City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - ZÜRICH
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.45. Lend Tallinn - Frankfurt kl 06.20-07.50, Frankfurt - Zürich kl 09.40-10.35 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Teel Juura mägedesse räägime Šveitsi ajaloost, kultuurist, inimestest, kommetest. Peatume ka Biel/Bienne’i linnas, mis asub prantsuse- ja saksakeelse Šveitsi piiril. Jalutame kaunis vanalinnas. 

Sõidame 1607 m kõrgusele Chasserali mäele, mis on Berni Juura kõrgeim tipp. Jalutuskäik mäe tippu, kust avanevad suurepärased vaated Alpidele ja Juurale ning ka Vogeesidele Prantsusmaal ja Schwarzwaldile Saksamaal. Laskume mägedest alla ja külastame keskaegset samanimelise järve kaldal asuvat Murteni linnakest. Jalutuskäik maalilises varjupakkuvate arkaadidega vanalinnas, naudime ka linnamüüridelt avanevaid vaateid järvele ja Juurale. Bulle on tänapäeval Gruyere´i piirkonna keskuseks ja turulinnaks puidule, Fribourgi mustavalge-kirju karjale ja juustule. Vanasti läbis seda kohta nn. Šveitsi juustutee, mis oli 200 aastat ainus tee ühendamas Bulle´i teiste juustulinnadega. Majutus kesklinna  3* hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. LAUSANNE
Hommikusöök. 
Sõit Lausanne’i. Linnaekskursioon. Kaunis vanalinn Cité künkal, mille kohal hõljub Olümpia vaim. Sõit piki Genfi järve kallast. Romantiline Chilloni kindlus, mis on tuntud Byroni luuletuse järgi. Sôidame mööda Rhone’i jõe orgu üle 3000 m kõrguste Alpide vahel. Külastame Valais’ pealinna Sioni, linnakest Rhone’i orus kahe kindluse jalamil. Valeria - kindlusloss mitme värava, kaitsetornide ja hambulise terrassiga, millelt avaneb vaade vastasoleval kaljukünkal asuvatele Tourbillone’i kindlustuse varemetele. Teekond jätkub mööda käänulisi mägiteid – ühel pool orus vahutav mägijõgi, teisel pool kaljusein, vapustavad vaated avanemas iga teekäänaku tagant. Jõuame mägedevahelisse linnakesse Saas-Grundi. See on tüüpiline Šveitsi suusakuurort ja suvematkajate paradiis, kus pisikeste akende ja suurte rõdudega iidsed palkmajad, sammaldunud heinaküünid, hotellid ja poed – kõik on kobaras koos. Orgu valvavad üle 4000 m kõrgused valgeharjalised mäehiiud. Majutus järgnevad 2 ööd  2* hotellis (2-sed toad). 
Soovijatele õhtusöök (lisatasu 20 CHF, ostmine kohapeal).

3. PÄEV. HOHSAASI MÄGI
Hommikusöök. 
Teeme sõidu tõstukiga 3100 m kõrgusele Hohsaasi mäele, kust avaneb vaade ümbritsevatele valgetipulistele mägedele, sügavsinisele taevale ja all laiuvatele õiteehtes aasadele. Kristallselges õhus kostab karjakellade helinat. See ei ole vanaema piltpostkaart, vaid Šveitsi tõelisus. Matkavõimalus ümberkaudsetes mägedes. Erineva pikkuse ja raskusega rajad. 
Õhtupoolikul võib jalutada ka kabeliteel, kus 15 väikest palvekabelit paikneb vabalt kaljupangal, joondudes kivise mägitee järgi. 
Soovijatele õhtusöök (lisatasu 20 CHF, ostmine kohapeal).

4. PÄEV. LUZERN
Hommikusöök. 
Jätkame tõusu mööda Rhone’i jõe orgu, kuni 2431 m kõrguse Furka kuruni, kust avaneb kaunis vaade samas tee kõrval olevale Rhone’i liustikule. Laskume mööda Reussi jõe orgu Luzerni järveni. Altdorfi väikelinn – tuntuks saanud Wilhelm Telli lugude kaudu. Luzern – üks maalilisemaid Šveitsi linnakesi kauni vanalinnaga, kus juurdepääsu vee kaudu valvavad kaetud puusillad. Linn nõjatub mäeküljele, mida piiravad müüriga ühendatud seitse kandilist torni – allesjäänud linnakindlustuse osa. Miks on üks maailma kuulsamaid monumente, loodulikust kaljust väljaraiutud “Surev lõvi” nii kurb? Ta leinab Prantsuse monarhiale truuks jäänud hukkunud šveitsi kaardiväelisi. Päikeseloojangusõit Luzerni järvel, mille ilu inspireeris ka Wagnerit. Öömaja Luzerni lähedal  2* hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV. BERN
Hommikusöök. 
Suundume üle 1002 m kõrguse Brünigi kuru Berni Alpidesse. Väike peatus kahe kauni järve vahel valgetipuliste mägede jalamil asuvas Interlakeni linnakeses. Sõit Berni – arkaadide, karude ja lillede linna. Lilled ümber majade liivakivist fassaadide, ümber purskkaevude, ümber kuulsa kellatorni, aedades ja parkides. Sõit mäele roosiaeda, kust avaneb kaunis vaade orus asuvale vanalinnale. Fribourg – keskaegne purskkaevudega linn kõrgel jõekaldal prantsuse- ja saksakeelse Šveitsi piiril. Eraldiseisval 810 m kõrgusel künkal asuv Gruyeres on väike müüride ja valvetornidega ümbritsetud keskaegne kindlustatud külake. See pärineb ajast, kui kogu siinne piirkond kuulus Gruyeres’i krahvide võimu alla (12.-16. saj.) ja kindlus oli kohaliku võimu keskuseks. Külake on andnud nime ka hästituntud juustule. Majutus Bulle’i kesklinna 3* hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV. GENF
Hommikusöök. 
Külastame juustutehast, kus valmivad tuntud Gruyère’i juustud. Ihaldusväärne juust on šveitslastele olnud rasketel aegadel lausa valuuta eest. Üle Alpide vahetati roomlastega juustu enamasti riisi, maitseainete ja veini vastu. Külastame Cailleri šokolaaditehase külastuskeskust, kus saame teada, kuidas kakaost valmivad Šveitsi kuulsad šokolaadid. 

Sõit Genfi, mis on kindlasti üks kõige privilegeeritumaid linnu Šveitsis tänu oma harukordsele asupaigale kauni järve kaldal. Linnal on meeldiva ja mugava linna imidž ning see on paljude rahvusvaheliste organisatsioonide peakorterite asupaigaks. Jet d´Eau (veejuga) on Genfi sümboliks nagu Eiffeli torn Pariisile ja on üks kõrgemaid purskkaeve maailmas (145 m). 

Sõit lennujaama. Lend Genf - Frankfurt kl 17.55-19.10, Frankfurt - Tallinn kl 21.15-00.30 (NB! Kohalikud ajad). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised