imelises skulptuuridega salus ja metsateel. Lõunat on võimalik süüa valdustes olevas Tudor Barn’i restoranis. Sõit lennujaama. Lend Manchester - Helsingi kl 17.50-22.30; Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised